Медицина

Які захворювання донька може успадкувати від матері

0

Світовими фахівцями був позначений список хвороб і недуг, що передаються по жіночій лінії. Проте, не дивлячись на те, що багато захворювання вже закладені генетично від народження, запобігти їх розвиток можливо, вчасно звернувшись за допомогою до фахівців.

Рак грудей

Генетична зв’язок становить 15%. Підвищення ризику успадкування мутують генів зростає у випадку, якщо хвороба наздогнала кровного родича в молодому віці. З цієї причини, в деяких країнах жінкам, у чиїх родинах були хворі на рак, пропонується пройти генетичне обстеження. Часто пацієнтки, у яких підтверджують присутність мутованих генів, відразу йдуть на такий крок як видалення молочних залоз.

Крім того, ризик розвитку даного захворювання може зростати у зв’язку з прийомом гормональних ліків, курінням і вживанням алкоголю. Так, якщо жінка більше ніж два рази в тиждень перекидає як мінімум дві пляшки пива чи більше 80 грамів міцних напоїв, ймовірність розвитку в неї раку грудей збільшується на 7%.

Депресія

На розвиток депресії виявляється вплив групою генів, якої блокується вироблення серотоніну (гормону щастя) в мозку. Так, залежно від форми захворювання, генетичний зв’язок становить 10-30%. Однак, уникнути розвитку депресії можливо, якщо не перепрацьовувати, щоб не відчувати сильну втому, а також вживати спиртне в помірних кількостях.

Мігрені

Згідно думку доктора Кейт Генрі, співробітниці Нью-Йоркського університету, ризик успадкувати цю хворобу генетично становить від 70 до 80%. До речі, відкриття гена, що викликає мігрень відбулося відносно недавно і в разі, якщо він неправильно працює, відбувається пробудження больових центрів в мозку під впливом різних факторів навколишнього середовища (кофеїн, шум та ін).

Повнота

Крім схильності до розвитку захворювань, від своїх матерів можна успадкувати повноту. Так, ймовірність того, що дочка також буде пампушкою, становить 40%, а якщо ж обоє батьків мають зайві кілограми – 70%. Важливо ще з юності привчити себе приділяти близько 40 хвилин кожен день пішим прогулянкам, що допоможе на 30% знизити ризик ожиріння у зрілому віці.

На думку Луїзи Саттон з Університету Лідса, здатність до поліпшення фізичної форми передається генетично. В даному випадку генетичний зв’язок становить 50%. Незважаючи на те, гени багато в чому впливають на зовнішність, здібності і здоров’я людини, варто пам’ятати про те, що позитивні зміни самі по собі не відбудуться.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Оплески клакерів

  Скільки коштують оплески

  А Ви знаєте, що на професійній сцені є “наймані глядачі”, які займається створенням штучного успіху або провалу артиста чи цілого спектаклю. Говорячи сучасною мовою – це піарники в театральному мистецтві, і називають їх клакери (фр. Claqueur, від фр. Claque – хлопок долонею).

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама