Мужик злякався
Психологія, Цікаві факти

10 найдивовижніших людських фобій

0

Кожній людині знайоме почуття страху, але іноді боязнь тих чи інших речей, явищ переходить межі нормального, перетворюючись у фобію, яка переслідує нещасного усюди.

Чого тільки не бояться люди, в сучасному розвиненому світі, часом подібні страхи переходять усі межі розумного, в їх існування просто неможливо повірити. Отже, десятка найдивовижніших людських фобій перед вами:

 1. Арифмофобія – боязнь певних чисел, причому людина не просто боїться зустрітися з таким числом, а навіть відповідний з часом на годиннику, наприклад, цифра 2 – 2:22 викликає містичний жах. Що вже говорити про нелюбов людства до числа 666 або 13.
 2. Кіберофобія – є люди, які бояться будь-якої техніки, вони зовсім не пристосовані до користування сучасними гаджетами, і їм можна тільки поспівчувати, адже в наше століття прогресу вони зможуть комфортно існувати тільки в глухому селі.
 3. Агірофобія – страх перед будь-якими перетинами, людям, страждаючим агірофобією складно існувати в мегаполісі, адже перед перехрестями шосе, доріг вони приходять в жах.
 4. Айлурофобія – боязнь абсолютно нешкідливих кішок, у більшості людей ці милі пухнасті тварини викликають бурю позитивних емоцій, але тільки не у кішкофобів, їм протипоказаний будь-який контакт з милими кошенятами.
 5. Неофобія – страх перед усім новим, не тільки перед новими знайомствами або подіями, неофобії бояться купити новий одяг, піти по новій дорозі, вони патологічно прив’язані до традицій та шаблонів.
 6. Філемафобія – страх перед поцілунками, часто грунтується на страх заразитися через слину іншої людини страшними хворобами, або ж на страху порушення грані особистого простору.
 7. Метрофобія – боязнь поезії, дивно, але такі люди не тільки ніколи не зможуть процитувати поетів-класиків, вони навіть не куплять листівку з віршами.
 8. Кумпунофобія – боязнь гудзиків, такі люди ніколи не куплять сорочку з класичною застібкою, адже сам процес застібання гудзиків викликає у них здригання.
 9. Лігірофобія – боязнь гучного шуму. Здавалося б мало кому може сподобатися надто гучний шум, але для лігірофоба це сильний стрес, який може супроводжуватися психічним розладом.
 10. Афобофобія – боязнь відсутності фобій, як би нерозумно це не звучало, але до психіатрів звертаються і такі люди, жалясь на те, що їх безстрашність їх самих і лякає.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Дія гормонів: все вирішено!

  Здавна вчені задавалися питанням, чому люди так несхожі між собою за кольором шкіри і волосся, очей, формою обличчя, будовою тіла, характером і кмітливістю, поведінкою і навіть снами. Яку дію гормонів на організм? Індивідуальність нам дарують гормони, які регулюють психічні та фізичні особливості в організмі. Таємниця зачаття і подальший розвиток плоду, яким маленький чоловічок зросте: худим…

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама