Шахи
Спорт, Цікаві факти

Цікаві факти про шахи

0

Багато хто вважає шахи нудним і монотонним проведенням часу. А між тим, і про шахи існують цікаві факти!

1. Звання чемпіона світу за цією грою розігрується з 1866 року.

2. Найдовша шахова партія тривала 20 годин і 15 хвилин. Її зіграли Іван Ніколіч і Горан Арсовіч – жителі Белграда. Гра, до речі, закінчилася внічию.

3. Гаррі Каспаров придумав афоризм: “Шахи – це гра розуму”.

4. Існує гра “шахи всліпу”. Гравцям зав’язують очі або ж вони переміщують фігури по дошці, не дивлячись на неї.

5. Коли шахи тільки з’явилися, то шахісти грали без годинника. Таким чином, гра могла тривати скільки завгодно, аж до декількох діб.

6. Під час особливо тривалих шахових ігор траплялося так, що гравці… засинали від втоми. Так, в 1851 році суддя зафіксував, що “партія не завершилася, оскільки гравці заснули.

7. Шахи вважаються одним з прекрасних методів для поліпшення пам’яті. Гра вимагає зосередженості, відповідно, пам’ять напружується. Відомо, що гра в шахи запобігає розвитку хвороби Альцгеймера та інших розладів пам’яті.

8. Шахові комп’ютери запросто обіграють чемпіонів у цій грі. Так, у 2006 році чемпіон світу Володимир Крамник зазнав поразки у грі з комп’ютером.

9. У давнину всіх майбутніх лицарів навчали семи видах мистецтв. Так, крім володіння шпагою та вміння співати романтичні оди прекрасній дамі, лицар повинен був вміти грати в шахи.

10. У стародавній Індії гра в шахи мала досить жорстоку форму. Ніхто не грав на інтерес, всі грали на пальці. Програвшому відрубували палець. М-да, добре, що ми з вами є представниками цивілізованого суспільство, яке не позбавляє людей пальців за програш в шахи, а лише читає про цей факт в статтях.

11. Письменниця Роза Майєр, будучи затятою прихильницею рівноправності статей, ніколи не приховувала своєї любові до шахів. Чому вона мала приховувати свою пристрасть? – Запитаєте ви. Все просто – в ті часи, коли вона була молода, любов жінок до типово чоловічих забав була категорично неприйнятною.

12. У різні часи існували різні шахові фігури. Наприклад, була постать кентавра.

13. У 1927 році в Радянському Союзі було проведено змагання з шахів серед жінок. Переможницею стала москвичка Ольга Рубцова. Їй була присуджена друга категорія з шахів.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Укус гримучої змії обійшовся американцеві в 150 тисяч доларів

  Невдалий чоловік вирішив зробити СЕЛФІ з гримучою змією і був негайно укушений. Житель Сан-Дієго Тодд Фасслер раніше дуже любив змій і, очевидно, вважав, що вміє знаходить до них підхід. Він навіть завів собі гримучу змію. День незалежності Америки він вирішив відсвяткувати на природі, там-то він зауважив дику гримучу змію і подумав, що зробити СЕЛФІ з…

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама