Як бути хорошою людиною
Духовний світ, Люди та суспільство

Як бути хорошою людиною

0

Бути хорошою людиною значить не тільки робити щось для інших. Вам потрібно буде навчитися приймати і любити себе, перш ніж ви зможете віддавати свою енергію іншим. У цій статті ви знайдете поради, які допоможуть вам стати гарною людиною.

Як бути хорошою людиною.

Метод 1 з 3: Робота над собою

1. З’ясуйте, що для вас особисто значить бути хорошою людиною.

Одним людям здається, що достатньо лише не завдавати зла іншим, проте добро часто виражається в тому, що ви робите для інших, а не в тому, чого ви не робите. Хороша людина повинна допомагати і собі, і іншим. Ви повинні вирішити, що для вас означає бути хорошою людиною.

 • Яка у вашому уявленні ідеальний людина? Складіть список рис, якими володіє гарний чоловік. Почніть вести себе у відповідності з цими принципами.
 • Ви чекаєте чогось взамін? Ви хочете робити щось лише тому, що це виставляє вас в хорошому світлі? Чи ви дійсно хочете допомогти? Перестаньте думати про показовість і почніть віддавати себе іншим, не розраховуючи отримати щось натомість.

2. Виберіть для себе приклад для наслідування.

Так ви зможете рівнятися на кого-небудь. У цієї людини повинні бути ті риси характеру, якими ви хочете володіти. Подумайте, як ви можете перейняти ці риси і застосувати їх у своїй роботі, у творчих пошуках, у відносинах, в способі життя і харчуванні.

 • На кого ви рівняєтеся і чому? Яким чином ця людина робить світ кращим? Чи можете ви робити те ж саме?
 • Якими якостями цієї людини ви захоплюєтеся і чи можете ви розвинути їх у себе?
 • Завжди тримайте приклад для наслідування в голові, щоб він надихав вас. Подумайте, як би ця людина відреагувала на запитання або подію, і відреагуйте так само.

3. Перестаньте порівнювати себе з іншими.

Постарайтеся зрозуміти, що у багатьох людей справи йдуть краще, ніж у вас, але у багатьох – набагато гірше. Якщо людина відчуває себе нещасною через порівняння з іншими, вона даремно витрачає час і сили, які можна було б витратити на розвиток своєї особистості. Хваліть себе щоранку. Гарний настрій робить вас більш позитивною людиною і допомагає ділитися добротою зі світом.

У вас є особливі навички і таланти. Намагайтеся демонструвати їх іншим, замість того щоб думати про таланти інших людей.

4. Любіть себе.

Навчіться любити себе. Приймайте свою особистість. Єдиний спосіб полюбити інших – це спочатку прийняти і полюбити себе. Вам повинно бути добре від того, що ви робите для себе і у що ви вірите, а не тільки від того, що ви робите для інших. Якщо ви спробуєте робити щось для інших, забуваючи про себе, це обернеться образою, гнівом і пригніченим станом. Якщо ви будете любити себе, ви зможете щиро допомагати іншим.

Чи намагаєтеся ви штучно нав’язати собі якості хорошої людини? Якщо всередині ви ненавидите себе і злитеся на весь світ, ви не можете вважатися хорошою людиною, навіть якщо робите добрі вчинки.

5. Будьте собою.

Завжди будьте собою і не намагайтеся прикидатися кимось іншим. Не поводьтеся, як хтось інший. Залишайтеся собою і робіть те, на що здатні. Так ви будете щирою людиною, яка може віддавати світу добро. Якщо ви будете вірні собі, ви зможете зрозуміти, у що ви вірите і що ви вважаєте важливим.

6. Медитуйте та/або моліться.

Молитви вищим силам або медитація допоможуть вам розвинути в собі якості, які вам потрібні. Медитація і молитви дозволять вам знайти внутрішній спокій і сконцентруватися на своєму внутрішньому світі. Коли ви станете краще розуміти себе, ви дізнаєтеся, чого ви насправді хочете, і досягнете ясності у своєму житті. Коли ви станете спокійнішим, ви будете почувати себе краще, а це допоможе вам стати гарною людиною.

 • Знайдіть спокійне місце, де вас ніщо не зможе відвернути. Сядьте в зручному положенні. Позбавтеся від думок і зробіть кілька повільних і глибоких вдохів. Поспостерігайте за своїми думками. Не намагайтеся відчути щось або відреагувати – просто спостерігайте. Якщо зіб’єтеся, порахуйте до 10. Медитуйте до тих пір, поки не відчуєте себе чистим і повним сил.

7. Почніть з невеликих змін.

Змінитися за один день неможливо, однак невеликі зміни дуже важливі. Кожен місяць або кожні два місяці ставте перед собою мету побороти одну або дві звички, які вам не подобаються.

 • Приклад мети 1: “Я буду слухати інших, не перебиваючи словами або жестами”. Подумайте, як вам буде неприємно, якщо хтось буде намагатися щось сказати, коли ви ще не закінчили своє висловлювання.
 • Мета 2: “Я буду намагатися думати про те, що зробить іншу людину щасливішою”. Можна ділитися їжею або напоями з людьми, коли вони голодні або хочуть пити; можна поступатися місцем або робити що-небудь ще.

8. Переглядайте свої цілі щодня.

Щоб стати хорошою людиною, важливо перечитувати список бажаних якостей щодня. Він повинен стати частиною вас. Дотримуйтесь порад з цієї статті, а також придумайте щось нове від себе.

Як бути хорошою людиною.

Метод 2 з 3: Думки про хороше

1. Намагайтеся бачити у всьому хороше.

Шукайте позитив у кожній ситуації. Негатив лише зашкодить вам та іншим. Якщо ви похмурі, це проявляється у вашому ставленні до інших. Наш образ думок впливає на те, що ми отримуємо від життя. Якщо щось пішло не так, постарайтеся змінити те, що залежить від вас, посміхайтеся, зберігайте позитивний настрій і живіть далі.

 • Існує такий вислів: “Краще запалити одну свічку, ніж проклинати темряву”. Будьте світлом. Якщо перед вами проблема, запропонуйте рішення. Не кажіть, що зробили б ви, а пропонуйте всім взяти участь у обговоренні.

2. Робіть що-небудь хороше для інших.

Намагайтеся робити це кожен день, нехай і щось малозначне. Доброта і щедрість багато чого вам дадуть. Посміхніться кому-небудь, притримайте двері, оплатіть каву людині, яка стоїть за вами в черзі. Зробіть що-небудь, що порадує іншого.

 • Намагайтеся простягнути руку навіть тим, хто холодний чи байдужий до вас. Відповідайте на грубість добротою. Можливо, навколишні завжди відповідають різко таким людям, тому станьте людиною, яка відреагує інакше.

3. Спробуйте робити світ кращим кожен день.

Кожен раз, коли ви взаємодієте з світом, у вас є можливість зробити щось хороше і приємне. Це може бути чимось дрібним – наприклад, коли ви нагнинаєтесь, щоб підняти із землі кинуту кимось на землю обгортку від морозива. Будьте відповідальною людиною і знайдіть спосіб давати світу що-небудь. Ось кілька прикладів простих і корисних дій:

 • Вторинна переробка
 • Купівля органічних місцевих продуктів
 • Прибирання за своїм собакою на вулиці
 • Жертвування одягу та речей місцевим притулкам або благодійним організаціями
 • Повернення продуктів у магазині на свої місця
 • Відмова займати найближче до входу місце на парковці, щоб там міг припаркуватися хтось, кому воно потрібно більше, ніж вам

4. Перестаньте поспішати.

Не поспішайте жити. Знизьте темп і почніть отримувати задоволення від простих речей. Час дозволяє нам організувати свої дні. Іноді ви змушені підкорятися тимчасовим рамкам (наприклад, йдучи на роботу або відводячи дітей до школи), але якщо у вас немає таких зобов’язань, намагайтеся жити сьогоднішнім днем. Будьте терплячі з людьми. Думайте про них саме хороше, а не найгірше. Не думайте, що людина, яка випадково штовхнула вас, дурепа; уявіть, що вона запізнюється на роботу або не встигає забрати дитину з дитячого саду.

 • Не поспішайте дістатися до магазину і повернутися назад. Отримуйте задоволення від виду за вікном. Коли будете в магазині, зверніть увагу на яскраві фрукти і овочі, які ви можете в будь-який момент купити, і подумайте про людей, які не можуть собі цього дозволити. Купуйте хороші продукти і нагодуйте голодуючих. Запропонуйте менеджеру віддавати продукти з терміном придатності біднякам.
 • Не користуйтеся клаксоном в машині без гострої необхідності. Не сигнальте старому, який ледь бачить дорогу, або людині, яка їде дуже повільно. Можливо, водій не поспішає, тому що боїться заподіяти шкоду собі або пасажирові. Навіть якщо це і не так, навіщо посилювати негативні почуття? Гнів породжує лише гнів.

5. Прощайте людей.

Це може бути важко. Розуміння того, що всі ми люди, що всі ми робимо помилки, дозволить позбутися негативу, і вам буде простіше прощати. Коли ви прощаєте когось, ви рятуєтеся від обурення, яке провокує гнів, образу і занепокоєння. Прощення також робить вас більш жалісливим.

6. Будьте чесні.

Брехня руйнує довіру і псує відносини. Не брешіть іншим – будьте з ними чесні. Хороші люди не брешуть, вони прямо говорять про своїх думки і почуття. Замість того щоб брехати і залучати когось ще в складну ситуацію, прямо скажіть, що ви думаєте. Не проявляйте пасивну агресію.

 • Будьте людиною слова. Якщо обіцяєте зробити щось, завжди робіть це. Якщо виникнуть обставини, які завадять вам, прямо скажіть про це тому, хто чекає від вас дій.
 • Чесність не означає грубість чи жорстокість.

7. Зробіть так, щоб дрібні добрі вчинки стали вашою звичкою.

Прості дрібниці допоможуть вам стати краще. Посміхніться кому-небудь або притримайте двері. Дуже скоро це стане звичкою, про яку ви навіть не будете замислюватися.

8. Проявляйте емпатію.

Пам’ятайте, що доброта, розуміння і співчуття – це результат любові до оточуючих і турботи про них. Намагайтеся поставити себе на місце іншої людини і оцінити ситуацію з її точки зору. Подумайте, що б ви відчували, якби були цією людиною. Швидше за все, ви почнете враховувати почуття інших людей. Це буде проявлятися в ваших словах і діях. Будьте хорошим чоловіком не для того, щоб здаватися хорошим в очах інших, а для того, щоб це приносило користь оточуючим.

 • Не варто намагатися завжди проявляти дипломатію. Не бійтеся можливих труднощів.

Як бути хорошою людиною

Метод 3 з 3: Взаємодія з оточуючими

1. Приймайте всіх оточуючих людей.

Щоб стати хорошою людиною, важливо не судити інших. Хороша людина приймає кожного, незалежно від його раси, віку, сексуальної орієнтації, статі та культури. Пам’ятайте, що почуття є у всіх, що кожна людина цінна і гідна поваги.

 • Поважайте літніх людей. Не забувайте, що колись ви теж постарієте, і вам буде потрібна допомога. Наступного разу, коли опинитеся в торговому центрі, на парковці або де-небудь ще, озирніться у пошуках літньої людини, якій потрібна допомога (наприклад, з сумками). Запропонуйте свою допомогу – він це оцінить. Якщо людина відмовиться, вибачитеся і побажайте їй гарного дня. Якщо десь вам зустрінеться літній чоловік, посміхніться йому і запитайте, як проходить його день. Цього може бути достатньо для того, щоб людина відчула себе краще.
 • Виявляйте співчуття до людей з особливостями психічного розвитку. У них теж є почуття. Посміхайтеся їм і спілкуйтеся з ними як з людьми, гідними поваги. Якщо хтось буде сміятися над вами, не звертайте уваги і продовжуйте спілкуватися з людиною, яка є вашим справжнім другом.
 • Не будьте расистом, гомофобом і будьте терпимі до інших релігій. Світ багатогранний. Вчіться новому у інших людей і радійте цьому різноманіттю.

2. Контролюйте свій гнів.

Якщо сперечаєтесь з кимось, тримайте гнів під контролем. Сперечаючись про щось з одним, не хаміте, але й не приховуйте своїх почуттів. Поговоріть з людиною і виріште проблему. Краще не зривати один на одному свою злість, а взяти паузу і обдумати проблему. Спробуйте сказати так: “Я хочу розібратися в цьому, бо ти мій друг. Давай якийсь час не будемо про це говорити – це треба обдумати”.

 • Не звинувачуйте інших. Якщо ви в чомусь винні, прийміть це. Поговоріть з іншими про те, що вас засмутило в їх поведінці. Звинувачення підсилюють негатив і образи.
 • Якщо не можете позбутися від злості, спробуйте записати свої почуття, помедитувати або проаналізувати свої думки.
 • Не намагайтеся поправити людей якимись ірраціональними висловлюваннями, якщо вони зляться. Вислухайте їх з розумінням і помовчіть. Потім скажіть так: “Мені шкода, що ти відчуваєш такі почуття. Я можу зробити що-небудь, щоб допомогти тобі?”

3. Хваліть інших людей.

Приємні слова – це простий спосіб домогтися доброзичливої атмосфери. Хваліть нову зачіску колеги і собаку перехожого на вулиці. Робіть компліменти друзям, яким ви заздрите. Хвалити те, що гідно похвали, дуже правильно, і ви напевно захотіли б, щоб ваші успіхи теж були б відзначені іншими.

4. Уважно слухайте інших.

Багато людей рідко прислухаються до слів оточуючих. Всі хочуть мати значення і бути цінними. Вислуховуйте людей. Слідкуйте за розповіддю людини. Не відволікайтеся на зовнішні подразники і не дивіться в телефон. Підтримуйте розмову. Задавайте уточнюючі питання і розвивайте тему. Це дасть вашому співрозмовнику зрозуміти, що він вам цікавий.

5. Радійте перемогам інших людей і захоплюйтеся їх хорошими рисами характеру.

Будьте ласкаві до оточуючих і щедрі, цінуйте людей за те, ким вони є. Радійте за людей, коли з ними трапляється щось хороше, і не заздріть. Підтримуйте і підбадьорюйте їх в моменти невдач.

 • Заздрість побороти важко. Постарайтеся зрозуміти, що у вас необов’язково має бути все, що є в інших. Перестаньте заздрити оточуючим.

6. Станьте прикладом для інших.

Живіть так, щоб ваш приклад надихав багатьох. Діліться своєю життєвою філософією з оточуючими. Знайдіть людину, яка могла б брати з вас приклад. Намагайтеся не робити помилок, щоб вами пишалися. Розповідайте молодим людям про свої моральні цінності і про важливість моралі. Іноді вам буде здаватися, що все це даремно, але будьте впевнені, що щось вони запам’ятають, але на те, щоб відреагувати на це, може піти якийсь час.

 • Починайте з малого. Почніть працювати волонтером, допомагати бездомним тваринам, викладати або просто будьте прикладом для молодших братів і сестер.

7. Діліться.

Діліться з людьми своїми речами, своєю енергією і життєрадісністю. Не будьте жадібним на емоції. Будьте щедрою і надихаючою людиною. Діліться знаннями. Діліться можливостями. Діліться своїм часом. Діліться своєю їжею. Ніколи не беріть найбільший шматок піци або м’яса.

8. Поважайте всіх.

Ставтеся до всіх з однаковою повагою. Будьте ласкаві до людей і не грубіть, навіть якщо вони не згодні з вами. Не переслідуйте нікого і захищайте тих, кого гноблять.

 • Не обговорюйте людей за їх спинами. Будьте порядною людиною. Якщо у вас з кимось виник конфлікт, спокійно обговоріть проблему з цією людиною. Не базікайте про людей погані речі, коли вони цього не чують.
 • Не варто несправедливо засуджувати інших. Ви не знаєте всіх обставин. Вірте в краще в людях і поважайте їх вибір.
 • Звертайтеся з іншими так, як хотіли б, щоб поводилися з вами. Завжди пам’ятайте про це золоте правило.
 • Віддавайте світу ту енергію, яку хотіли б отримати самі.
 • Поважайте і оточуючий вас простір. Не кидайте сміття на землю, не влаштовуйте безлад навмисне, не розмовляйте занадто голосно і не ведіть себе зухвало. Поважайте людей, які знаходяться в тому ж місці, що й ви.

Поради як бути хорошою людиною

 • Можна робити помилки, але не варто повторювати їх. Робіть висновки зі своїх помилок, і ви станете сильнішим як особистість.
 • Пам’ятайте, що щастя – це душевний стан. Ми можемо управляти лише собою, тому будьте щасливі і контролюйте себе, підтримуючи в собі позитивне ставлення до світу.
 • Якщо хтось спробує вас засмутити, не беріть це близько до серця. Посмійтеся, відмахніться або скажіть, що шкодуєте, що людина так думає. Це дасть оточуючим зрозуміти, що ви досить розумні для того, щоб не опуститися до їхнього рівня і не дасть вам стати різкою і агресивною людиною. Крім того, якщо кривдник побачить, як добре ви справляєтеся зі складною ситуацією, він втратить інтерес і відступить.

Попередження

 • Пам’ятайте, що ви все ж людина. Поки ви живете, ви будете допускати помилки, і це нормально.
 • Намагайтеся вести себе якомога краще, але якщо оступитеся, просто почніть думати не тільки про себе, але і про інших.
 • Пам’ятайте, що вам може бути важко бути добрим і розуміючим не тільки в теорії. Просто продовжуйте працювати над собою.
 • По можливості ставитеся до всього з почуттям гумору – і до помилок, які ви зробили, і до жертв, на які вам доведеться піти, щоб стати краще.
 • Швидше за все, вам потрібно буде змінюватися в тих сферах, в яких, як вам здається, у вас і так все ідеально. Саме тому ви лише виграєте від розуміння, що ви були неправі або що ви недостатньо добре спідкуєтесь з кимось.
 • Якщо хтось попросить вас про допомогу, коли буде зобов’язаний зробити це сам, – ніколи не погоджуйтеся! Це обман, і якщо ви погодитеся, людина буде вважати, що обманювати інших допустимо.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Холодні пальці рук: чому кінцівках не вистачає тепла

  Якщо пальці мерзнуть і холонуть під час прогулянки в умовах низької температури повітря, це цілком нормальне явище: організм в першу чергу направляє більше крові і, відповідно, тепла в життєво важливі органи (серце, мозок, легені). Однак постійно холодні пальці рук, які не теплішають навіть у спеку, можуть свідчити про наявність певних захворювань або проблем. Більш детально…

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама