Цікаві факти про риб
Тварини, Цікаві факти

15 цікавих фактів про риб

6

Факт про риб №1: Мільйони і мільйони.

Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому (для компенсації) риби і відкладають так багато ікри.

Факт про риб №2: Електрична риба.

А ви знаєте, що деякі риби можуть бити струмом під водою? Наприклад, електричний вугор з Південної Америки, який інколи виростає завдовжки до трьох метрів! Його електричний розряд дуже небезпечний і може оглушити навіть коня. Хоча, звичайно, здебільшого вугор нападає на жаб і риб, якими харчується, ніж на більш великих істот. Але в разі небезпеки може напасти і на людину. До слова, в Африці живе електричний сом, який хоч в 2 рази і менше вугра, але теж смертельно небезпечний.

Факт про риб №3: Риба-стрілок.

У Південно-Східній Азії живе риба-бризгун, яка збиває здобич на відстані. Випускаючи сильний струмінь води, вона може збити у воду комаху, яка сидить на листку в метрі від неї.

Факт про риб №4: Смертельні щупальця.

Фізалія - найнебезпечніша медуза

Фізалія – це одна з найбільших отруйних медуз. Вона плаває по поверхні води, підвладна всім вітрам і течіям. Зверху у неї своєрідний «парус» – наповнена газом парасолька. А під водою – довгі, до 50м, щупальця. Варто фізаліі доторкнутися ними до будь-якої риби, як ту паралізує. Фізалія може вбити і людину. За яскраву розмальовку її називають «португальським корабликом».

Факт про риб №5: Морський коник.

Морський коник

Найдивніше на планеті переміщається морський коник. Він плаває вертикально, керуючи спинним плавцем, і може рухатися в будь-якому напрямку: назад, вперед, вгору і вниз. Коли коник хоче зупинитися, він закручує хвіст навколо водоростей, а якщо йому загрожує небезпека, змінює розмальовку, маскуючись.

Факт про риб №6: У кого є пила?

Про рибу-пилу знають навіть діти. Насправді – це різновид ската. Її можна сміливо віднести до найбільших підводних істот, адже вона виростає до 5 метрів! На морді у рибки знаходиться пилкоподібний виріст завдовжки два метри, утиканий гострими зубами. З його допомогою риба-пила збирає їжу на дні і вбиває здобич: вона врізається в зграю риб і приголомшує їх ударами «пили».

Факт про риб №7: Смертельно небезпечний делікатес.

Риба фугу – одна з найбільш отруйних тварин на світі. У її очеревині міститься отрута, смертельно небезпечна для всіх живих істот. А в Японії ця риба вважається делікатесом, і коштує він шалено дорого! Японські кухарі вміють обробляти і готувати її, видаляючи всю отруту. Але недосвідчений кухар може і отруїти. За статистикою щорічно він цієї смертельної рибки вмирає кілька тисяч чоловік!

Факт про риб №8: Хто нападає на людей.

Групера - величезна риба

Групери відносяться до числа найбільших кісткових риб, знайдених в теплих морях. Деякі риби важать 4500 кг, як цілий слон! Ці величезні риби нічого не бояться і нападають на всіх, хто наближається до їх території. Відомі випадки, коли вони вбивали водолазів, приймаючи останніх за здобич або великих хижаків.

Факт про риб №9: Кровоносні труби.

Кровоносні судини синього кита настільки великі, що по них може проплисти велика риба, наприклад оселедець або форель. Найбільша кровоносна судина в його тілі – аорта. Її діаметр – 25см!

Факт про риб №10: У кого найбільші очі?

Найбільші очі – у гігантського кальмара. Кожне око має діаметр 40см і містить понад 1 млрд світлочутливих клітин. Це приблизно в 100 разів більше, ніж око людини! Але кальмари бачать все тільки в чорно-білому світі, так що заздрити їм явно не варто. А буває, що у кальмарів очі різного розміру.

Факт про риб №11: Голова чи серце?

Не тільки у динозаврів була оригінальна будова тіла: з кількома мізками, один з яких знаходився «в попі». В даний час на планеті живе й інший оригінал: всім відома креветка. Її серце знаходиться в голові.

Факт про риб №12: Як орієнтуються риби?

У риб по всьому тілу розподілені особливі органи чуття, які дозволяють їй визначати тиск води. Це – так звана «бічна лінія». Вона допомагає рибі орієнтуватися: виявляти у воді інших риб і огинати різні перешкоди.

Факт про риб №13: Літаюча риба.

Літаюча риба

Летюча риба вистрибує з води зі швидкістю 32 км\год! Відштовхуючись хвостом від поверхні води, вона злітає в повітря, а коли падає, знову вдаряє хвостом по воді і знову летить вгору. Трапляється, що риби злітають на висоту до шести метрів і летять над водою близько 400м!

Факт про риб №14: Найдавніша риба.

Довгий час вчені вважали, що риби целаканти (риба, що перша «вийшла» на берег) вже давно вимерли. Саме від «родичів» цієї риби утворлися наземні тварини. Але в 1938р. в Південній Африці рибалками була спіймана така риба 1,5м довжиною. Відкриття схвилювало вчених, і рибі навіть дали власне ім’я – латимерія. Незабаром біля Мадагаскару було знайдено близько 100 таких риб. У целакантів дуже були міцні плавники, саме тому вони і змогли вийти на сушу в пошуках їжі і нових ореолів проживання.

Факт про риб №15: Найдорожча акваріумна рибка.

Як ви думаєте, скільки може коштувати акваріумна рибка? Ні, мова не йде про Неон, гуппі і горезвісних золотих рибок. Що, якщо ви вирішили завести найдорожчу в світі акваріумну рибка? Вдобавок, найрідкісніша і цінна. Це – риба-дракон або так звана Арована. Ціна на неї залежно від забарвлення коливається в межах $ 80.000. Але це ще не все! Якщо вам сподобається платинова арована, яка виростає до 40 см, вам доведеться розщедритися на 400 000 доларів!

А які факти про риб знаєте ви? Діліться в коментах!

Схожі цікавинки:

6 коментарів

 1. Рибак 27 Листопада, 2015 at 12:47 am -  Відповіcти

  Більшість риб для відтворення потомства відкладають ікру, але є кілька видів риб, які народжують вже готових мальків. Це, наприклад, велика біла акула.

 2. Рибак 27 Листопада, 2015 at 12:48 am -  Відповіcти

  Мулистий стрибун – це риба, яка проводить більшу частину часу поза води, і може «прогулюватися» на власних плавниках. У зябрах у стрибунів довгий час зберігається невеликий запас води. Вони також можуть дихати через пори своєї вологої шкіри.

 3. Рибак 27 Листопада, 2015 at 12:48 am -  Відповіcти

  У ската є більш ніж 27000 смакових рецепторів. У порівнянні з ним, у людини їх майже в чотири рази менше – «всього» 7000.

 4. Рибак 27 Листопада, 2015 at 12:49 am -  Відповіcти

  Більшість брендів губної помади містять речовини, що входять до складу риб’ячої луски. Вони надають помаді неповторний блиск.

 5. Рибак 27 Листопада, 2015 at 12:51 am -  Відповіcти

  Електричні вугри і скати здатні вбити коня своїми розрядами струму.

  Єдиним видом риб, у яких є повіки, є акули.

  У деяких риб, таких як травоїдні риби, часто відсутні зуби в щелепах, але в горлі у них є зубоподібні «млини». Їх називають фарингеальними (глотковими) зубами.

  Від забруднення води у риби може змінюватися стать. Приблизно одна третина риб в британських територіальних водах змінила стать через забрудненя, заподіяні каналізацією.

  Найстаріший з знайдених рибальських гачків був зроблений близько 42000 років тому.

  У більшості морських риб плоть несолона, але, тим не менш, є акули, у яких м’ясо таке ж солоне, як і океан, в якому вони живуть.

 6. Рибак 27 Листопада, 2015 at 12:55 am -  Відповіcти

  У корабля кіль знаходиться в нижній частині і оберігає його від перекидання. З іншого боку, риба має свій кіль нагорі. Якщо здвоєні плавники припинять роботу з підтримки балансу, рибина перевернеться вгору животом, так як більш важка сторона буде тягнути вниз. Саме це і відбувається з мертвою рибою.

  У середньому летюча риба може планувати протягом 50 метрів, але були зафіксовані випадки, коли окремі екземпляри парили 200 метрів над водою. При польоті ці риби можуть досягати висоти до 6 метрів.

  Риба може і … потонути. Як і людині, рибі для підтримки життя необхідний кисень. Якщо у воді буде розчинено мало кисню, то риба просто-напросто задихнеться.

  Більшість видів риб не має «заднього ходу». Плавати хвостом вперед можуть тільки деякі представники загону вугрів.

  Найбільша риба у світі – це гігантська китова акула, яка може виростати до 18 метрів, що приблизно дорівнює довжині двох шкільних автобусів. Її вага може досягати 25 тонн, і вона харчується планктоном. У китової акули більше 4 тисяч зубів, хоча довжина їх – всього 3 міліметри.

  Найбільш отруйною рибою в світі є бородавчатка або риба-камінь. Укус цього морського монстра викликає шок, параліч і навіть смерть, якщо в перші кілька годин після отруєння не вжити заходів.

  Слово «піранья» прийшло з мови індіанців Тупі, що живуть в Бразилії (звучить «pira nya»), що означає «ножиці». Ця риба, що живе в прісній воді річок Південної Америки, має гострі як бритвене лезо зуби. Піраньї зазвичай харчуються рибою, комахами, насінням, плодами рослин і навіть тваринами, такими як коні. Хоча доказів того, що вони вбивають людей немає, вони дійсно їдять людські трупи.

  Найшвидшою рибою є вітрильник. Вона може плисти зі швидкість автомобіля, що рухається по магістралі.

  Найповільніші риби – це морські коники, які рухаються настільки повільно, що, дивлячись на них з боку, можна сказати, що вони перебувають у стані спокою. Найповільнішою з них вважається карликовий морський коник, який за 1:00 долає відстань в 1,5 метра.

  У деяких риб немає луски. Наприклад, акула має грубу, як наждачний папір, шкіру.

  У Японії риба фугу – це винятковий, але смертельно небезпечний делікатес. Вона містить тетродоксін, який є смертельною отрутою. Тим не менш, фугу настільки смачна, що японські гурмани, ризикуючи своїм життям, готують її. Щоб подати таку страву, японський кухар повинен мати сертифікат із спеціальної школи, де вчать мистецтву приготування цієї отруйної риби.

  Самець імператорського ангела має до п’яти самок у своєму гаремі. Якщо «глава сім’ї» гине, то одна з самок перетворюється на самця і займає місце свого попередника.

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама