Уельс
Країни

Цікаві факти про Уельс

0

Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією.

Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний дракон. Велика частина населення і промислові підприємства розташовуються на південній частині Уельсу, його столицею є місто Кардіфф.

У столиці розташовується близько 18 працюючих ресторанів. В основному в них подають страви з ягняти, морепродуктів, а також пікантні сири. У центрі столиці знаходиться мальовничий парк Катей, в якому знаходяться різні архітектурні споруди та скульптури.

Зосередження населення і підприємств на півдні пов’язано з тим, що в північній і центральній частині знаходиться гірська місцевість. Найвищою точкою країни є гора Сноудон, яка ховається за хмарами на 1085 м.

Уельс дуже багатий різними родовищами, на півдні знаходиться великий кам’яновугільний басейн, на південному заході є багато мінеральних джерел, найбільші з них сірчані та соляні.

На території Уельсу розводять овець, чисельність яких в 4 рази перевищує чисельність місцевого населення.

На дорогах Уельсу розташовуються дорожні знаки, написи на яких представлені ​​англійською та валлійською мовами. В Уельсі добре розвинені багато видів спорту. Так, наприклад, гірська місцевість дозволяє влаштовувати змагання зі скелелазіння та їзді на гірських велосипедах. Щорічно проходять змагання людей з жокеями на конях. На півострові Гоуер проходять змагання з серфінгу. Такий вид спорту як гольф дуже популярний в цій країні, обладнано вже понад 200 майданчиків для гольфу. Є великий футбольний стадіон Міленіум, його місткість може досягати 80 тисяч чоловік. Якщо футбольний матч припав на дощову погоду, то для цього стадіон обладнаний розсувним дахом.

На території Уельсу знаходиться багато старовинних замків. Найбільшим, величним і древнім є замок Карнарвон.

Найстаріша будівля столиці Уельсу представлена ​​церквою Іоанна Крестіля, яку збудували ще в 15 столітті. За такий довгий період часу церква ні разу не зазнавала руйнувань, в ній знаходяться мощі покровителя Уельсу – Святого Давида.

Уельс знаменитий своєю Національною оперою і різними музеями. Найцікавіші з них це музей шиферу і музей вовни.

Найбільше озеро називається Бала і має площу близько 5 кв.км, глибина його дорівнює 42 метри. В цьому озері любителі рибної ловлі можуть не тільки добре провести час, але і наловити риби. В основному в озері Бала водиться окунь, щука, форель і короп. Як видно, риба різна, є навіть і хижаки.

Культурі та конкурсам в Уельсі також приділяється велика увага. Так, наприклад, проходять театральні, літературні, джазові, кінофестивалі фестивалі, а в столиці проводиться конкурс пісень.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Хлопець думає

  Яке хобі допоможе розвинути дитині інтелект?

  Діти, які починають освоювати ази музичної грамоти ще в ранньому дитинстві, не тільки розвиваються естетично, а й отримують стимул до загального розумовому розвитку. Ставши старшими, вони легко справляються з будь-яким завданням, що вимагає напруги інтелекту.

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама