24 години Ле-Мана
Авто, Гонки

24 години Ле-Мана

0

24 години Ле-Мана – найстаріша, популярна і найпрестижніша на планеті автогонка на витривалість (фініш і старт поділяють рівно добу), а часто і на виживання (знаменита траса забрала життя 21 гонщика). Як би то не було, від бажаючих взяти в ній участь ось вже без малого 90 років немає відбою існує думка, що якщо «Формула-1» служить лицем автоспорту, то 24 години Ле-Мана – його серце.

Власне, і починалося все як розроблена спеціально для провідних виробників щорічна диспансеризація; якщо у колег, сусідів і конкурентів у честі була виключно швидкість, то у французькому Ле-Мані цінувалося вміння розподілити цю швидкість – і власні сили – на добу. Таким чином, фаворитами гонки вважалися, не найшвидші, але самі надійні машини (по можливості – з оптимальною витратою палива) – відповідно, і на інтерес до автомобільних марок обивателів, успіхи в Ле-Мані, впливали цілком наочно.

Траса де ля Сарт в Ле-Мані включає в себе як громадські дороги, так і ряд спеціально побудованих секцій. У 1923 році, коли гонка взяла старт вперше, довжина її кола складала більше 17 кілометрів, але в результаті серії модифікацій (вжитих, головним чином, з міркувань безпеки) вона скоротилася до 13,63 км. Найвідоміша ділянку траси – це, безумовно, довга пряма Мульсанн, швидкість окремих машин на якій розвивалася в 1980-х до 400 км/год і вище (у 1990 році запал самих спритних остудили додатковими поворотами).

Ле-Ман

Проблема безпеки стоїть перед організаторами 24 годин Ле-Мана гостріше, ніж перед іншими. Зрештою, це тут трапилася найбільша аварія в історії автоспорту: 1955 року «Мерседес» француза П’єра Левежа врізався в трибуну, засипавши її палаючими уламками і влаштувавши пожежу. Загинув не тільки гонщик, а й 82 глядача, автоспорт опинився поза законом в Швейцарії, а «Мерседес» на 30 з гаком років пішов з гоночного бізнесу.

Симптоматично, що той же Левеж двома роками раніше заснув за кермом на 23-тій годині гонки, ініціювавши появу правила, за яким кожна машина заявляла двох пілотів (до кінця 80їх кількість збільшили до трьох, а безперервний час водіння одним гонщиком, навпаки , скоротили до чотирьох годин). Сьогодні 24 години Ле-Мана – складний організм, зобов’язаний поважати масу букв закону і законів власне гонки: пілотам доводиться враховувати мінливі погодні умови та наявність на трасі автомобілів різних категорій і класів (останнім часом їх чотири), що відрізняються і швидкістю, і стилем водіння .

Краще за всіх дотримання всіх цих правил традиційно дається німцям: «Порше» впевнено тримає рекорд за кількістю перемог (16), а під знаком тотального домінування «Ауді» пройшла більшу частина нульових. Максимальна відстань 5335 км було пройдено в 1971 році пілотами «Порше», що розвинули середню швидкість 222,2 км/год (позначку в 200 км/год тріумфатори Ле-Мана долають в черговому порядку, незважаючи на два десятки піт-стопів, необхідних для ремонту, дозаправки, заміни шин або рокіровки водіїв).

Само собою зрозуміло, що за 87 років (востаннє проведенню гонки перешкоджала Друга світова війна) 24 години Ле-Мана обзавелися масою традицій, деякі з яких – наприклад, переможний душ із шампанського вийшли далеко за рамки змагань на витривалість. Про Ле-Мані знімалися фільми (найвідоміший – зі Стівом МакКуїном), малювалися комікси і складалися відеоігри. Гонка 2010 обіцяла стати однією з найбільш зоряних в історії але спільна заявка легенди «Феррарі» Жана Алезі і короля мотоспорту Валентіно Россі не відбулася, а екс-чемпіон «Ф-Найджел Менселл влучив у аварію на самому старті.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Визначені ідеальні параметри жіночих грудей

  Вчені з Лондонського Університетського коледжу визначили ідеальні параметри жіночих грудей. Для цього вони опитали близько тисячі експертів і переглянули близько десятка тисяч пластик грудей. І нарешті змогли вивести ідеальну форму грудей. Згідно з їх думку, вона повинна базуватися на співвідношенні нижньої і верхньої частин грудей, відштовхуючись від лінії соска. І так, ідеальна форма грудей має…

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама