Медицина

7 брейнхаков, які змусять мозок працювати на Вас

0

На сьогоднішній день фахівці продовжують вивчати специфіку роботи людського мозку, особливо, коли мова заходить про пам’яті, сні або, скажімо, медитації. На підсвідомому рівні мозок може обробляти цілу купу інформації, що надходить з навколишнього середовища або від внутрішніх органів людини. Мозку під силу переконати нас у правдивості того, що ніколи не відбувалося, або ж змусити нас прокрастинировать. Однак ми також можемо змусити мозок дещо зробити, так би мовити, хакнуть або зламати його і отримати контроль над продуктивністю, емоціями і навіть патернами сну.

Як змусити мозок працювати на Вас: 7 корисних брейнхаков

Максимізувати свій потенціал і відчувати себе краще кожен день можна, навчившись змушувати мозок робити те, що Вам потрібно.

Брейнхак №1: як змусити мозок бачити потрібні Вам сни

Буває ж таке: Ви спите і раптом усвідомлюєте, що перебуваєте у сні, і можете контролювати відбуваються в ньому події. Існує кілька способів побачити усвідомлене сновидіння:

 • ведіть журнал снів (після пробудження записуйте сюжет сну і подробиці, які Ви запам’ятали – так Ви змусите мозок помічати і згадувати деталі з Ваших снів);
 • запам’ятайте годинник усвідомлених сновидінь (найчастіше усвідомлені сновидіння приходять до нас безпосередньо перед пробудженням або коли ми засинаємо після того, як прокинулися);
 • перед сном думайте про те, що хочете побачити в сновидінні;
 • перед тим як заснути, повторюйте собі: «я знаю, що це мені снитися» (так Ви зможете не відключати повністю свідомість під час сну).

Брейнхак №2: як змусити мозок фільтрувати негативні думки

Причини дратівливості можуть бути різними, однак її джерела ми звикли асоціювати з негативними думками. Спробуйте замість негативної реакції на людей і події, які призводять до стресу, направити свої думки в русло позитиву. Через якийсь час робити це буде все простіше – Ви привчите мозок бачити хороше навіть у негативних, на перший погляд, ситуаціях. Ви навчитеся справлятися зі стресом швидше і ефективніше.

Брейнхак №3: як змусити мозок відчувати себе щасливіше

Бажати щастя – одне, а робити те, що робить Вас щасливим – зовсім інше. Іноді для щастя достатньо дрібниць: провести час з коханою людиною, допомогти незнайомцю, посміхнутися, прогулятися. Відмінний прийом, який допоможе стати щасливішими, – спогади про радісні події.

Брейнхак №4: як змусити мозок зменшити біль

Больові відчуття контролює мозок, і Ви можете змусити мозок зменшити їх інтенсивність. Дослідження показують, що люди, які доторкаються до рани або дивляться на джерело болю в упор, відчувають менш гостру біль. Також, щоб полегшити біль, спробуйте медитацію: уявіть, що Ви перебуваєте в красивому і спокійному місці, постарайтеся уявити звуки, запахи – це відверне мозок від фізичного болю і знизить рівень гормонів стресу.

Брейнхак №5: як змусити мозок запам’ятати ім’я людини

Якщо у Вас виникають труднощі із запам’ятовуванням імен при знайомстві з новими людьми, спробуйте кілька разів вимовити ім’я після того, як Ви вперше його почули. Наприклад, замість «Приємно познайомитися» скажіть «Приємно познайомитися, Андрій», а потім використайте це ім’я при розмові, наприклад, запитаєте що-небудь у цієї людини. Повторення допоможе запам’ятати нову інформацію.

Брейн хак №6: як змусити мозок сфокусуватися

Продуктивність підвищується після відпочинку. Дослідження показали, що для консолідації пам’яті дуже важливо дати мозку перепочити. Тому наступного разу після вивчення нової інформації розслабте розум або спробуйте подрімати.

Брейнхак №7: як перетворити ворога на друга

Якщо Вам з якоїсь причини не подобається людина, але Ви змушені спілкуватися з ним, Вам під силу змусити мозок подивитися на цю людину в іншому світлі. Виявляється, спільне подолання труднощів зближує людей. Для робочої обстановки цей спосіб підходить відмінно – знайдіть спільну мету, а емоції, які Ви будете відчувати на шляху до цієї мети, допоможуть розтопити лід і зробити Ваші відносини краще.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Чому людина старіє: все про тіломірах і теломеразе

  Скільки відведено людині для життя, мало хто може сказати, чому людина старіє. Вчені вже давно задаються питанням: що відбувається в організмі і запускає процес старіння? Клітини можуть ділитися, і здавалося б, організм буде вічно молодим, здоровим і жити вічно, але виявляється наші клітини можуть оновлюватися до певної кількості раз, а потім настає час хвороб і…

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама