Медицина

Як шкірні захворювання зв’язані з психічними розладами

0

На думку дерматологів, багато захворювання шкіри провокуються стресами, депресіями і іншими психологічними проблемами. Чим сильніше ми нервуємо, тим більше ймовірності отримати досить серйозні захворювання шкіри.

Результати численних досліджень свідчать про те, що близько 80% хворих дерматологічними захворюваннями мають психічні розлади. Приміром, у пацієнтів із псоріазом простежувалися ознаки емоційної нестійкості і депресії, також такі люди швидше втомлювалися і були більш дратівливими.

Враховуючи той факт, що від депресії страждають 30% людей, що проходять лікування в шкірно-венерологічних диспансерах, депресію виділяють як один із найважливіших факторів у розвитку хронічних захворювань шкіри. Примітним є те, що на рівень вираженості депресії впливає вид дерматозу, від якого страждає пацієнт.

У 50% людей з діагнозами розацеа і невротичні екскоріаціі спостерігається яскраво виражений депресивний стан, серед пацієнтів з шкірним свербінням і генітальним герпесом таких третину. Хворі, у яких був виявлений червоний лишай і висівкоподібний лишай, практично в більшості випадків і зовсім не схильні до депресії.

В останні роки атопічний дерматитахт перебуває в центрі уваги лікарів, що спеціалізуються на псіходерматологіі. Такий інтерес медиків викликаний, насамперед, тим, що в ході дослідження у 66% з 200 осіб, які страждають цією хворобою, була виявлена депресія. Це означає, що атопічний дерматит – патологічний прояв внутрішньої напруги пацієнта. Фахівцями були виявлені ознаки, якими супроводжується хвороба. Серед них депресії, страхи, недолік емоційної самостійності, знижена витривалість до стресу. При цьому діти, які страждають атопічним дерматитом, відрізняються хорошими інтелектуальними показниками. Вони швидко розвиваються, але при цьому схильні до агресії. В майбутньому у таких дітей є всі шанси стати тиранами в сім’ї. Люди, які страждають атопічним дерматитом, мають психопатології у вісім разів частіше, ніж ті, хто не стикався з таким захворюванням.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Нервова система людини: чим балувати і від чого берегти

  Нервова система людини – добре продумана і складна система, завдяки якій людина здатна мислити, пізнавати світ за допомогою почуттів, взаємодіяти з іншими людьми і бути розумною людиною, особистістю. Щоб нервова система була здоровою, необхідно піклуватися про неї, адже при порушеннях її функцій людина, навіть фізично здоровий, не може жити повним життям. Estet-portal.com розповість, що потрібно…

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама