Хлопець думає
Музика, Сім'я та діти

Яке хобі допоможе розвинути дитині інтелект?

0

Діти, які починають освоювати ази музичної грамоти ще в ранньому дитинстві, не тільки розвиваються естетично, а й отримують стимул до загального розумовому розвитку. Ставши старшими, вони легко справляються з будь-яким завданням, що вимагає напруги інтелекту.

Зазвичай батьки, віддаючи своїх дітей в музичну школу, керуються НЕ мріями про те, що вони стануть знаменитими виконавцями, а насамперед міркуваннями всебічного і гармонійного розвитку їх особистості.

Як з’ясували вчені з США, страждання малюків, яким доводиться кілька разів на тиждень ходити «на музику», дійсно окупаються сторицею, тому що позитивний ефект від таких занять зберігається довгі роки.

Дослідники з медичного коледжу при Гарвардському університеті (Harvard Medical School) порівнювали рівень розвитку інтелекту і когнітивних функцій 15 дітей у віці від 9 до 12 років, які відвідували музичну школу з 5-6 років, і 12 дітей такого ж віку, які музикою ніколи не займалися .

Паралельно таке ж тестування проводилося в групі з 15 дорослих музикантів і 15 людей приблизно такого ж віку, які в дитинстві музичну школу не відвідували.

В обох випадках діти і дорослі, які активно займаються музикою, показували результати, які помітно перевершували ті, що демонстрували «немузиканти».

Для підвищення точності експерименту вчені проводили дослідження активності різних зон головного мозку всіх випробовуваних під час виконання ними завдань тестів за допомогою магнітно-резонансної томографії.

У дітей і дорослих, що займалися музикою, відзначалася більш висока активність ділянок головного мозку, які відповідають за так звані виконавчі функції.

Цим терміном позначають здатність швидко приймати правильне рішення в незнайомих ситуаціях, безпомилково планувати дії для вирішення незнайомих завдань, а також уміння швидко і успішно переключатися з виконання одного завдання на інше (здатність до багатозадачності).

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Гормон серотонін: у відповіді за щастя

  Відомо, що більшість хвороб у людини розвивається на тлі стресу. Стрес і затяжна депресія провокують запуск патологічних реакцій, які порушують рівновагу у всіх системах. Помічено, що одні люди впадають у депресію через будь-яку дрібницю, в той час як інших вивести з гармонійної рівноваги майже неможливо. У чому ж справа? Що відрізняє цих людей? Звичайно, має…

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама