Малий плаче на ліжку
Сім'я та діти

Як відучити дитину від спільного сну?

0

Турботливі батьки намагаються приділяти своєму новонародженому максимум уваги і турботи. Проводять з ним весь вільний час вдень і не хочуть розлучатися навіть вночі. Спати разом з немовлям дуже корисно і йому і мамі. При тісному контакті матері і дитини поліпшується лактація у жінки, а крихітка, відчуваючи серцебиття і запах мами, міцніше спить і менш стривожена. Є, звичайно, і багато протипоказань такого сну і один з них – це як потім відучити дитину від спільного сну? Для цього вам буде потрібно багато терпіння і сил.

Перший час немовлятам дійсно необхідно присутність мами, так як він поки навіть не відокремлює її від себе, адже всі ті 9 місяців перебування в материнській утробі, вони була наче одне ціле. Для годуючих мам також дуже зручний спільний сон: утворення молока краще, годувати крихітку набагато легше, не потрібно вставати кожні 3-5 годин, щоб це робити, а також матері часто інтуїтивно дають груди, навіть не прокидаючись, варто їм лише почути кряхканя свого крихти . Навіть якщо ви не годуєте грудьми дитину, вночі все одно потрібно прокидатися, щоб він поїв з пляшечки. До спільного сну важливо правильно підготуватися. Прослідкуйте, щоб ліжко щільно приступала до стіни і малюкові не заважали ніякі подушки, ковдри та інша постіль. Також не варто класти біля себе крихітку, якщо ви попередньо прийняли снодійне або ж дуже міцно спите – є ймовірність удушення.

Для поліпшення лактації ми радимо приділяти кілька годин на день для спільного сну, краще вже помучится вночі заради безпеки крихти і вашої з чоловіком зручності. Між іншим, другій половинці це теж не дуже комфортно, так як чоловіки сплять міцніше жінок, він постійно буде переживати, як б не навалиться всім тілом на крихітну грудочку і від цього не зможе нормально висипатися.

Час іде, малюкові вже півтора року, а він все так само засинає тільки в одному ліжку з батьками і це приносить безліч незручностей вам і вашому чоловікові. Були, звичайно, спроби залишити крихітку на ніч у своїй кімнаті, але це закінчувалося такою істерикою, що відразу ж відпадало бажання завдати малюкові стільки болю. У такому випадку важливо зрозуміти, що дитина скоро і сам захоче в окреме ліжечко і кімнату, але це може затягнуться ще дуже на довго. Адже ніхто не знає, коли він зможе це усвідомити і ніякі книги з виховання дітей цього вам не скажуть. Але ми можемо дати декілька порад з цього приводу.

Якщо у вас ще немає дитячого ліжечка, саме час його купити. Але в магазин підіть з малюком, нехай він вам трохи допоможе у виборі. Коментуйте все, що відбувається, розкажіть, що це буде його особиста ліжечко, так як у мами з татом. Краще буде купити якусь незвичайну, для хлопчика – у формі машинки, наприклад, для дівчинки – прекрасні рожеві перини, в такому ліжку дитині буде не тільки затишно спати, але й дуже весело грати.

Наступним пунктом у ВІДУЧУВАННЯ крихти від спільного є місце, де ми поставимо ліжечко. Якщо дитина дуже важко переносить такі зміни, то слід поставити її в батьківській кімнаті, можна навіть зняти бічну стінку, щоб його ліжечко нібито примикає до спального місця тата й мами. Потім з часом потрібно буде відсувати її все далі й далі, і дитина поступово буде відвикати від сну з батьками. У підсумку, через деякий час, можна буде перенести ліжечко в дитячу.

Але там ми стикаємося з іншою проблемою – крихітку мучать перші кошмари і він моторошно боїться темряви. Для цього потрібно залишати включеним нічник і не закривати двері в кімнату. Перший час непогано було б поспати в дитячій мамі, щоб дитина звикла до нового місця.

Деякі батьки укладають дитину спочатку в своє ліжко, а коли він засне – переносять його в дитячу. Насправді так робити не варто, подивимося на таку ситуацію очима дитини. Він засинає зі своїми улюбленими мамою і татом, в теплі і затишку, а коли вранці відкриває оченята, то він вже один в якійсь кімнаті, а батьків немає. У малюка виробляється недовіра до батьків, він починає думати, що варто тільки йому закрити очі, як вони відразу ж його кидають, від цього безсоння і капризи перед сном. Краще слідуючи попередньому прикладу відучувати. Хоча потрібно трохи більше часу, зате це менш травматично для дитини.

Ще одне – придумайте якийсь ритуал перед відходом в сон. Наприклад, співайте малюкові колискову, або читайте казки, а можна навіть просто цілувати його на ніч. Але, хочемо вам дати одну пораду, виберете якусь певну пісеньку чи казку, ну максимум дві і повторюйте їх постійно. Якщо ж кожен раз читати щось нове, це може викликати сплеск емоцій і нових вражень і він ще довго не зможе заснути. Також, щоб уникнути надмірної активності малюка перед сном, не варто влаштовувати йому ввечері гучних ігор і переглядів мультиків і фільмів.

Можете скористатися методом запропонованим нами, але, на жаль, ми не можемо давати стовідсоткової гарантії, що він подіє. Ви ж розумієте, характери діточок всі індивідуальні і дуже відрізняються окремими рисами, тому й готових рецептів поведінки для всіх бути не може. Найкраще прислухатися до власних відчуттів і бажань дитини, ось тоді відхід од спільного сну буде менш болючим і все складеться благополучно.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Dr. Seuss House - Будинок на Алясці

  Житлова хатинка висотою в 12 поверхів

  В околицях невеликого містечка Willow (Аляска) знаходиться будинок, що нагадує скоріше хатинку з казки-страшилки, ніж житлову споруду. При погляді на 12 поверхів, зведених один над одним за спаданням, створюється враження, що вони ось-ось зруйнуються як картковий будиночок. Як свідчить історія, після лісової пожежі, що сталася біля міста Willow, був побудований цей будинок, відомий під назвою…

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама