Іван Піддубний
Історія, Спорт

Як Рауль ле Буше «переміг» Івана Піддубного

0

В 1903 відомий український атлет Іван Максимович Піддубний відправився на світову першість з французької боротьби, яка проходила в Парижі. На турнір прибули 130 спортсменів з усього світу. Незважаючи на те, що для Піддубного це був перший чемпіонат світу, він мав хороші шанси на перемогу.

Початок турніру складався для українця вдало, він упевнено здобув одинадцять перемог поспіль. У дванадцятому поєдинку йому треба було зустрітися з французьким борцем Раулем Мюссоном на прізвисько «ле Буше» (М’ясник). Двадцятирічний атлет був улюбленцем паризьких любителів боротьби. Свою спортивну кар’єру він почав в тринадцятирічному віці і швидко завоював популярність в борцівському світі. Рауль кинув роботу в м’ясній крамниці і став борцем-професіоналом.

Француз був на 12 років молодшим за свого суперника, при зрості 188 сантиметрів і вазі 120 кілограмів, він володів величезною силою, при цьому відрізнявся швидкістю і спритністю. Але поступатися молодому французу Піддубний явно не збирався.

Через кілька хвилин після початку сутички руки Івана раптом почали ковзати по тілу Рауля ле Буше. Парижанин легко виривався з могутніх захватів Піддубного. Іван Максимович звернувся до суддів, заявивши, що його супротивник змазаний олією. Арбітри оглянули французького борця і визнали, що його тіло дійсно покрите маслянистим потом. Виявилося, що ле Буше змазав себе маслиновою олією.

Дивно, але сутичка продовжилася. Арбітри взяли воістину «соломонове» рішення: через кожні 5 хвилин зупиняти поєдинок і насухо витирати французького борця. Але масло знову виступало разом з потом.

Так і вдалося «слизькому» Раулю ле Буше вистояти до кінця сутички. Як не здавалося б дивним, але саме його визнали переможцем «за красиві ухилення від прийомів».

Російське атлетичне товариство відправило Раулю пропозицію ще раз зустрітися з Піддубним, пообіцявши у разі перемоги приз 10 000 франків. Але той і тут зміг вислизнути: від повторного поєдинку делікатно відмовився.

Втім, борці зустрілися вже через рік на черговому чемпіонаті світу в Петербурзі. Помста була жорстокою – український борець 42 хвилини протримав суперника, в колінно-ліктьовий позі, під свист і улюлюкання публіки, поки над ле Буше НЕ зглянулися судді.

Життя Рауля ле Буше закінчилася трагічно. Під час гастролей Івана Максимовича в Італії, де Буше “замовив” Піддубного місцевим бандитам. Цю змову підслухав інший французький борець – Емабль де ля Кальметт, і був убитий на місці. А ось Піддубний бандитів попросту розкидав. І, хоча “робота” залишилася невиконаною, бандити стали вимагати від замовника плату. Той відмовився платити, за що отримав смертельний удар по голові гумовою палицею. Публіці було оголошено, що Рауль де Буше помер від менінгіту. Йому ледь виповнилося 24 роки.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Чому корисно плакати: хімічний склад сліз

  Іноді, здається, що сльози течуть самі собою, без відома нашої свідомості. А потім приходить спокій і полегшення, відразу стає ясно, що далі робити. Корисність плачу полягає у кількох аспектах: психологічний і фізіологічний аспект. Хоча плач не робить нас красивіше, під час плаксивої настрою в людини задіюється 43 м’язи на обличчі, а при сміху – тільки…

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама