Медицина

Як не зіпсувати свята харчовим отруєнням

0

Свята – це прекрасно. Однак навіть самі хороші враження від вечірки може зіпсувати неприємний факт харчового отруєння. Як його уникнути?

Якщо Ви вирішили самостійно приготувати святкову вечерю, варто пам’ятати про важливі правила:

1. Чистота

 • Пам’ятайте, що приступати до готування з немитими руками ні в якому разі не можна. Руки необхідно мити з милом.
 • Перед приготуванням їжі необхідно також ретельно вимити столи, посуд, кухонні прилади.
 • Кухонні рушники, мочалки, ганчірки для витирання столу і т. д. необхідно прати максимально часто – саме вони накопичують велику кількість хвороботворних бактерій.
 • Не можна класти будь-які готові продукти в посуд, в якій лежали сирі немиті інгредієнти, особливо м’ясо.
 • До речі, рекомендується мати для м’яса окрему обробну дошку і ніж. Ретельна мийка будь посуду, всіх поверхонь та кухонних приналежностей, які стикалися з сирим м’ясом, просто необхідна.

2. Зберігання продуктів

 • Сирі продукти, особливо м’ясо, птицю і рибу, необхідно зберігати як можна далі від готових страв і продуктів.
 • Намагайтесь завжди зберігати майонези і заправки до салатів в холодильнику. Це правило застосовується також до молочних продуктів, салатів і десертів з кремом.
 • Сильно заморожені продукти необхідно розморожувати в холодильнику (і ні в якому разі не в гарячій воді або в мікрохвильовій печі), а не при кімнатній температурі.
 • Готові страви також необхідно як можна швидше ставити в холодильник і зберігати там же, але окремо від сирих продуктів (бажано на полиці над сирими продуктами, а не під ними).

3. Обережність

 • Не забувайте про те, що недосмажені або недоварені яйця, м’ясо, риба або птах – одна з основних причин харчових отруєнь та головний можливе джерело поширення паразитів.
 • Домашні консерви з роздутою або пошкодженої кришкою краще викинути в цілях власної безпеки та безпеки гостей.

Будьте пильні і пам’ятайте, що святкові дні не варто нехтувати харчовою безпекою. Намагайтеся купувати тільки перевірені інгредієнти для своїх страв, щоб убезпечити себе і оточуючих під час свят.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Dr. Seuss House - Будинок на Алясці

  Житлова хатинка висотою в 12 поверхів

  В околицях невеликого містечка Willow (Аляска) знаходиться будинок, що нагадує скоріше хатинку з казки-страшилки, ніж житлову споруду. При погляді на 12 поверхів, зведених один над одним за спаданням, створюється враження, що вони ось-ось зруйнуються як картковий будиночок. Як свідчить історія, після лісової пожежі, що сталася біля міста Willow, був побудований цей будинок, відомий під назвою…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Восьминіг

  Цікаві факти про молюсків

  Молюски – це один з видів тварин, які мають незвичайну форму. На даний момент існує велика кількість різновидів цього виду тварин. Загалом, існує приблизно від 100 до 300 тисяч видів молюсків.

Реклама