Медицина

Історія виникнення салату “Шуба”

0

Новорічні свята без передноворічних клопотів, мандарин, фільму “Іронія долі або з легким паром”, конфетті, феєрверків і легендарного салату “Оселедець під шубою” на чолі столу.

Свою популярність салат “Оселедець під шубою” знайшов у 60-70 роках минулого століття, а ось його коріння сягають набагато глибше, а саме в початок 20 століття. До речі, мало хто знає, що “шуба” — це абревіатура, якщо вірити народній легенді.

А легенда свідчить про те, що в 1918 році жив купець на ім’я Анастас Богомілів. Жив і не тужив, володів мережею трактирів в Москві та Твері, дбав про своє майно та намагався зберегти його всіма силами, так як за вікном, та й у країні в цілому було неспокійно – пролетаріат воював з селянством… Частенько в стінах його розважальних закладів можна було зустріти відвідувачів, які напивалися і влаштовували політичні суперечки, які зазвичай переростали у бійки. Згодом цих бійок страждало майно трактирів. Одного разу, один з кухарів, якийсь Аристарх Прокопцев, запропонував пану Богомилову нешкідливий варіант як уберегти посуд, меблі, вікна від п’яних і лютих гостей. Фактично, Прокопцев придумав спосіб, як уникнути громадянської війни хоча б в закладах свого господаря.

Його ідея полягала в тому, щоб ситно нагодувати відвідувачів і попередити їх швидке сп’яніння. У свою чергу кухар винайшов нове блюдо, ідея якого полягала в тому, щоб взяти оселедець, символізує пролетарів, додати картоплі (символізує селян), криваво-червоного буряка (колір крові і більшовицького прапора) і все це перемазати французьким соусом провансаль (чи як знак поваги до творців Великої французької буржуазної революції, то, навпаки, як нагадування про зовнішнього ворога більшовиків, до складу якого входила і Франція).

У таверні Анастаса Богомилова це блюдо було презентовано напередодні Нового, 1919-го, року. Всі гості були в захваті і просили добавки. Названо страва була під стать політичної ситуації, що склалася і відбувалися напередодні подій, а саме: Шовінізму і Занепаду — Бойкот і Анафема, а скорочено — Ш. У. Б. А.

Наскільки правдоподібна ця легенда складно судити, але той факт, що “Оселедець під шубою” прижилася і стала невід’ємним атрибутом кожного новорічного столу – це факт!

У наш час, незважаючи на наявність класичного рецепту, кожен готує цей салат по-своєму. Існує навіть вегетаріанський варіант “Оселедця під шубою” і називається “Море під шубою”. Оселедець замінюють морською капустою або водоростями, і як стверджують завзяті вегетаріанці, справжній рибний смак цих водоростей ідеально заповнює смак самої риби.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • 8 фобій, які зіпсують будь-подорож

  Коли справа доходить до планування подорожей, у більшості людей виникають страх-викликають сценарії. Які фобії можуть зіпсувати нам відпочинок і як їх уникнути, щоб отримати справжню насолоду від відпочинку? Патологічна боязнь подорожей (hodophobia) Щоб оголосити весь список туристичних фобій, потрібно насамперед згадати про побоювання подорожувати. Такі людей відчувають беспокойтво у всіх ситуаціях, пов’язаних з плануванням поїздки….

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама