Медицина

Як соціальні зв’язки впливають на здоров’я людини

0

Дослідження, проведене Університетом Конкордія (Канада) показало, що фізичне здоров’я людини залежить від його кола спілкування, тобто від ступеня розвитку системи соціальних зв’язків.

У недавньому дослідженні, опублікованому у виданні Annals of Behavioral Medicine, професор психології з р. Конкорда Жан-Філіпа Гуїн (Lean-Philippe Gouin) і його колеги спостерігали за групою іноземних студентів, які пережили значні соціальні зміни після переїзду в Монреаль.

Результати дослідження показали, що студенти, яким краще вдалося вибудувати систему соціальних зв’язків, були фізично здоровішими. Протягом п’яти місяців учасники дослідження заповнювали анкети, метою яких було визначити ступінь їх соціальної інтеграції, а також відчуття самотності. Автори дослідження також вимірювали серцевий ритм учасників, щоб відстежити зміни під назвою високочастотна варіабельність серцевого ритму. Саме зміни в ритмі серця людини вказують на функціонування парасимпатичної нервової системи людини.

Попередні дослідження показали, що низька варіабельність серцевого ритму людини пов’язана з підвищеним ризиком захворювань, в тому числі хвороб серця.

Вчені з’ясували, що приїжджі, яким вдалося знайти друзів і збудувати нові системи соціальних зв’язків, були здоровішими.

“Це дослідження свідчить про те, що тривала соціальна ізоляція може негативно позначитися на фізичному здоров’ї людини, погіршуючи роботу парасимпатичної нервової системи”.

Висновок простий: спілкуйтеся з людьми, не замикайтеся в собі, адже чим швидше Ви зможете пройти процес соціальної інтеграції, тим здоровіше Ви будете.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Нюх людини: як ми здатні сприймати запахи

  Ніс людини, а саме та його ділянка, що відповідає за нюх, є найменш вивченим в людському організмі. Вчені досі намагаються встановити всі фізіологічні тонкощі цієї функції людського організму. Деякі дослідники вважають, що здатність сприймати запахи є рудиментом, тобто в процесі еволюції вона втратила свою функціональну важливість для людини. Тим не менш, саме нюхова система допомагає…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Восьминіг

  Цікаві факти про молюсків

  Молюски – це один з видів тварин, які мають незвичайну форму. На даний момент існує велика кількість різновидів цього виду тварин. Загалом, існує приблизно від 100 до 300 тисяч видів молюсків.

Реклама