Медицина

Як правильне харчування може зупинити глобальне потепління

0

На сьогоднішній день у сучасній дієті намітилися чіткі тренди, які диктують нам абсолютно нову культуру харчування. “Глобальна дієта” людства включає в себе здорове харчування, максимум органічних продуктів, мінімум жирів і шкідливих речовин, включаючи натуральне м’ясо тварин.

Але все це вимагає розширення сільськогосподарських угідь і обсягів харчових відходів, а це фактори, які значно прискорюють потепління у зв’язку зі збільшенням викидів парникових газів в атмосферу.

Вивчаючи всі сценарії продуктивної боротьби з потеплінням клімату до 2050 року, дослідники вирішили, що найбільш ефективний метод – це перейти на здорову їжу і знизити рівень відходів по всій землі.

Боджаны Баджзельж з Кембріджського університету з групою вчених проаналізував дані по використанню ґрунтів земної кулі і обсяги сільськогосподарської біомаси, і визначили відносну модель розвитку умов клімату до 2050 року.

З’ясувалося, що якщо залишити без уваги існуючу продовольчу сферу, то:

 • Розмір орних земель до середини століття збільшитися на 45%
 • Використовувати добрива будуть на 42% більше
 • Викид парникових газів підвищиться до 80% (тільки від виробництва продовольства)

Такі дані показують, що в 2050 році буде спостерігатися масштабне обезлесивание земної кулі і велике зростання метанових відходів від утримання худоби.

За даними дослідження вчені розробили свою модель розвитку подій для виправлення шкоди. Виявилося, що найбільш ефективний спосіб уберегти світ від глобального потепління – це обмежити споживання м’яса, щоб уникнути об’ємних викидів парникових газів і знизити харчові відходи.

Дієта по збереженню земної кулі, як вважають вчені, повинна включати в себе не більше двох порцій червоного м’яса по 85 грам і 5 яєць в тиждень на людину. Але дослідники відзначають, що даний прийом їжі ніяк не пов’язаний з вегетаріанством. Цей аргумент не на користь грінпісу, це аргумент про те, що варто задуматися про збалансоване харчування і здоровому харчуванні, якщо не заради себе, то заради благополуччя всього світу.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Поло на сігвеях

  Поло на Segway

  Ще недавно здавалося, що древній і аристократичний вид спорту – поло на конях – безнадійно застарів, а його роль в сучасному житті цілком вичерпується присутністю впізнаваного логотипу на однойменних сорочках від Ralph Lauren. Напевно, багато будуть раді переконатися, що це не так: гра, що на початку XX століття входила в програму Олімпійських ігор, цілком собі…

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама