Інше

10 міфів, в які вірять 75% дорослих людей планети

0

Наукові міфи, як дитячі приказки, наполегливо тримаються на плаву. Більш того, ці міфи так довго витають навколо, що їх починають вважати загальновизнаною істиною. Дослідження 2015 року показало, що 82% дорослих людей помиляється хоча б в одному з перелічених питань.

1. Еверест — найвища гора в світі
Ні, це звання належить Мауна-Кеа, вулканічному піку на Гаваях з самітом на висоті 4205 метрів. Але почекайте, скажете ви, це ж набагато менше, ніж висота гори еверест. Насправді, це число вказує лише висоту над рівнем моря — більша частина цього піку йде на дно Тихого океану. Разом з нею висота гори сягає 10 000 метрів. Технічно, Еверест — найвища гора над рівнем моря, але вже точно не найвища гора на Землі.

2. Велику Китайську стіну видно з космосу
Безліч астронавтів підтвердили, що з космосу Велику Китайську стіну не розгледіти неозброєним оком, ну і, звичайно, не з поверхні Місяця.

Цей міф увірвався в популярну культуру в 18 столітті — ще до того, як люди вирушили в космос насправді — але обчислення показали, що намагатися розгледіти стіну з Місяця — це як намагатися розгледіти людський волосся з трьох кілометрів.

3. Червоний колір дратує биків
Справедливості заради, бики не розрізняють кольори. Тварина злить не колір, а розмашисті рухи цього матеріалу. «Руйнівники міфів» поставили перед биком три опудала з ганчірками різних кольорів. І довели, що бик спрямовується до ганчірці, яка рухається, незалежно від кольору.

4. Хамелеони можуть приймати будь-який колір
Хамелеон володіє надзвичайно здатністю змінювати колір, але цей колір здебільшого залежить від настрою ящірки, зміни температури тіла або з метою спілкування, а не від оточення.

Наприклад, вони здатні стати сліпуче білими при прямих сонячних променях, щоб відбивати тепло, або ж стати темними в прохолодне час, щоб поглинати світло, а кольоровими візерунками самець може прикрасити себе, сигналізуючи про готовність до спаровування.

5. Блискавка ніколи не вдарить двічі в одне місце
Вдарить, і ще як. Дерева і висотні будівлі часто отримують удари блискавок, які не особливо переймаються про те, куди бити. Наприклад, в Емпайр Стейт Білдінг блискавка б’є 25 разів на рік. Одного разу під час грози вона отримала вісім ударів блискавок за півгодини.

6. Мізки людей поділяються на правшів і лівшів
Поширена думка склалося таким: у творчих людей домінує права півкуля, а у більш розважливих і прагматичних — ліве. Це відмінний спосіб класифікувати риси особистості, але дослідження не виявили ознак того, що в індивідів ліві або праві півкулі мозку відповідають за ці риси. Хоча вчені з’ясували, що ліві і праві частини мозку відповідають за різні функції (мова — ліва, увага — права), жодна з них не перевершує іншу. То є правда в тому, що обидві половинки мозку однаково активні.

7. У нас є тільки п’ять органів почуттів
Зір, нюх, смак, слух і дотик. Хоча багато хто вважає це нашим ультимативною набором почуттів, у нас їх набагато більше, не менше двадцяти. Приміром, у нас є здатність відчувати температуру, здатність балансувати під час катання на лижах — до чого це віднести? А голод, спрагу, орієнтацію під час руху або відчуття простору? Наші мізки володіють широким набором рецепторів.

8. Ми використовуємо свій мозок лише на 10%
Нам би хотілося думати, що мозок працює лише на 10%, а інша його частина очікує заповнення, подібно до жорсткого диска. На жаль, це не так, і цей міф був розвіяний наукою. Ми використовуємо наш мозок на всі сто, постійно.

У будь-який момент часу ми обробляємо так багато інформації, що нейрони і синапси запалюються по всьому мозку майже нескінченно. Будь-яка функція або задача, яку ми постійно виконуємо, стимулює різні частини головного мозку; МРТ-сканування, проведене неврологами, підтвердило, що цей наш найважливіший орган працює повноцінно навіть при виконанні найбільш тривіальних завдань.

9. Акули не хворіють на рак
Можливо, ви чули цей не дуже популярний, але стійкий міф, який батьки повідомляють своїм дітям при відвідуванні акваріума. На жаль для наших братів рибних, у них немає імунітету до цього захворювання — і вони хворіють на рак. Ще сумніше те, що багато люди попалися на цей гачок і почали вбивати акул в «медичних» цілях заради вивчення та вилучення «лікувальних» екстрактів.

10. Рік життя собаки дорівнює семи рокам життя людини
Багато хто з вас до сих пір вважали, що один рік життя людини дорівнює семи рокам життя пса. 50% дорослих людей вірять в це міф, який не має нічого спільного з наукою. Еквівалент віку собаки залежить від її розміру і породи, а також змінюється в залежності від її етапу життя.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Тайка з гігантськими руками відмовилася від операції (фото)

  У Таїланді живе 50-річна Дуангджей Самаксамам, яка страждає від страшної недуги і при цьому відмовляється робити операцію, яка зможе вирішити її проблему. Лікарі змогли поставити їй діагноз. Жінка страждає локалізувати гігантизмом пальців рук. Кожна з її рук важить більше 10 кг, а в діаметрі досягає розмірів водопровідної труби. З-за своєї недуги вона постійно соромилася виходити…

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама