Фредерік Франсуа Шопен
Знаменитості, Музика

Цікаві факти про Шопена

0

Фредерік Франсуа Шопен – легендарний польський композитор, педагог і піаніст. Але мало хто знає цікаві факти про його життя.

Ось деякі з них:

У дитинстві, Фредерік Шопен грав у повній темряві. У момент гри на фортепіано, він гасив всі свічки. Саме таким чином маленький геній міг налаштуватися. Навіть коли він був в гостях і його просили зіграти, він просив погасити свічки в кімнаті. Ця звичка збереглася у нього до самої смерті.

Коли Шопен навчався грати, йому подобалися кілька акордів, але своїми маленькими дитячими пальцями, він не міг їх брати. Тоді маленький Фредерік вирішив розтягнути свої пальці. Для цього, він придумав пристосування, яке носив щодня. Хоча це приносили йому сильний біль.

У будинку Шопена жила прислуга. Вона вважала Фредеріка божевільним хлопчиком. Справа в тому, що хлопчик схоплювався з ліжка вночі і втікав грати на фортепіано. Хоча пізніше він сам став скаржитися на своє здоров’я. Він страждав епілепсією. Його мучили кошмари.

Коли Фредеріку було 10 років, він склав марш для князя Костянтина. Цей марш був надрукований, і його грали у військовому оркестрі.

Мало хто знає, що «Собачий вальс» склав Шопен. Справа в тому, що у Жорж Санд, з якою Шопен був у відносинах, була собака. Одного разу вона сказала, що хоче скласти пісню про свого собаку. Шопен це почув і сам склав цей вальс.

Шопен був дуже трепетним у відносинах з жінками. Одного разу довелося навіть скасувати його заручини із-за пустої дрібниці. Справа в тому, що одного дня, Шопен зі своїм другом прийшли до неї в гості. Його кохана запропонувала присісти за стіл. Але запропонувала сісти другові раніше, ніж Фредеріку. Це сильно його обурило. Після чого композитор скасував заручини. Дурна причина для скасування заручин, але це так.

Останні роки свого життя Шопен не міг складати музику. Він писав друзям, що перестав відчувати, радіти і тому не може більше творити. Єдине твір, який все-таки закінчив геній, була мазурка фа-мінор. Але зіграти він її був не в змозі.

Творчість Фредеріка привнесла великий вплив на багато поколінь музикантів. Шопен – це головний композитор серед багатьох відомих піаністів. З 1927 року в столиці Польщі кожні п’ять років проводиться фестиваль піаністів імені Фредеріка Шопена.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • З підслуханої

  Коли у нас з чоловіком все добре, його випрані труси я акуратно складаю на його полицю в шафі. А коли злюся на нього – просто кидаю труси як попало. За цим індикатором він розуміє, який стан справ в моїй голові. ****** Чоловік змінив коли я була на 9-му місяці вагітності у Новорічну ніч у нас…

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама