Медицина

Який продукт здатний зробити Вас щедріше

0

В Лейденському інституті мозку і пізнання (Leiden Institute for Brain and Cognition) було проведено дослідження, метою якого було визначення впливу містяться в яйцях речовин на почуття і дії людини. Результати дослідження опубліковані на сайті National Center for Biotechnology.

Справа в тому, що в яйцях містяться амінокислоти, які сприяють виробленню серотоніну в мозку. Серотонін – це активна хімічна речовина, яка у великих кількостях викликає почуття задоволення і стимулює соціальну поведінку. І навпаки, люди з недостатнім рівнем серотоніну схильні до дратівливості і соціальної ізоляції.

Однією з найважливіших амінокислот, що входять до складу яєць, а також молока і риби, є триптофан. Згідно з результатами дослідження, триптофан здатний робити людей щедріше.

До такого висновку вчені прийшли після проведення експерименту за участю 32 осіб. Випробовувані проходили різні тести, після чого половині з них дали порошок з вмістом 0,8 г триптофану (така кількість речовини знаходиться в трьох яйцях), а інша половина отримала порошок без триптофану.

Після цього всі піддослідні отримали по 10 євро. Вони могли пожертвувати гроші на користь одного з поданих благодійних фондів. І ось що цікаво: фонди отримали вдвічі більше пожертв від учасників, яким дали порошок з триптофаном.

Ученим поки не вдалося пояснити механізм впливу триптофану на поведінку людини. Одне з припущень полягає в тому, що серотонін, вироблення якого сприяє триптофан, якимось чином впливає ще й на окситоцин, також відомий під назвою “гормон любові”. Таке припущення вчені обумовлюють тим, що частини мозку, що відповідають за серотонін і окситоцин, розташовані поруч.

Механізм впливу триптофану підлягає подальшому вивченню, проте вже зараз деякі психологи пропонують збільшити кількість яєць і молока в раціоні тюремних ув’язнених, щоб знизити їх агресивний настрій і дещо пом’якшити відносини між ув’язненими.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Річка Вайхе

  Вайхе – казкова річка в Новій Зеландії

  З великою кількістю тропічної рослинності, сліпучою безліччю квітів і абсолютно прозорою водою, очищеною протягом століть під землею, річка Вайхе – прихований дорогоцінний камінь Нової Зеландії, повз яку більшість туристів проходить стороною.

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама