Медицина

8 фобій, які зіпсують будь-подорож

0

Коли справа доходить до планування подорожей, у більшості людей виникають страх-викликають сценарії. Які фобії можуть зіпсувати нам відпочинок і як їх уникнути, щоб отримати справжню насолоду від відпочинку?

Патологічна боязнь подорожей (hodophobia)

Щоб оголосити весь список туристичних фобій, потрібно насамперед згадати про побоювання подорожувати. Такі людей відчувають беспокойтво у всіх ситуаціях, пов’язаних з плануванням поїздки. Приміром, бронювання квитка, очікування в черзі аеропорту, проблеми з транспортом і пересуванням, а також віддаленість від будинку значно підвищує тривожність людини, що страждає від цієї фобії.

Боязнь авіа перельотів (аерофобія)

Одна з найбільш поширених туристичних фобій – аерофобія. Більшість людей думає, що це банальний страх літаків, вертольотів і повітряних куль, однак не треба забувати, що проблема може бути комплексною: паралельно у людини є й інші страхи, наприклад, боязнь замкнутого простору (клаустрофобія), акрофобія (страх висоти) і навіть страх нудоти, блювоти (emetophobia).

Страх або ненависть до всього незнайомого (ксенофобія)

Ви, напевно, відразу почали пригадувати усіх знайомих ксенофобів. Але справжній ксенофоб не наважується виходити за рамки свого світу, так як він відчувають страх і неприйняття всього нового, чужого, ірраціональне й іноземне. Зате у ксенофобів навряд чи виникають проблеми з вибором місць для чергової подорожі.

Боязнь моря (талассофобия)

Ви мрієте про тропічних пляжах, де піски омиваються ніжними хвилями? Багато хто з нас будуть летіти в подібне райське містечко на крилах своєї мрії, але не талассофоб. Від однієї думки про морі або океані, такої людини буде кидати в жар. Боязнь моря може проявлятися у вигляді категоричної відмови купатися в ньому, знаходитися поблизу від нього або навіть летіти над ним.

Страх натовпу (энохлофобия)

На зборах колективу Ви рідко побачите хоча б одного энохлофоба, тому що ці нещасні люди мають справу зі страхом натовпу. У них навіть не виходить заводити знайомства з новими людьми. Це може бути великою проблемою в поїздці, так як не можна ізолюватися від людей у громадських місцях, особливо в густонаселених регіонах.

Зоофобія

Якщо Ви любите тварин і насолоджуєтеся, спостерігаючи за їх життям, то не беріть із собою попутника-зоофоба. Ви не зможете відвідати зоопарки, дозволити собі екскурсії по національним паркам або насолодитися африканських сафарі лише з причини, що Ваш супутник панічно боїться тварин. Цей страх може бути різноманітним, наприклад, боязнь диких тварин.

Страх довгого очікування (макрофобия)

Більшості з нас не подобається стояти в черзі, але це неминуче, коли Ви відвідуєте видатні місця світу. Парк Діснея, наприклад, добре відомий своїми чергами, але Ви навряд чи будете лінії з макрофобом. Такі люди страждають страхом довгого очікування. Цікаво, як вони справляються з поширеним явищем затримок авіа рейсів?

Боязнь залишитися без мобільного зв’язку (номофобия)

Відносно нова фобія, яка з’явилася як побічна дія науково-технічного прогресу. Ніщо так не псує подорож номофоба, як втрати мобільного зв’язку.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама