Медицина

Як визначити стійкість організму до лептину

0

Лептин – один з гормонів жирових клітин, який відіграє важливу регуляторну роль у травній системі нашого організму, зокрема, він пригнічує апетит. Лептин практично вінчає гормональну ієрархію. Контролюючи його рівень, ми в змозі убезпечити себе від зайвої ваги. Володіння знаннями про лептине також сприяє пізнання секретів управління гормонами і сприяє кардинальному поліпшенню здоров’я.

За твердженням експертів, більше половини населення схильні стійкості до цього гормону. Переконані, що багато виявлять її у себе. Але щоб точно визначитися, пропонуємо пройти простий і доступний тест.

Тест на стійкість до лептину

Вам необхідно відзначити галочкою ті симптоми і ознаки, які ви випробовували чи помічали у себе в останні півроку або на сьогоднішній день:

 • Сильний, часто невгамовний апетит;
 • Вас долають напади обжерливості. Вам важко відмовитися від того, щоб чого-небудь не з’їсти за 2-3 години до відходу до сну;
 • Ви частенько ігноруєте сніданок або снідаєте набагато пізніше після того, як прокинулися;
 • Ви досить часто (більше 1 разу на день) пити солодкі напої і соки.
 • У вас діагностовано жирові відкладення в тканинах внутрішніх органів.
 • Нехарактерні напади рясної пітливості, зокрема якщо порівнювати з тим, що було пару десятків років тому.
 • Ви надмірно стомлюється після фізичного навантаження, проте в повній мірі відновити сили не вдається.
 • Хворобливі відчуття в суглобах і морфологічні руйнування в них.
 • Надмірний рівень тригліцеридів (вид жирів у складі крові): він перевищує 1,14 ммоль.
 • З настанням менопаузи ви помічаєте явну надбавку у вазі, особливо турбують жирові відкладення навколо талії.

Результати тесту на стійкість до лептину: підраховуємо бали

Якщо ви нарахували 5 пунктів, то у вас дуже висока ймовірність стійкості до лептину. І тоді виникає ризик того, що це модифікується в різні важкі захворювання: діабет, ішемію серця і т. д. Тим, хто схильний до ожиріння, відновлення лептинового балансу допоможе позбутися від зайвих кілограмів.

Якщо ваші показники – 4 і менше пунктів, то для вас не зайвим буде дізнатися про те, якими способами можна відновити чутливість до лептину і поспостерігати, чи буде змінюватися настрій і рівень енергії.

Ознаки стійкості до лептину: інший погляд на проблему

Оскільки баланс лептину в організмі дуже важливий, наведемо також погляд на цей гормон під іншим кутом зору.

Всі ознаки стійкості вашого організму до лептину в наявності, якщо:

 • у вас спостерігається зайва вага;
 • після їжі вас хилить в сон і не відчувається припливу енергії;
 • для вас становить проблему скинути зайві кілограми або утримати вже скинутий вага;
 • у вас спостерігається остеопороз;
 • у вас підвищений артеріальний тиск;
 • вас переслідує хронічне відчуття голоду або бажання поїсти в незвичне час, зокрема, тягне до холодильника вночі;
 • вас турбує нескінченне почуття тривоги, і ви постійно відчуваєте стрес;
 • ви маєте звичку перекушувати після прийняття їжі;
 • ви відчуваєте стійку тягу до солодощів або різних стимуляторів (кофеїну та ін.);
 • у вас проблеми з засинанням або ви часто безпричинно прокидаєтеся вночі, а потім вам важко заснути.

Гормон насичення лептин був виявлений не так давно. Він несе з собою драму серйозних хвороб цивілізації. На сьогоднішній день, на жаль, не існує препарату, що стимулює лептин до допомоги всім людям, які страждають від ожиріння і здатного припинити укорочення людського життя. А тому, якщо ви помітили які-небудь з перерахованих вище ознак стійкості до лептину, візьміть до відома: лише перегляд харчування, а також способу життя зможуть вплинути на активність лептину.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Мавпа

  Самоконтроль у мавп залежить від розмірів тіла

  Схильність приматів вибирати більш велику майбутню вигоду за рахунок негайної, але невеликої винагороди залежить від розмірів тіла і тривалості життя мавпи. Одне з найбільш примітних властивостей людської свідомості – це вміння відмовлятися від невеликої негайної вигоди на користь вигоди набагато більшої, але яка прийде до нас через якийсь час. Теоретично ми всі розуміємо переваги відкладеної…

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама