Медицина

10 психологічних фактів, щодо яких Ви не знали

0

Психіка людини продовжує залишатися однією з найбільших у світі загадок. Навіть не дивлячись на те, що дослідникам відомо безліч цікавих фактів про психологічні особливості людини, завдяки яким вони можуть передбачити поведінку людей в тій чи іншій ситуації, багато особливості так і залишається непізнаним. Уявляєте Ви, наскільки Ваші помилкові спогади, протягом якого часу формуються Ваші звички і чим визначається кількість друзів, яких Ви можете знайти? У статті ми опишемо психологічні факти, які допоможуть Вам краще зрозуміти себе.

10 психологічних фактів, які допоможуть розібратися в собі

Психологічний факт №1. Людина може запам’ятати тільки 3-4 елемента одночасно

Існує правило так званого магічного числа 7 плюс-мінус 2,згідно з яким людина не здатна зберігати більше 5-9 блоків інформації одночасно. Велика частина інформації може зберігатися в короткочасній пам’яті 20-30 секунд, після цього ми всі швидко забуваємо, за винятком випадків, коли інформація повторюється багато разів.

Більшість людей здатне утримувати в пам’яті близько 7 цифр за короткий період, але запам’ятати всі на 3 цифри більше 10 цифр, куди складніше. Згідно з останніми дослідженнями, ми здатні зберігати близько 3-4 блоків інформації одночасно. Для того щоб спростити процес запам’ятовування, телефонний номер розбивається на кілька наборів чисел.

Психологічний факт №2. При сприйнятті поєднання синього і червоного кольору можуть виникати труднощі

Це поєднання досить популярно, ці кольори досить часто використовуються в багатьох національних прапорах.

Труднощі обумовлені ефектом, який називається «хромостереопсис», внаслідок якого одні кольори виступають на перший план, а інші видаляються. Цим явищем провокується роздратування і втому очей. Саме при поєднанні синього і червоного цей ефект проявляється максимально.

Психологічний факт №3. 30% нашого часу присвячується мріям

Всі ми любимо іноді витати в хмарах – уявити, як складеться майбутнє, пофантазувати на тему літніх подорожей і т. д. Психологи стверджують, що цей процес займає 30% часу кожної людини, а особливо у замріяних людей ще більше. Вважається, що особи, які люблять помріяти, відрізняються винахідливістю і здатні вирішувати певні проблеми набагато краще за інших.

Психологічний факт №4. Процес формування звички триває 66 днів

Вчені, які займалися вивченням того, як ті чи інші дії перетворюються у звичку, змогли з’ясувати, що в середньому цей процес триває 66 днів. В залежності від того, наскільки складна поведінка, тим більше часу знадобиться для того, щоб обернути його в звичку.

Приміром, тим, хто хотів перетворити в звичку регулярні фізичні вправи, знадобилося в півтора рази більше часу, ніж тим, хто взявся виробити звичку їсти на обід фрукти. Навіть за умови, якщо буде пропущено кілька днів, звичка буде поступово вироблятися, однак процес значно уповільнюється, якщо накопичиться дуже багато пропущених днів.

Психологічний факт №5. Кількість друзів, які у Вас можуть бути, обмежено

Професор еволюційної антропології Робін Данбар розробив теорію «Число Данбара», згідно з якою розмір кори головного мозку обмежує нас в управлінні соціальними колами приблизно з 150 друзів, незалежно від того, наскільки ми товариські.

Психологічний факт №6. Пильну увагу можна утримати лише протягом 10 хвилин

Навіть якщо Вам дуже цікава тема, яка розглядається на зборах, лекції і т. д., після закінчення 7-10 хвилин Вашу увагу почне неминуче слабшати. У закінченні 10 хвилин потрібно робити перерву – це допоможе надалі утримувати свій інтерес.

Психологічний факт №7. Не звертати уваги на їжу, секс і небезпеку неможливо

З-за найдавнішої структури мозку, людина завжди стикається з трьома основними питаннями: «чи Можу я це з’їсти? Можу я з цим зайнятися сексом? Може це мене вбити?». Без їжі людина помре, без сексу не продовжить свій рід, а через небезпеку, яка може позбавити його життя, два попередні пункти не матимуть сенсу.

Психологічний факт №8. Людина щасливішою, коли чимось зайнятий

Уявіть себе в такій ситуації: Ви знаходитесь в аеропорту і хочете забрати свій багаж. На те, щоб дістатися до зони отримання багажу Вам знадобиться приблизно 12 хвилин. Ось Ви вже перебуваєте у стрічки видачі багажу і вже через кілька секунд тримаєте в руках валізу. Наскільки нетерплячим Ви себе почуваєте?

Тепер уявіть ідентичну ситуацію, але якщо б Ви добиралися до стрічки видачі всього 2 хвилини, але чекали багаж цілих 10 хвилин. Незважаючи на те, що в кожній ситуації отримання багажу зайняло однакову кількість часу, у другому випадку людина явно стає більш нетерплячим і нещасним.

Так, неробство допомагає зберегти енергію, однак робить нас нещасними.

Психологічний факт №9. Людина переробляє свої спогади

Спогади сприймаються нами як невеликі “фільми”, які ми періодично відтворюється в нашій голові і впевнені. Що вони зберігаються так само, як відео на нашому комп’ютері. Насправді це зовсім не так.

Всякий раз, коли людина подумки повертається до певної події, він змінює його, так як нервові шляхи кожен раз активізуються інакше. На цей процес можуть впливати і пізніші події, а також бажання заповнити прогалини в пам’яті. Наприклад, Ви не можете точно пригадати кожного, хто був на ювілеї у Вашого батька, але так як зазвичай Ваша тітка була присутня на подібних заходах, з часом Ви можете включити її в цей спогад.

Психологічний факт №10. Ви звинувачуєте іншої людини, а не ситуацію (і ситуацію, а не себе)

Згадайте момент, коли Вам довелося чекати одного 30 хвилин – які думки в цей момент у Вас виникали. Швидше за все, Вам обурило таке запізнення, і Ви пояснили його затримку незібраністю та безвідповідальністю. А тепер згадайте ситуацію, коли на місці спізнився, виявилися Ви і, звичайно ж, у Вашому випадку всьому мною виступили зовнішні обставини (пробки, довгий відсутність транспорту і т. д.), але ніяк не причини, які Ви визначили для свого друга.

Це явище носить назву «фундаментальна помилка атрибуції» – це схильність звинувачувати поведінку оточуючих внутрішніми особливостями особистості, а свою поведінку – впливом зовнішніх факторів («мені просто не пощастило», «я не міг вчинити інакше»). Навіть у випадку, якщо людина усвідомлює те, наскільки його судження помилкові. позбутися від цього повністю йому навряд чи вдасться.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • На межі аномалії або Рідкісні захворювання людини

  Вплив матері Природи безмежно, іноді навіть в несподіваних проявах і формах. Наскільки швидко розвивалася б медицина, все одно деякі прояви в людському організмі настільки незрозумілі і загадкові, що збиває з пантелику наукових діячів медицини. Хто не відчув на собі самого поширеного захворювання як нежить… Але є люди, які народжуються з відхиленнями або набувають патології, що…

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама