Тихий океан - цікаві факти
Водойми та водотоки, Цікаві факти

Цікаві факти про Тихий океан

0

Тихий океан – найбільший з п’яти океанів планети Земля. Він простягається від Арктики на півночі до Антарктиди на півдні і від Азії та Австралії на заході до Америки на сході. Назва «Тихий океан» (Pacific ocean) походить від латинського «Mare Pacificum», що означає «Тихе море». Таку назву океану дав португальський дослідник Фердинанд Магеллан (Ferdinand Magellan). Через океан проходить екватор, який ділить його на дві частини – Північний Тихий океан і Південний Тихий океан. У цій статті ми пропонуємо цікаву інформацію про Тихий океан.

Тихий океан охоплює площу близько 165 200 000 кв. км. До нього відносяться: море Балі, Берингове море, Берингова протока, Коралове море, Східно-Китайське море, Затока Аляска, Тонкинська затока, Філіппінське море, Японське море, Охотське море, Південно-Китайське море, Тасманове море і багато інших водойм.

Тихий океан займає приблизно 46% водної поверхні Землі і близько 32% її загальної площі.

Площа Тихого океану більша, ніж загальна площа суші планети Земля.

Найглибшою точкою Тихого океану, також як і всього світу, є Маріанський жолоб, розташований в західній частині Північного Тихого океану на глибині 10 911 м. Його глибина більша, ніж висота гори Еверест.

Тихий океан досягає своєї найбільшої ширини зі сходу на захід на широті 5°, де він простягається приблизно на 19 800 кілометрів.

Середня глибина Тихого океану складає 4280 метрів.

У Тихому океані знаходиться більше 25 000 островів, це більше, ніж загальна кількість островів інших чотирьох океанів.

Західний Тихий океан (близько Азії) знаходиться в Східній Півкулі, в той час як Східний Тихий океан (близько Америки) знаходиться в Західній Півкулі.

Температура води в Тихому океані коливається від -0,5 ° C в приполярних областях до + 30 ° C близько екватора.

Тихий океан має майже трикутну форму, він звужується в районі арктичної півночі і розширюється в районі арктичного півдня.

Тихий океан – не лише найбільш глибокий, але і найдавніший океан світу.

Острів Нова Гвінея, другий за величиною острів планети, є найбільшою ділянкою суші на території Тихого океану.

Майже всі найдрібніші острови Тихого океану лежать між 30 ° північної і 30 ° південної широти, тягнучись від Південно-Східної Азії до Острова Пасхи.

Острови Тихого океану підрозділяються на чотири типи – континентальні острови, високі острови, коралові рифи і підняті коралові платформи.

Тихий океан був вперше відкритий європейцями на початку 16-го сторіччя. З них першим його побачив іспанський дослідник Васко Нуньєс де Бальбоа (Vasco Núñez de Balboa).

Тихий океан пов’язаний з Північним Льодовитим океаном Беринговою протокою, а з Атлантичним океаном – протокою Дрейка, Магеллановою протокою і Панамським каналом.

З Індійським океаном він пов’язаний через моря і протоки Малайського Архіпелагу, а також між Австралією і Антарктидою.

Майже на всьому периметрі Тихоокеанського басейну зосереджені області землетрусів і вулканів.

Коралові острови Тихого океану, звані атолами, сформовані з коралових поліпів на вершинах затоплених вулканів.

Великий Бар’єрний Риф, розташований в Тихому океані, уздовж північно-східного узбережжя Австралії, вважається найдовшою грядою коралових островів у всьому світі.

Крім Маріанської западини в океані розташовані ще кілька точок з глибиною близько 10 000 км. Це западини Тонга і Кермадек, а також Філіппінський жолоб.

Лідирує Тихий океан і за чисельністю розташованих у ньому островів. Всього їх більше 25 тисяч. Такою кількістю не можуть похвалитися інші три океани разом узяті.

Якщо дивитися на Тихий океан з космосу, він нагадує трикутник.

На затоплених і вже навіки поснулих вулканах утворюються атоли – острови на основі коралів.

Флора і фауна океану багаті і різноманітні. Його вважають своїм будинком більше 100000 різновидів тварин. Це в три рази більше, ніж «населення» Атлантичного океану. Одних тільки видів і підвидів десятиногих раків налічується більше тисячі.

Багато підводних гірських масивів Тихого океану були утворені в результаті вивержень вулканів. Так, зокрема, з’явилися гори Імператора, що представляють собою цілу гряду.

У Тихому океані розташована і найдовша гряда з коралових островів – Великий Бар’єрний риф. Вона опоясує північно-східне узбережжя Австралії.

На жаль, деякі острови Тихого океану утворюються не в результаті природних явищ. У його північних водах ростуть так звані «сміттєві острови», основу яких складають неутилізовані відходи – в основному пластикові пляшки.

У Тихому океані утворюються справді гігантські цунамі. Середня швидкість руйнівних хвиль може становити близько 750 кілометрів на годину.

Якщо розподілити всю воду Тихого океану рівномірно по поверхні планети, вона покриє її повністю, причому товщина водного шару перевищить 2700 м.

Одна з корабельних аварій, що сталася в 1992 році в Тихому океані, дуже допомогла вченим у дослідженні його течій. Гонконгський корабель, що плив в США і доверху навантажений пластиковими іграшками, так і не дістався до Штатів, потрапивши в сильний шторм. А от штучні черепашки, бобри, жаби і знамениті жовті качечки допливли до різних куточків Землі, у тому числі до Гаваїв, Японії та Аляски.

Тихий океан славиться і найвищими приливами. Біля корейських берегів вода може прибувати на 9 метрів у висоту. Серфінгісти поважають Тихий океан за висоту його хвиль.

На островах Тихого океану була виявлена сама незвичайна грошова одиниця світу – кам’яні кільця заввишки більше двох метрів. Кожне з них досягає ваги 15 т. Якщо ви приїдете на острівну групу Яп і захочете що-небудь там продати, перевезти таку виручку за товар буде дуже проблематично. Хіба що можна буде постояти поруч з нею…

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Кросівки

  Як і коли з’явилися кросівки

  Перші подібності кросівок з’явилися ще наприкінці XVIII століття, коли поширилися взуття з підошвою з каучуку. Через сторіччя історія спортивного взуття двічі зробила крок вперед: англієць Джозеф Фостер винайшов перше шиповане взуття, а «Американська гумова компанія» створила перші кеди з гумовою підошвою і тканинним верхом. Коли в 1917 році кеди надійшли в продаж, покупці прозвали їх…

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама