Мяч
Футбол, Цікаві факти

Цікаві факти про футбол

0

Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол.

 1. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого і поглянути на воскові фігури футболістів.
 2. Відома футбольна кричалка “Оле-Оле” прийшла до нас з Іспанії. Там “Оле!” кричали на кориді.
 3. Сильний вітер в Бразилії одного разу порушив хід футбольного матчу, знісши на поле кількох парашутистів. Один з парашутистів невдало приземлився на воротаря, коли той захищав ворота від атак суперників. М’яч влучив у ворота і гол був зарахований.
 4. Нацією, що найбільш трепетно ​​ставиться до футболу, визнані англійці. При цьому, збиток, який англійські футбольні фанати щорічно завдають державному майну (ламаючи перегородки на стадіонах, наприклад), оцінюється в суму не менше 40 млн фунтів стерлінгів.
 5. Найдовший футбольний матч тривав більше 65 годин. У 1981 році між собою грали дві ірландські команди.
 6. Рекордний рівень шуму на футбольному стадіоні 130,7 децибел. Це було зафіксовано в 2005 році під час матчу англійської ліги. Гравець Ріссі з “Ліверпуля” забив гол у ворота “Челсі”. Цей рекорд занесений в Книгу Гіннеса.
 7. Тридцять шість разів в Ізраїлі розглядався проект закону про дозвіл проводити футбольні матчі по суботах. Остаточне рішення до їх пір не прийняте, закон продовжує розглядатися вже протягом семи років.
 8. Сама невезуча футбольна команда – збірна Ботсвани. Вона грає ось уже 28 років, але досі так і не виграла жодного матчу! Примітно те, що чотири тренера цієї команди були родом з Росії.
 9. Футбольний матч, що закінчився поразкою від команди Сальвадора для команди Гондурасу став причиною війни між цими країнами.
 10. Наймолодший коментатор в історії футболу – десятирічна бразильська дівчинка Габріела Ферейра. Вона стала працювати коментатором на радіо в 2003 році.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама