Медицина

Чому корисно плакати: хімічний склад сліз

0

Іноді, здається, що сльози течуть самі собою, без відома нашої свідомості. А потім приходить спокій і полегшення, відразу стає ясно, що далі робити. Корисність плачу полягає у кількох аспектах: психологічний і фізіологічний аспект. Хоча плач не робить нас красивіше, під час плаксивої настрою в людини задіюється 43 м’язи на обличчі, а при сміху – тільки 17 м’язів. Але плакати краще для здоров’я мінімум раз в тиждень, для розслаблення, щоб виходили негативні речовини з організму. Чому плакати корисно, хто плаче більше: чоловіки чи жінки. В 7 разів рідше чоловіки плачуть, ніж жінки, адже прекрасна стать більш схильний до впливу емоційної сфери.

Плакати корисно для зору

Сльози виділяються для запобігання пересихання верхнього шару очей, тому плакати корисно. Зволожувати і захищати – головне завдання сліз. Захищати очі від потрапляння агресивних зовнішніх агентів (мікроби, порошинки, осколки), здатних нашкодити зоровому нерву. Для нормальної роботи рогівки необхідний належний рівень вологи – водяний рідини, щоб чітко бачити і розрізняти кольори. Моргання запускає активну роботу слізних залоз, які безперервно виробляють сльози і зволожують очне яблуко. Людина плаче з самого свого народження, як тільки з’явитися на світ, ознака життя немовля подає допомогою плачу. Хоч у перші місяці дитина плаче без сліз, це не означає, що їх немає, просто вироблення сльози поки працює тільки частково, забезпечуючи зволоження ока. Пізніше, маля вчиться користуватися плачем і сльозами, щоб виражати себе і свої бажання. Якщо людина мало моргає, просиджуючи довго за комп’ютером або телевізором, може розвинутися синдром сухого ока – неможливість слізних залоз виробляти рідина. Сльози допомагають очистити організм від шкідливих, накопичених речовин (гормонів стресу), омолоджуючи серцево-судинну систему і запобігаючи від нападу, таким чином, плакати корисно. Під час плачу частішає серцебиття, кровообіг, супроводжується більшою глибиною вдиху і видиху, що позитивно впливає на роботу легеневої системи і викликає мозкову активність.

Виплакати горе – психологічна нормалізація

Ще один аспект того, що плакати корисно, фахівці називають нормалізацію психічного комфорту. Якщо накопичувати в собі негативні емоції, боятися показати свою слабкість або дуже велику плаксивість, то можна заробити цілий букет неврозів і купу нервових зривів. З яких причин ми плачемо: смерть, аварія, хвороба, зрада та інші причини, що викликають непідробне емоційне напруження і сльози, як безвихідь. Помічено, що після нападу плачу стає легше і якщо раніше не було видно вихід із ситуації, то після сліз, все стає ясно і можна знайти правильні слова і адекватно діяти.

Высвободившись під час плачу, ендорфіни (гормони радості) допомагають людині відчути полегшення, як гора з плечей. Сльози допомагають зближуватися. Плакати перед чужими людьми не кожен зможе, розкрити себе і досхочу виплакатись можна тільки з рідним і близьким людиною. Очі повні сліз і відчаю ми просимо допомоги і підтримки і отримуємо емоційну розрядку і підтримку. Таким чином, стане легше подвійно. Під час суперечок і лайка між чоловіком і жінкою, жіночі сльози змушують чоловіка поступитися: з пози ворога і настає чоловік стає другом і соратником. Але не варто зловживати цим методом залучення чоловічої любові, інакше постійні сльози чоловік може розцінювати як засіб маніпуляції і тільки злитися від цього.

Крім гірких і солоних, сльози бувають радісними. Коли відбуваються радісні події, під час сміху: сміх крізь сльози, або після перегляду фільму, який зачіпає душу. Властивість таких сліз носить інший характер. Такий плач означає розслаблення і звільнення.

Плач – це реакція на біль

Фізичні травми і біль під час хвороби можуть викликати сльози, які називаються механічними. Коли людина плаче під час болю, то хімічний склад сліз змінюється. Сльози в такому випадку насичуються речовинами, подібних морфинам, що сприяють вгамування болю. Такі сльози здатні загоювати рани.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Першопричини закоханості: душа або гормон любові?

  Зовнішність, особливий запах, поведінка реагує на виникнення взаємного тяжіння між чоловіком і жінкою. Вони стають уважнішими один до одного, виникає романтичне почуття закоханості. В нашому організмі відбувається хімічна реакція, в якій задіяно багато гормони, спрямовані на активізацію тієї сфери, яка призводить до появи відчуття легкої зацікавленості, тільки статевого потягу або сильного і всепоглинаючого почуття кохання….

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама