Медицина

Як зміниться організм, якщо відмовитися від алкоголю

0

Однією з принад дорослого життя є можливість ні в чому собі не відмовляти. Будь-яка вечірка пройде веселіше з коханим алкогольним напоєм в руках. Звичайно, нам чудово відомо, що у великих кількостях такі напої небезпечні, але навіщо відмовлятися від них повністю, якщо в малих дозах вони навіть корисні? Це вирішує кожен для себе. У цій статті estet-portal.com призведе перелік речей, які відбудуться з організмом, якщо відмовитися від алкоголю назовсім.

Які зміни відбудуться в організмі, якщо відмовитися від алкоголю?

Якщо Ви випиваєте раз в місяць на торжестві, швидше за все, проблеми з алкоголем Вам не загрожують (потрібно всього лише стежити за тим, щоб проміжки часу між вживанням таких напоїв не скорочувалися кардинальним чином). Якщо ж Ви не можете відмовитися від алкоголю, запиваючи їм кожен важкий робочий день, а потім включаєте алкогольні напої, розважальну програму на вихідних, є сенс переглянути своє ставлення до алкоголю і здоров’ю в цілому.

Якщо Ви зважитеся (або вже наважились) відмовитися від алкоголю, Вам варто чекати наступних змін:

 • вазі, рівні холестерину, цукру в крові;
 • якість сну і роботи мозку;
 • стан м’язів і шкіри;
 • імунної системи та репродуктивної функції.

Що станеться з вагою, холестерином і цукром, якщо відмовитися від алкоголю?

Втрата ваги – приємний побічний ефект відмовила від алкоголю. Якщо Ви відмовтеся від алкоголю, контролювати вагу буде простіше з трьох причин.

Причина перша: алкоголь – це «порожні» калорії, тобто вони не дають Вашому організму необхідної енергії, проте з кожним напоєм Ви отримуєте нижчевикладене кількість калорій в рідкому вигляді:

 • банку звичайного пива – 154 ккал;
 • келих вина (білого) – 128 ккал;
 • мартіні – 295 ккал;
 • віскі з колою – 308 ккал.

Причина друга: коли ми п’ємо, ми вживаємо більше нездорової їжі. Закинути дієту після пари-трійки келихів/склянок улюбленого алкогольного напою дуже і дуже просто: алкоголь пригнічує здатність до самоконтролю.

Причина третя: під час вживання алкоголю організм першим справою займається нейтралізацією токсинів, тому поглинена їжа очікує, коли до неї дійде черга. У результаті жир не спалюється належним чином, а накопичується.

Що стосується холестерину, то його в алкоголі як такого немає. Дослідження також показують, що вживання алкоголю в малих дозах здатний знижувати рівень шкідливого холестерину, однак після перевищення мінімальної дози все змінюється – рівень ліпопротеїну низької щільності починає зростати. Саме ліпопротеїн низької щільності призводить до утворення бляшок в судинах і призводить до атеросклерозу.

Відмовитися від алкоголю слід для запобігання розвитку діабету. Справа в тому, що, крім втрати здатності перетравлювати їжу належним чином, організм також втрачає здатність контролювати рівень цукру в крові, якщо в систему потрапляє алкоголь.

Дослідження показали, що алкоголь знижує ефективність інсуліну, в результаті чого рівень цукру стрімко зростає, а при регулярному вживанні алкоголю у великих дозах розвивається стійкість до інсуліну й діабет.

Як зміниться сон і робота мозку, якщо відмовитися від алкоголю?

Алкоголь робить нас сонними, але для здорового сну просто необхідно відмовитися від алкоголю, і ось чому. Він заважає мозку належним чином відпочити і відновитися. Крім цього, будучи діуретиком, алкоголь будить Вас через сечовий міхур – і Ви прокидаєтеся раніше (або ходите в туалет вночі – в залежності від характеру Вашого сну).

Крім цього, коли алкоголь циркулює в організмі, людина часто бачить кошмари.

Зниження рівня мелатоніну – гормону, який регулює внутрішній годинник організму, призводить до порушення графіка сну і навіть безсонні.

З порушень сну випливають неприємні наслідки для мозку і, відповідно, самопочуття людини:

 • сонливість;
 • нездатність зосередитися;
 • втома;
 • порушення концентрації;
 • порушення балансу нейромедіаторів;
 • забудькуватість.

Найбільше алкоголь «б’є» по лобовій і скроневій частці головного мозку, які відповідають за навчання, контроль імпульсів, уміння вирішувати проблеми і інші тонкощі поведінки людини.

Якщо відмовитися від алкоголю на пару місяців–рік, мозок прийде в норму.

Якщо відмовитися від алкоголю, робота м’язів і зовнішній вигляд шкіри покращаться

Ходіть у спортзал, але не помічаєте росту м’язів? Можливо, настав час відмовитися від алкоголю, адже він порушує процес нарощування м’язів, перешкоджаючи синтезу білків, виробленню гормону росту (ключового гвинтика в системі відновлення і зростання м’язів). Крім цього, у любителів регулярно випити стаканчик-другий больові відчуття після тренувань більш виражені, ніж у непитущих спортсменів.

Чому алкоголь негативно позначається на стані шкіри?

 • Алкоголь позбавляє її живлющої вологи.
 • Він прискорює появу зморшок (з-за нестачі вологи).
 • Алкоголь перешкоджає абсорбції вітаміну А і С, які надають шкірі свіжий і сяючий вигляд.

Однак від алкоголю страждає не тільки шкіра, але і волосся, які стають сухими і ламкими.

Відмовитися від алкоголю – значить зміцнити імунну систему і поліпшити репродуктивну функцію

Наша імунна система під дією алкоголю слабшає: її здатність боротися з хвороботворними організмами знижується. Вже через 20 хвилин після вживання алкоголю спостерігається зниження захисної функції організму.

Що стосується репродуктивної функції та сексуального потягу, давно відомо, що, хоч алкоголь і здатний налаштувати на потрібний лад, в результаті він призводить до різного роду порушень.

Еректильна дисфункція, придушення вироблення гормонів, менш інтенсивні відчуття під час сексу – проблеми, з якими часто стикаються чоловіки, які не можуть відмовитися від алкоголю.

Що стосується жінок, їх алкоголь загрожує їх здатності мати дітей.

Переваг відмови від алкоголю маса: це і втрата ваги, і здорова шкіра, і здорова печінка, яскравий секс, здоровий сон, нормальний рівень цукру і холестерину – так чому б не відмовитися від алкоголю прямо сьогодні?

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • 7 брейнхаков, які змусять мозок працювати на Вас

  На сьогоднішній день фахівці продовжують вивчати специфіку роботи людського мозку, особливо, коли мова заходить про пам’яті, сні або, скажімо, медитації. На підсвідомому рівні мозок може обробляти цілу купу інформації, що надходить з навколишнього середовища або від внутрішніх органів людини. Мозку під силу переконати нас у правдивості того, що ніколи не відбувалося, або ж змусити нас…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Восьминіг

  Цікаві факти про молюсків

  Молюски – це один з видів тварин, які мають незвичайну форму. На даний момент існує велика кількість різновидів цього виду тварин. Загалом, існує приблизно від 100 до 300 тисяч видів молюсків.

Реклама