Медицина

Як зміниться організм, якщо відмовитися від алкоголю

0

Однією з принад дорослого життя є можливість ні в чому собі не відмовляти. Будь-яка вечірка пройде веселіше з коханим алкогольним напоєм в руках. Звичайно, нам чудово відомо, що у великих кількостях такі напої небезпечні, але навіщо відмовлятися від них повністю, якщо в малих дозах вони навіть корисні? Це вирішує кожен для себе. У цій статті estet-portal.com призведе перелік речей, які відбудуться з організмом, якщо відмовитися від алкоголю назовсім.

Які зміни відбудуться в організмі, якщо відмовитися від алкоголю?

Якщо Ви випиваєте раз в місяць на торжестві, швидше за все, проблеми з алкоголем Вам не загрожують (потрібно всього лише стежити за тим, щоб проміжки часу між вживанням таких напоїв не скорочувалися кардинальним чином). Якщо ж Ви не можете відмовитися від алкоголю, запиваючи їм кожен важкий робочий день, а потім включаєте алкогольні напої, розважальну програму на вихідних, є сенс переглянути своє ставлення до алкоголю і здоров’ю в цілому.

Якщо Ви зважитеся (або вже наважились) відмовитися від алкоголю, Вам варто чекати наступних змін:

 • вазі, рівні холестерину, цукру в крові;
 • якість сну і роботи мозку;
 • стан м’язів і шкіри;
 • імунної системи та репродуктивної функції.

Що станеться з вагою, холестерином і цукром, якщо відмовитися від алкоголю?

Втрата ваги – приємний побічний ефект відмовила від алкоголю. Якщо Ви відмовтеся від алкоголю, контролювати вагу буде простіше з трьох причин.

Причина перша: алкоголь – це «порожні» калорії, тобто вони не дають Вашому організму необхідної енергії, проте з кожним напоєм Ви отримуєте нижчевикладене кількість калорій в рідкому вигляді:

 • банку звичайного пива – 154 ккал;
 • келих вина (білого) – 128 ккал;
 • мартіні – 295 ккал;
 • віскі з колою – 308 ккал.

Причина друга: коли ми п’ємо, ми вживаємо більше нездорової їжі. Закинути дієту після пари-трійки келихів/склянок улюбленого алкогольного напою дуже і дуже просто: алкоголь пригнічує здатність до самоконтролю.

Причина третя: під час вживання алкоголю організм першим справою займається нейтралізацією токсинів, тому поглинена їжа очікує, коли до неї дійде черга. У результаті жир не спалюється належним чином, а накопичується.

Що стосується холестерину, то його в алкоголі як такого немає. Дослідження також показують, що вживання алкоголю в малих дозах здатний знижувати рівень шкідливого холестерину, однак після перевищення мінімальної дози все змінюється – рівень ліпопротеїну низької щільності починає зростати. Саме ліпопротеїн низької щільності призводить до утворення бляшок в судинах і призводить до атеросклерозу.

Відмовитися від алкоголю слід для запобігання розвитку діабету. Справа в тому, що, крім втрати здатності перетравлювати їжу належним чином, організм також втрачає здатність контролювати рівень цукру в крові, якщо в систему потрапляє алкоголь.

Дослідження показали, що алкоголь знижує ефективність інсуліну, в результаті чого рівень цукру стрімко зростає, а при регулярному вживанні алкоголю у великих дозах розвивається стійкість до інсуліну й діабет.

Як зміниться сон і робота мозку, якщо відмовитися від алкоголю?

Алкоголь робить нас сонними, але для здорового сну просто необхідно відмовитися від алкоголю, і ось чому. Він заважає мозку належним чином відпочити і відновитися. Крім цього, будучи діуретиком, алкоголь будить Вас через сечовий міхур – і Ви прокидаєтеся раніше (або ходите в туалет вночі – в залежності від характеру Вашого сну).

Крім цього, коли алкоголь циркулює в організмі, людина часто бачить кошмари.

Зниження рівня мелатоніну – гормону, який регулює внутрішній годинник організму, призводить до порушення графіка сну і навіть безсонні.

З порушень сну випливають неприємні наслідки для мозку і, відповідно, самопочуття людини:

 • сонливість;
 • нездатність зосередитися;
 • втома;
 • порушення концентрації;
 • порушення балансу нейромедіаторів;
 • забудькуватість.

Найбільше алкоголь «б’є» по лобовій і скроневій частці головного мозку, які відповідають за навчання, контроль імпульсів, уміння вирішувати проблеми і інші тонкощі поведінки людини.

Якщо відмовитися від алкоголю на пару місяців–рік, мозок прийде в норму.

Якщо відмовитися від алкоголю, робота м’язів і зовнішній вигляд шкіри покращаться

Ходіть у спортзал, але не помічаєте росту м’язів? Можливо, настав час відмовитися від алкоголю, адже він порушує процес нарощування м’язів, перешкоджаючи синтезу білків, виробленню гормону росту (ключового гвинтика в системі відновлення і зростання м’язів). Крім цього, у любителів регулярно випити стаканчик-другий больові відчуття після тренувань більш виражені, ніж у непитущих спортсменів.

Чому алкоголь негативно позначається на стані шкіри?

 • Алкоголь позбавляє її живлющої вологи.
 • Він прискорює появу зморшок (з-за нестачі вологи).
 • Алкоголь перешкоджає абсорбції вітаміну А і С, які надають шкірі свіжий і сяючий вигляд.

Однак від алкоголю страждає не тільки шкіра, але і волосся, які стають сухими і ламкими.

Відмовитися від алкоголю – значить зміцнити імунну систему і поліпшити репродуктивну функцію

Наша імунна система під дією алкоголю слабшає: її здатність боротися з хвороботворними організмами знижується. Вже через 20 хвилин після вживання алкоголю спостерігається зниження захисної функції організму.

Що стосується репродуктивної функції та сексуального потягу, давно відомо, що, хоч алкоголь і здатний налаштувати на потрібний лад, в результаті він призводить до різного роду порушень.

Еректильна дисфункція, придушення вироблення гормонів, менш інтенсивні відчуття під час сексу – проблеми, з якими часто стикаються чоловіки, які не можуть відмовитися від алкоголю.

Що стосується жінок, їх алкоголь загрожує їх здатності мати дітей.

Переваг відмови від алкоголю маса: це і втрата ваги, і здорова шкіра, і здорова печінка, яскравий секс, здоровий сон, нормальний рівень цукру і холестерину – так чому б не відмовитися від алкоголю прямо сьогодні?

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Сноубординг

  Сноубординг

  Спортивний світ сповнений історій про те, як нікому не відомий претендент раптом став чемпіоном, але з цілим видом спорту таке траплялося не так вже й часто. У другій половині XX століття уособленням американської мрії стала історія розвитку та популяризації сноубордингу – мабуть, найпопулярнішого екстремального спорту в світі і вже точно одного з найбільш видовищних.

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама