Медицина

Інтроверт і екстраверт: різницю визначає мозок

0

Інтровертами називають людей, які проводять час переважно в самоті, не люблять галасливих компаній і зборищ людей. Гучна музика, знайомства з новими людьми, тривале спілкування і подібні заняття та обстановки їх вимотують. Інша справа – спокійне самотність у коханої, затишно обставленій квартирі, де можна поміркувати й зарядитися енергією після утомливих соціальних контактів. Екстравертам складно зрозуміти таку тягу до самоти, проведення часу інтровертів їм здається нудним. Але чому так відбувається? Чим інтроверт і екстраверт відрізняються на рівні мозку? Про це скаже в даній статті.

Інтроверт і екстраверт: велика різниця дофаминовая

Оскільки за поведінку і реакцію людини на події, що відбуваються навколо нього події визначає мозок і протікають в ньому процеси, логічно шукати причину відмінностей між інтровертом і екстравертом саме там. У ході спостережень вдалося з’ясувати, що вони по-різному реагують на нейромедіатор дофамін.

Дофамін – це хімічна речовина, яка виробляється в мозку і мотивує людину заробляти гроші, підніматися вище по соціальних сходах, шукати собі партнера і досягати успіхів на роботі. Коли дофамін потрапляє в мозок, як інтроверти, так і екстраверти стають більш товариськими, з радістю взаємодіють із зовнішнім світом і оточуючими людьми. Ні, у інтровертів не виробляється менше дофаміну, ніж у екстравертів, різниця полягає в активності реакції на цей нейромедіатор – мозок екстраверта реагує на дофамін більш «жваво».

В очікуванні, скажімо, підвищення на роботі або знайомства з цікавою людиною екстраверти стають більш енергійними.

Ацетилхолін – друге відмінність між інтровертом і екстравертом

Інтроверти віддають перевагу використовувати нейромедіатор ацетилхолін. Як і дофамін, ацетилхолін також пов’язаний із задоволенням, однак під його дією людині стає добре, коли він заглиблюється в себе. Ацетилхолін живить нашу здатність мислити глибоко, поринати в роздуми, фокусуватися на одній речі або діяльності протягом тривалого часу. Цей нейромедіатор – ще одне пояснення різниці між інтровертом і екстравертів. Інтроверти люблять спокійну обстановку, оскільки вона допомагає уникнути зовнішніх подразників і повністю зосередитися на певній діяльності. Тому, насолоджуючись тихим самотністю, приємною книгою або улюбленим серіалом, інтроверти гріються під впливом ацетилхоліну.

Різниця між нервовими системами інтроверта і екстраверта

Ацетилхолін пов’язаний з парасимпатичної частини нервової системи, яка в свою чергу знижує кров’яний тиск, зменшує ЧСС, однак стимулює травлення. Коли парасимпатична нервова система більш активна, організм зберігає енергію, яку ми отримуємо із зовнішнього середовища:

 • м’язи розслабляються;
 • зіниці звужуються, щоб обмежити кількість світла, що надходить;
 • кров’яний тиск знижується, ЧСС сповільнюється.

Загалом, організм готується до режиму сну і роздумів – дві улюблені інтровертами речі.

Інтроверти і екстраверти, природно, використовують обидві частини нервової системи (симпатичну і парасимпатичну) у тих чи інших обставинах, як і обидва нейромедіатора – дофамін і ацетилхолін. Однак, як Ви вже здогадалися, «улюбленої» частиною нервової системи екстравертів є симпатична, яка робить нас більш активними, уважними до зовнішнього оточення, енергійними. Здатність розмірено міркувати тимчасово пригнічується, людина приймає рішення швидко.

Справедливості заради варто відзначити, що інтроверти, всупереч виробленому враженню, не є грубими антисоціальними відлюдниками – просто їх мозок влаштований так, що спілкування і активна соціальна життя швидко їх вимотують.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Слон підняв хобота

  Цікаві факти про слонів

  Слони є найбільшими представниками ссавців. За різновидами слони поділяються всього лише на кілька видів. У природі мешкають тільки азіатські та африканські слони. Азіатських слонів називають ще індійськими слонами. Ці два види також відрізняються один від одного. Їх головна відмінність полягає в наступному: африканські слони набагато більші і вищі азіатських. Їх маса досягає дванадцяти тонн. Зате…

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама