Медицина

Як розпізнати психопата

0

Вчені університету Макуорі (Сідней) стверджують, що психопати – вкрай егоцентричні люди зі зниженою здатністю до співпереживання, схильні до асоціальної поведінки та брутальності – володіють загальним нешкідливим якістю, за яким їх можна розпізнати.

Австралійські нейропсихологи М. Махмут і Р. Стівенсон провели експеримент, в якому брали участь 79 молодих людей з діагнозом “психопатія”. В ході експерименту учасникам пропонувалося ідентифікувати прості запахи (кава, шкіра, мандарин, шоколад), представлені в 16-ти однакових контейнерах. Жоден з досліджуваних не впорався із завданням. Психопати не ідентифікували запахи і відчували труднощі з тим, щоб відрізнити один запах від іншого. При цьому спостерігалася чітка кореляція: найгірші результати показували випробовувані з самою важкою формою особистісного розладу.

Автори дослідження пояснюють цей феномен порушеннями в роботі певної зони головного мозку – орбіто-фронтального комплексу, відповідального за контроль імпульсів (тобто за здатність тримати власну поведінку в рамках соціальних норм), так і за розпізнавання запахів. Зрозуміло, підозрювати психопатію в кожному знайомому Вам людині, що має проблеми з розпізнаванням ароматів, не зовсім правильно. Особливо в період нежиті та ГРВІ. Крім того, дисфункція нюху може бути супутником багатьох інших захворювань, таких як хвороба Паркінсона, хвороба Альцгеймера або шизофренії.

Однак відкриття австралійських вчених має величезне практичне значення. По-перше, Ви можете виключити психопатію у себе або своєї половини просто тому, що ви обидва знаєте толк в парфумах. А по-друге, на основі виявленого феномена найближчим часом може бути створена методика, яка дозволить діагностувати психопатію з високим ступенем точності.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • 30 фактів, яких ви напевно не знали

  1. Паралельні лінії в космосі перетинаються. 2. Фен-шуй спочатку — мистецтво прикраси могил. 3. При чханні всі функції організму зупиняються, навіть серце. 4. Качине крякання не дає луни. 5. Найбільша кількість віджимань за раз — 46001. 6. Змія може спати протягом трьох років. 7. Довжина волосся на голові, які, в середньому, виростають на голові людини…

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама