Медицина

6 головних переваг сну на лівому боці

0

Всім відомо, що сон критично важливий для фізичного і психічного здоров’я, проте передбачається також, що поза сну також є важливим чинником для оптимального здоров’я. Нечисленні дослідження свідчать про те, що для багатьох людей сон на лівому боці є корисним. Estet-portal.com розповість Вам, чому спати на лівому боці, згідно вищевказаної теорії, корисно.

Шість потенційних переваг сну на лівому боці

Сон на лівому боці корисний для травлення, спини і навіть серця. Більш докладно про цю позі сну читайте нижче.

1. Сон на лівому боці – користь для лімфатичної системи

Згідно аюрведе, сон на лівому боці дозволяє організму більш ефективно фільтрувати лімфу і позбавлятися від відходів через лімфовузли, оскільки ліва сторона тіла є домінантною лімфатичної стороною. Західні дослідники підтверджують, що мозок краще очищається від шкідливих хімікатів, коли людина спить на лівому боці. І навпаки, сон на правому боці знижує ефективність лімфатичної системи.

2. Переваги сну на лівому боці для травлення

Користь такої пози для сну травлення пояснюється явищем гравітації. Коли людина лежить на лівому боці, відходи від перетравлення їжі безперешкодно рухаються з товстого кишечника у низхідну ободову кишку. Також сон на лівому боці забезпечує природне положення шлунка і підшлункової залози, завдяки чому травні процеси проходять більш ефективно.

3. Сон на лівому боці для серця

Лікарі давно рекомендують вагітним спати на лівому боці для поліпшення циркуляції крові. Сон на лівому боці корисний не тільки вагітним і не тільки жінкам, оскільки він знімає тиск з серця – гравітація покращує відтік лімфи, серцю простіше качати кров. Однак деякі вважають, що спати на лівому боці шкідливо для серця, особливо після серцевого нападу або у разі хронічних захворювань серця.

4. Сон на лівому боці для вагітних

Вагітним рекомендують спати на лівому боці не тільки через поліпшення циркуляції крові. Така поза сну зменшує навантаження на спину і не дає матці тиснути на печінку, а також покращує приплив крові до матки, нирках і плоду. Однак у залежності від положення плода лікар може порекомендувати іншу позу сну для вагітних.

5. Сон на лівому боці послаблює печію

У журналі «The Journal of Clinical Gastroenterology» були опубліковані результати дослідження, які свідчать про те, що сон на лівому боці сприяє ослабленню печії. Таке явище пояснюється лівим розташуванням шлунка. Сон на правому боці може стати причиною посилення симптомів печії. Тому, якщо після прийому їжі Вас мучить печія, спробуйте прилягти на 10 хвилин на лівий бік.

6. Сон на лівому боці знімає біль у спині

Якщо Вас мучать хронічні болі в спині, спробуйте привчитися до сну на лівому боці. Вважається, що таке положення під час сну допомагає хребту відпочити, в результаті чого больові відчуття зменшуються.

Незважаючи на всі переваги вищеописаною пози сну, деяким людям, наприклад:

 • із захворюваннями серця;
 • апное сну;
 • глаукомою;
 • синдромом зап’ястного каналу;

сон на лівому боці може бути протипоказаний. У будь-якому випадку, при наявності серйозних проблем зі здоров’ям краще проконсультуватися з лікарем.

Як привчити себе до сну на лівому боці?

Якщо Ви вирішили переключитися на сон на лівому боці, проте правий бік для Вас зручніше, можете спробувати нижченаведені способи:

 • спробуйте лягти на лівий бік і підкласти до спини подушку (чим більше, тим краще) – так Вам буде складніше перевернутися на інший бік під час сну;
 • перейдіть на інший край ліжка (наприклад, якщо Ви спите у стінки, перелягте до вільного краю ложа або навпаки) – так Вам буде простіше спати на іншому боці;
 • поставте з правого боку лампу або нічник – у сні Ви автоматично будете відвертатися від джерела світла і повертатися на лівий бік.

Кожна поза сну має свої плюси і мінуси. На Тибеті кажуть, що сон на лівому боці продовжує життя, йоги вважають, що сон на лівому боці зігріває, а на правому – охолоджує. Сон на спині вбереже від передчасних зморшок і допоможе при сколіозі і гіпертонії, але при апное сну протипоказана. Деякі вважають, що спати потрібно виключно в тій позі, в якій Вам зручно, обґрунтовуючи це тим, що організм сам знає, як йому комфортніше відпочивати – вибір за Вами.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Розвиток епіфіза: як відкрити свій «Третє око»

  Основною функцією шишковидного тіла (епіфіза, пінеальної залози) на даний момент вважається вироблення мелатоніну – гормону, який грає важливу роль в регуляції циркадних ритмів (біологічних годин) людини. Недостатня вивченість функцій епіфіза (трохи більше сантиметра в довжину і близько півсантиметра в ширину) народжує безліч припущень і теорій з приводу справжнього призначення цієї складової частини мозку. На Сході…

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама