Мала плаче на плечі у мами
Сім'я та діти

Що робити, щоб істерики у дитини виникали якомога рідше, а з часом і зовсім припинилися.

0

1. Вибух емоцій легше запобігти, ніж потім гарячково думати, що робити.

Не можна чекати настання того моменту, коли буде важко щось зробити. Ви повинні контролювати початок зміни в настрої дитини і вміти вчасно відвернути малюка від об’єкта, що дав негативну реакцію. Можна запропонувати зайнятися чимось іншим, звернути увагу дитини на який-небудь інший предмет або явище. Іноді спалах вдається зупинити проявом співчуття до його поганого настрою, при цьому потрібно спробувати відвести його в сторону і поговорити з ним, заспокоїти, обійняти, ласкаво погладити по голові.

2. Дайте дитині зрозуміти, що ви не терпите істерик.

Якщо істерика таки трапилася, припиніть будь-яке спілкування з дитиною на цей час. Не намагайтеся вмовляти, кричати і шльопати його – це не допоможе, а може навіть посилити прояви істерики. До того ж через крики вас попросту не почують. Зробіть вигляд, що ви його не бачите.

3. Під час істерики потрібно ненадовго ізолювати дитину

Відведіть дитини у віддалене місце, де не повинно бути дітей, іграшок і телевізора. Нехай зрозуміє, що коли він веде себе неправильно, йому не буде дозволено грати з іншими дітьми. У цьому місці дитина повинна знаходитися, стільки, скільки знадобитися часу, щоб вона заспокоїлася.

4. Ваша тактика дій під час істерик дитини повинна бути завжди однаковою.

Алгоритм ваших дій при спалахах повинен повторюватися. Навіть тоді, коли це відбувається в громадських місцях. Так, буде неприємно, але знайте, що оточуючі не раз опинялися в таких ситуаціях. Знайдіть у собі сили і будьте впевнені, що робите це на благо своєї дитини.

5. Розкажіть дитині, як потрібно цивілізовано висловлювати своє невдоволення.

Зазвичай діти закочують істерики тому, що не знають, як по – іншому висловити свої почуття. Дайте зрозуміти, що нічого поганого в його поганому настрої немає, що всі люди іноді засмучуються, але потрібно вміти сказати про те, що не подобається. Назвіть кілька слів, які він може використати (наприклад: я розсерджений, я в гніві, я дуже незадоволений, мені сумно, мені нудно) і прорепетируйте їх разом з дитиною. Заохочуйте його похвалою кожен раз, коли він говоритиме про свої хвилювання.

Для боротьби з істериками дитини, вам потрібно вміти зберігати спокій.

Зробити це часом дуже важко, особливо, коли істерика трапляється в самий невідповідний момент. Але ви повинні вміти стримувати себе. Якщо все ж ви розгнівалися, глибоко вдихніть, і вийдіть на 3 хвилини в іншу кімнату. Вам потрібно втратити з дитиною зоровий контакт. Але перед цим попередьте, що ви даєте йому час заспокоїтися і зараз повернетеся. Користуйтеся однією і тією ж фразою і більше нічого не говоріть. Головне тут спокій і мовчання. Готуйтеся до розрухи в кімнаті, де залишилася дитина, але не карайте її за це. Цей метод називається «тайм-аут». Він простий, універсальний і здатний допомогти у збереженні спокійного розташування духу і контролю над гнівом. Однак знайте, що в подальшому, ви повинні збільшити кількість часу, проведеного з дитиною за спільними іграми, інакше, через часті тайм – аути, він може озлобитися і втратити довіру до батьків.
Після істерики поводьтеся так, ніби нічого не сталося. Не треба коментувати подію. Нехай дитина знову заслужить ваше розташування.

Через два – три тижні таких прийомів, істерики у вашої дитини повинні стати рідшими.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Кручі Мохер

  5 дивовижних місць в Ірландії

  1. Кручі Мохер Кручі Мохер – мабуть, найзнаменитіша після Дороги гігантів природна пам’ятка Ірландії. Навіть бувалі мандрівники переконують, що ніде в світі не зустрічали такої незвичайної берегової лінії: суша не переходить плавно в океан, а врізається в нього велетенськими вертикальними кручами.

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама