Медицина

Як відновити чутливість до лептину: покрокова інструкція

0

Лептин – гормон насичення – був виявлений не так давно. І, можливо, не всі знають, що перевищення його рівня в крові людини загрожує розвитком багатьох важких хвороб: інфарктів, судинних ускладнень та ін. На відкриття цього гормону покладалися чималі надії, але досі учений світ не зміг створити препарат, здатний змусити лептин допомагати людям, що страждають ожирінням. Тому на сьогоднішній день на активність лептину може серйозно вплинути лише кардинальний перегляд власного стилю життя і раціону.

Як відновити чутливість до лептину: важливі кроки

 • У вашому сніданку повинна бути їжа з вмістом білків. І з’їсти такий сніданок необхідно не більше ніж через годину після пробудження. Наступні прийоми їжі не вимагають великої кількості білка, і якщо на сніданок його буде достатньо близько 30 м, то всього за добу необхідно з’їдати близько 100 г їжі з вмістом протеїну. Така тактика дозволить знизити ваші харчові пориви до фруктози, а також інших цукрів.
 • Не варто включати в своє меню більше 30 г фруктози, оскільки захоплення цим моносахаридом збільшує стійкість до лептину, що веде, зокрема, до пошкодження головного органу метаболізму – печінки.
 • Не потрібно повністю відмовлятися від вуглеводів: вони потрібні для злагодженого функціонування всіх гормонів, ефективного спалювання жирів, електролітного балансу і відчуття насичення після їжі. Правильно буде лише привести їх кількість до мінімуму за рахунок швидкодіючих вуглеводів (солодкі фрукти, борошняні вироби, картопля, рис). Також важливим моментом є істотне обмеження у вживанні вуглеводів на сніданок.
 • Обов’язково подбайте про те, щоб у вашому раціоні були присутні продукти з вмістом цинку, оскільки цей мікроелемент сприяє не тільки зміцненню імунітету. Недостатня кількість цинку в організмі загрожує стійкістю до інсуліну та ймовірністю захворювання на цукровий діабет.
 • Обов’язкові для відновлення чутливості до лептину вітамін Д і магній. Такого тандему під силу протистояння ожиріння і комплексним змінам, пов’язаних з порушенням обміну речовин. Ця парочка також здатна протидіяти виникненню цукрового діабету, остеопорозу, захворювань, спровокованих нашим же імунітетом, а також хвороб репродуктивної системи. Крім того, нестача магнію в організмі позначається на значному погіршенні якості сну. У свою чергу, постійне недосипання призводить до зниження лептинового рівня і, навпаки, підвищує рівень греліну – гормону апетиту.
 • Візьміть за правило вживати тільки правильні жири – горіхи, вершкове і кокосова олія, авокадо – і деякі тварини (наприклад, гусячий).

Загальні рекомендації по відновленню чутливості до лептину

 • Не порушуйте природні добові ритми свого організму, зловживаючи кофеїном, солодким і алкоголем.
 • Не захоплюйтеся перекусити в кафе, точках швидкого харчування і т. д. Така їжа загрожує порушенням мікрофлори кишечника і загрожує хронічними запаленнями. Та й в принципі, забудьте про перекуси, вас на них тому і тягне, що організм несприйнятливий до лептину. Перекуси порушують добову ритмічність функціонування лептину. Уявні ідеї про їх необхідність для прискорення метаболічного процесу, або для підтримання на належному рівні цукру в крові надають лише нові перспективи для розвитку ожиріння.
 • Не їжте на ніч. Вечірній прийом їжі на сніданок повинно розділяти не менше половини доби, тому що у вечірні години лептин «диригує» налаштуванням інших гормонів до нічного відновного процесу і форсованим спалювання жирів. Таким чином, вечеряючи пізніше, ніж за 3 години до сну, ви перешкоджаєте корисній роботі лептину.

Зазначимо, що людство лише нещодавно прийшов до розуміння важливості відновлення чутливості організму до лептину, і до цього потрібно ставитися дуже серйозно.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Фільм App

  Фільм Андроїд (App)

  Комунікативний світ захоплює все більше і більше в свої віртуальні мережі нас – простих смертних. Вже неможливо прожити ні дня, щоб не настрочити смску або повідомлення в соціальних мережах другові/подрузі, не перевірити пошту. Це якась манія, залежність, поширена на всі верстви населення. Гаджети, у звичайному побуті, замінили частково спілкування, прогулянки, читання, відпочинок, комусь реальність. Це…

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама