Медицина

Як виспатися за кілька годин

0

Сон – невід’ємна частина життя кожного. Третину свого життя людина проводить саме уві сні. Це фізіологічна необхідність кожного організму – відпочити, набратися сил і енергії, виглядати і відчувати себе добре.

Але з сучасним темпом життя лише 10 % людей лягають спати до 23.00. Адже у дорослих людей чимало завдань, зобов’язань і цілей, які поставлені на цей день, і часто, не встигаючи все зробити до вечора, ми умудряємося доробляти вночі. На наступний день через брак сил ми знову не встигаємо все зробити, адже продуктивність праці низька, і так виходить замкнуте коло.

Симптоми і наслідки хронічного недосипання

Соціологічні опитування показали, що 8 з 10 людей регулярно недосипають. Це значно прискорює в клітинах процес старіння, до того ж збільшується вироблення гормонів в гіпофізі голоду, який значно впливає на апетит, значно підвищуючи його. В результаті недосипання людина швидко набирає у вазі, йому вже важко відмовитися від зайвої порції їжі.

Від недосипання людина стає дратівливою, знижується уважність, пам’ять, так як мозок не встигає вночі відпочити і не справляється вдень з поставленими завданнями. Знижується імунітет, ризик захворювання на ГРВІ зростає. Зовні цієї людини легко розпізнати: темні кола, набряки під очима, червоні очі, сухі губи, загальна млявість.

З’ясувалося, що більшість автомобільних пригод трапляються саме по понеділках. Це пов’язують з тим фактом, що у вихідні дні люди лягають пізно спати, не висипаються, від цього знижується уважність і швидкість реакції. Нерідкі випадки, коли водії і зовсім засинають за кермом. А все це від постійного недосипання.

Як позбутися безсоння? Як не потрапити в лапи безсоння? Читайте, яких помилок не варто допускати.

Помилки, що призводять до недосипання і безсоння
Неорганізований режим сну

Існує думка про поділ людей на «сов» і «жайворонків». Але це тільки міф. Людина створена так, що його активна діяльність повинна відбуватися вдень, а не вночі. А у тих людей, які називають себе совами, просто зламаний біологічний ритм. Всі люди – жайворонки за своєю природою.

Рішення проблеми

Щоб влитися в ритм, треба вставати кожен день приблизно в один і той же час. Заводите будильник на ранок навіть у вихідні дні. Нехай спочатку буде важко, але потім ви відчуєте результат. І вже вечорами ви будете прагнути лягати спати все раніше і раніше, тому що мозок людини «готується до наступного дня» вже з вечора. Це відбувається, коли виділяються медіатори, які утворюють енергію в клітинах мозку. Ця енергія призначена для наступного дня, тому процес відбувається з 23.00 до 01.00. І якщо в цей час людина ще не спить, вироблену енергію він використовує, а на наступний день чоловік мляве, сонне, слабкий, неуважний. Тому в ці години доби організм вже має спати, а мозок – накопичувати енергію і відпочивати, щоб завтра «не підвести» господаря.

Неправильна підготовка до сну

Не дивно, що спочатку зовсім не спиться, якщо перед сном подивитися якийсь трилер, фантастику, жахи, новини, де одні аварії і смерті. Такі речі залишають негативні враження, які нас турбують. Коли людина дивиться телевізор або читає перед сном, його мозок дуже активно працює. І тут в один момент світло вимикається, ви намагаєтеся негайно заснути. Але, на жаль, часто так не виходить.

Куди краще ввечері прогулятися по свіжому повітрі, випити теплого трав’яного чаю, прийняти контрастний душ й, лежачи в м’якій затишній ліжку, поринути в сон.

Як правильно підготуватися до сну?

Для здорового сну температура в спальні не повинна бути вище 19 0 С, тоді тілу під ковдрою буде тепло і затишно, а голова буде злегка охолодженою, що позитивно впливає на самопочуття. Ковдра має бути досить теплим для вас, але не важким. Багато люди помітили, що якщо перед сном подушку покласти у прохолодне місце (балкон, підвіконня), то на ній набагато легше, приємніше і швидше можна заснути.

Подбайте про те, щоб у кімнаті не було миготливих предметів (мобільні телефони на зарядці, телевізор). Не варто їсти перед сном, краще випити склянку води з ложкою меду.

Пробудження не в той час

Мабуть, кожен помічав, що вранці, незадовго до часу, на який заведений будильник, іноді ми прокидаємося з приємним почуттям задоволення від сну. Але, замість того, щоб встати і починати активний день, далі лежимо, адже будильник ще мовчить. А після вже дуже важко встати. Тоді з’являється вельми неприємне відчуття в’ялості і розбитості.

Рішення проблеми

Не нехтуйте сигналами Вашого організму, а прислухайтеся до них, адже таким чином наше тіло підказує нам, що ми готові до дій ,і нам більше не потрібен відпочинок.

Час, яке у Вас з’явиться з ранку, можна провести з користю для себе: ранкова гімнастика, душ, самоосвіта, приготування смачного сніданку.

Слідуючи цим простим радам, Ви зможете раз і назавжди позбутися від безсоння і недосипання. Приплив життєвих сил, краса і свіжість зовнішнього вигляду будуть помітні не тільки Вам, але і Вашим близьким.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Дізнайтеся себе краще: 38 маловідомих фактів про людське тіло

  У світі багато цікавого і незвіданого. Незважаючи на те, що вченим з кожним днем вдається робити нові відкриття, поповнювати запас знань і розтлумачувати, як влаштований світ, залишається ще багато загадок, які належить розгадати в майбутньому. І людське тіло в даному разі не є винятком. Ми знаємо, як працює організм, проте поки нам зрозумілі далеко не…

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама