Кручі Мохер
Визначні місця, Музеї

5 дивовижних місць в Ірландії

0

1. Кручі Мохер
Кручі Мохер – мабуть, найзнаменитіша після Дороги гігантів природна пам’ятка Ірландії. Навіть бувалі мандрівники переконують, що ніде в світі не зустрічали такої незвичайної берегової лінії: суша не переходить плавно в океан, а врізається в нього велетенськими вертикальними кручами. Стоячи на краю прямовисної 200-метрової скелі, особливо гостро відчуваєш всю потужність і велич природи. На одній з найвищих скель знімалося кілька епізодів фільму “Гаррі Поттер і Принц-напівкровка”. На жаль, до круч Мохер приходять не тільки любителі океанських пейзажів. Місце сумно прославилося кількістю щорічних самогубств, тому ірландці цураються зловісного узбережжя в графстві Клер. З-за різних забобонів багато місцевих жителів жодного разу не відвідували кручі Мохер.

2. Ньюгрейндж
Всього в 30 хвилинах їзди від Дубліна починається дивовижне місто найдавніших курганів, які набагато старші єгипетських пірамід. Комплекс доісторичних будівель отримав ім’я Ньюгрейндж і всесвітню славу завдяки тому, що є найстарішою мегалитичною спорудою на планеті. За найскромнішими оцінками вік окремих курганів перевищує 5000 років. Вчені до цих пір б’ються над загадкою Ньюгрейндж, приписуючи його спорудження різним племенам і намагаючись зрозуміти, як саме відбувалося будівництво. Тим часом туристи можуть оглянути таємничі символи на каменях, ритуальну чашу і, якщо пощастить, стати свідком унікального явища зимового сонцестояння в гробниці.

3. Собор Святого Патріка
Святий Патрік – сама шанована фігура в ірландському фольклорі, тому однойменний собор знаходиться в самому центрі столиці в оточенні соковитих газонів. Відвідувати Дублін краще в теплу пору року, але якщо вже ви опинилися тут восени або взимку, запасіться теплим непромокаючим одягом. Дублін часто застає зненацькі раптові дощі, а всередині собору св. Патрика завжди панує вологість і холод. Втім, негостинна атмосфера не лякає туристів, вони із задоволенням оглядають каплицю, лицарський зал, колекцію срібла і загадковий Камінь чотирилисника.

4. Камінь красномовства
Ще один знаменитий камінь, Камінь красномовства, за сотні років зібрав більше поцілунків, ніж будь-яка чудотворна ікона. Вмонтована в стіну замку Бларні брила є частиною легендарної реліквії, яка за переказами належала самому пророку Єремії. Подорожуючи у віках, камінь незліченну кількість разів міняв “місце проживання” і своє призначення. Так, спочатку він вважався оракульним артефактом, пізніше допомагав відкрити дар пророцтва, потім на ньому коронувалися шотландські королі. За останні 3-4 століття камінь знайшов славу помічника в ораторському мистецтві. Щоб отримати дар красномовства доведеться піднятися по 20-метрових гвинтових сходах, лягти спиною на спеціальні парапети і, прогнувшись назад, поцілувати камінь.

Музей пива Guinness5. Музей пива Guinness
Музей пива Guinness – це зовсім не виставкові зали з експозиціями, а захоплююча екскурсія по справжнісінькій 250-річній пивоварні. Guinness – культова марка пива, що стала інтернаціональним “обличчям” Ірландії та найбільш упізнаваним ірландським брендом. Всі 7 поверхів заводу відкриті для відвідування, так що будь-хто може придбати вхідний квиток і простежити весь процес приготування пива від відбору хмелю до наклеювання етикеток на пляшки. У вартість квитка входить пінта темного пряного пива, яке вам подадуть в барі «Гравітація». А на першому поверсі заводу можна придбати масу сувенірів, починаючи з відкривачок і закінчуючи фірмовими толстовками.

 

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Штучний листок

  Штучний листок, що генерує кисень

  Рослини дали нам життя, точніше кисень, який сприє розвитку всього іншого. Ми вже розглядали їх як диво життя. Але сьогодні ми поговоримо про щось унікальне. Люди вже давно міркують про життя на інших планетах, але спершу потрібно там виростити «ліс», що буде дуже складно. Але тепер людство на сходинку ближче до цієї мети. Випускник Королівського…

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама