Фантастичні океани всесвіту
Анатомія, Водойми та водотоки

10 неймовірних океанів, які, на думку вчених, існують у Всесвіті

0

Світовий океан покриває дві третини поверхні нашої планети і таїть в собі безліч загадок. Однак, і на інших планетах Сонячної системи, та й у всьому Всесвіті, є океани, які людині навіть важко собі уявити. Проте вчені, керуючись отриманими під час космічних досліджень даними і розрахунками, певні висновки зробити можуть. У нашому огляді 10-ка самих фантастичних океанів Всесвіту.

1. Алмазні океани на Нептуні і Урані

На зовнішньому краю Сонячної системи знаходяться два крижаних газових гіганта – Нептун і Уран, на яких можуть бути неймовірні океани з алмазів. Обидві планети мають схожі атмосфери, а також поверхню з водяних, аміачних і метанових льодів. Незважаючи на крижану поверхню, температура в ядрах планет коливається від 1727 до 4727 градусів за Цельсієм. Саме в таких екстремальних умовах метан розпадається на основні компоненти, одним з яких є чистий вуглець, який під величезним тиском потім перетворюється на алмази.

Високий тиск у поєднанні з високою температурою призводить до того, що алмази плавляться, утворюючи алмазні океани в мантії планет. Так само, як вода в твердому вигляді плаває на поверхні рідкої води, так і по поверхні океанів з рідкого алмазу будуть плавати алмазні острови і айсберги з твердого вуглецю. Є навіть теорії, які припускають, що на Урані також йдуть дощі з алмазів. Якщо насправді на Урані і Нептуні існують подібні алмазні океани, то людство, нарешті, отримає пояснення, чому обидві планети мають зміщені осі магнітних полюсів.

2 Океан з магми на Іо

Іо – найбільш геологічно активне тіло в Сонячній системі. Через те, що на Іо є більш ніж 400 діючих вулканів, на поверхні цього супутника Юпітера постійно відбуваються вибухи і течуть потоки лави. Причина такої вулканічної активності може бути пояснена величезним океаном магми, розташованим в 50 кілометрах під поверхнею супутника.

3. Підземний ядерний океан на Плутон

У 2015 році зонд New Horizons завершить свою 3000-денну місію до самого краю Сонячної системи, вийшовши на орбіту крижаної екс-планети Плутон. Вчені можуть поки що тільки здогадуватися, що лежить на поверхні Плутона. Однак, вони припускають, що під поверхнею цієї планети існує величезний океан. Враховуючи, що температура поверхні Плутона близько -230 градусів за Цельсієм, лише думка про рідини, що існують на цій кам’яній кульці, здається дивною. Секрет криється в ядрі Плутона, яке складається з радіоактивних елементів, зокрема, урану, калію-40 і торію. Коли ці елементи піддаються радіоактивному розпаду, вони вивільняють достатньо тепла, щоб зберігати воду в рідкому стані.

4. Океан на Кеплер-62E

Планета під назвою Кеплер 62E обертається навколо червоного карлика Кеплер-62, який має, щонайменше, п’ять планет. Дві з них, Кеплер-62E і 62f, знаходяться в так званому «поясі життя». Кеплер-62f знаходиться трохи далі від зірки, і швидше за все, ця планета повністю промерзла. Незважаючи на те, що орбіта Кеплер-62E знаходиться від зірки приблизно на такій же відстані як Меркурій від Сонця, ця зірка набагато холодніше Сонця, тому планета знаходиться в поясі життя. Існування океану на планеті – тільки теорія.

5. Екзопланета з водою, на якій, швидше за все, є життя, Кеплер 22b

На Кеплер-22b, як припускають учені, може існувати життя, оскільки планета знаходиться на ідеальній відстані від своєї зірки. Температура на поверхні не буде при цьому ні занадто жаркою, ні дуже холодною, що може призвести до появи води на поверхні. Планета знаходиться на відстані 600 світлових років від Землі.

6. Підземний океан, в якому може бути життя, на супутнику Енцелад

На південному полюсі шостого за величиною супутника Сатурна видно чотири «тигрові смуги» розломів, в районі яких мало не постійно спостерігаються креовулканічна активність. Гейзери Енцелада викидають близько 250 кілограмів водяної пари в секунду. Більшість цієї води з них падає назад на поверхню супутника, але частково вона замерзає і потрапляє в кільця навколо Сатурна.

Аналіз кілець виявив в зернах льоду зміст натрієвих солей, подібні тим, які містяться в океані. Під час місії в 2012 році, космічна станція «Кассіні» підтвердила наявність підземного океану, завдяки збурень гравітаційного сигналу. Вчені змогли визначити, що розмір підземного океану приблизно дорівнює озеру Верхнє в Північній Америці.

7. Підлідний океан на Церере

Хоча Церера є найбільшим об’єктом у поясі астероїдів, і на неї припадає третина від загальної маси пояса, ця карликова планета не більша, ніж штат Техас. За астрономічним стандартам, Церера є крихітною, її діаметр становить всього 950 кілометрів. Тому присутність підлідного океану на такому об’єкті ще більш приголомшуючий. У Церери кам’яне ядро ​​і крижана поверхня. Нещодавно під час обльоту карликової планети космічним апаратом, був виявлений яскравий об’єкт у великому кратері близько 80 кілометрів у поперечнику. Деякі вчені припускають, що ця світла пляма – це виверження води з-під льоду.

8. Найбільший океан у Сонячній системі

Під 50-кілометровою товщею вируючих хмар Юпітера лежить гігантський океан рідкого водню. Глибина цього океану, який займає 78 відсотків радіуса планети, цілих 54531 кілометра. Для порівняння, найглибша точка земної океану – Маріанська западина – всього 11 кілометрів. Але в цьому океані дивний не тільки його розмір. Абсолютно незрозумілими є умови, за яких він існує. Для того, щоб перетворити водень в рідину, необхідно стиснути його під величезним тиском – в 100 мільйонів разів більше, ніж атмосферний тиск Землі.

9. Океан Глізе-581

Як припускають учені, в системі Глізе-581 існує екзопланета, на якій є океан, що покриває більшість поверхніа, а також атмосфера двоокису вуглецю.

10. Альфа Центавра – планета пекельного океану з лави

Альфа Центавра – ймовірно, найвідоміша зірка, яка знаходиться на відстані всього в 4,2 світлових роки від Землі. Аналогічна за розміром з Сонцем, ця потрійна зірка має принаймні одну планету розміром з Землю, яка була виявлена ​​на орбіті Альфа Центавра B. Тим не менш, ця планета знаходиться не в «зоні життя» через занадто близьку відстань до зірки. Насправді, вона більше схожа на пекло. Температура на поверхні планети складає близько 1200 градусів за Цельсієм, тому вчені припускають, що на її поверхні можуть бути цілі океани з розплавленої лави.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Титанік

  Цікаві факти про Титанік

  Багато хто знає про Суперлайнер під назвою Титанік тільки те, що доніс до глядацької аудиторії знаменитий режисер однойменного американського фільму. Катастрофа сталася 14 квітня 1912 року, і ось кілька реальних фактів про неї, які розширять ваше уявлення про сумнозвісний Титанік:

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама