Кручі Мохер
Визначні місця, Музеї

5 дивовижних місць в Ірландії

0

1. Кручі Мохер
Кручі Мохер – мабуть, найзнаменитіша після Дороги гігантів природна пам’ятка Ірландії. Навіть бувалі мандрівники переконують, що ніде в світі не зустрічали такої незвичайної берегової лінії: суша не переходить плавно в океан, а врізається в нього велетенськими вертикальними кручами. Стоячи на краю прямовисної 200-метрової скелі, особливо гостро відчуваєш всю потужність і велич природи. На одній з найвищих скель знімалося кілька епізодів фільму “Гаррі Поттер і Принц-напівкровка”. На жаль, до круч Мохер приходять не тільки любителі океанських пейзажів. Місце сумно прославилося кількістю щорічних самогубств, тому ірландці цураються зловісного узбережжя в графстві Клер. З-за різних забобонів багато місцевих жителів жодного разу не відвідували кручі Мохер.

2. Ньюгрейндж
Всього в 30 хвилинах їзди від Дубліна починається дивовижне місто найдавніших курганів, які набагато старші єгипетських пірамід. Комплекс доісторичних будівель отримав ім’я Ньюгрейндж і всесвітню славу завдяки тому, що є найстарішою мегалитичною спорудою на планеті. За найскромнішими оцінками вік окремих курганів перевищує 5000 років. Вчені до цих пір б’ються над загадкою Ньюгрейндж, приписуючи його спорудження різним племенам і намагаючись зрозуміти, як саме відбувалося будівництво. Тим часом туристи можуть оглянути таємничі символи на каменях, ритуальну чашу і, якщо пощастить, стати свідком унікального явища зимового сонцестояння в гробниці.

3. Собор Святого Патріка
Святий Патрік – сама шанована фігура в ірландському фольклорі, тому однойменний собор знаходиться в самому центрі столиці в оточенні соковитих газонів. Відвідувати Дублін краще в теплу пору року, але якщо вже ви опинилися тут восени або взимку, запасіться теплим непромокаючим одягом. Дублін часто застає зненацькі раптові дощі, а всередині собору св. Патрика завжди панує вологість і холод. Втім, негостинна атмосфера не лякає туристів, вони із задоволенням оглядають каплицю, лицарський зал, колекцію срібла і загадковий Камінь чотирилисника.

4. Камінь красномовства
Ще один знаменитий камінь, Камінь красномовства, за сотні років зібрав більше поцілунків, ніж будь-яка чудотворна ікона. Вмонтована в стіну замку Бларні брила є частиною легендарної реліквії, яка за переказами належала самому пророку Єремії. Подорожуючи у віках, камінь незліченну кількість разів міняв “місце проживання” і своє призначення. Так, спочатку він вважався оракульним артефактом, пізніше допомагав відкрити дар пророцтва, потім на ньому коронувалися шотландські королі. За останні 3-4 століття камінь знайшов славу помічника в ораторському мистецтві. Щоб отримати дар красномовства доведеться піднятися по 20-метрових гвинтових сходах, лягти спиною на спеціальні парапети і, прогнувшись назад, поцілувати камінь.

Музей пива Guinness5. Музей пива Guinness
Музей пива Guinness – це зовсім не виставкові зали з експозиціями, а захоплююча екскурсія по справжнісінькій 250-річній пивоварні. Guinness – культова марка пива, що стала інтернаціональним “обличчям” Ірландії та найбільш упізнаваним ірландським брендом. Всі 7 поверхів заводу відкриті для відвідування, так що будь-хто може придбати вхідний квиток і простежити весь процес приготування пива від відбору хмелю до наклеювання етикеток на пляшки. У вартість квитка входить пінта темного пряного пива, яке вам подадуть в барі «Гравітація». А на першому поверсі заводу можна придбати масу сувенірів, починаючи з відкривачок і закінчуючи фірмовими толстовками.

 

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Як виспатися за кілька годин

  Сон – невід’ємна частина життя кожного. Третину свого життя людина проводить саме уві сні. Це фізіологічна необхідність кожного організму – відпочити, набратися сил і енергії, виглядати і відчувати себе добре. Але з сучасним темпом життя лише 10 % людей лягають спати до 23.00. Адже у дорослих людей чимало завдань, зобов’язань і цілей, які поставлені на…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Восьминіг

  Цікаві факти про молюсків

  Молюски – це один з видів тварин, які мають незвичайну форму. На даний момент існує велика кількість різновидів цього виду тварин. Загалом, існує приблизно від 100 до 300 тисяч видів молюсків.

Реклама