Титанік
Історія, Цікаві факти

Цікаві факти про Титанік

0

Багато хто знає про Суперлайнер під назвою Титанік тільки те, що доніс до глядацької аудиторії знаменитий режисер однойменного американського фільму. Катастрофа сталася 14 квітня 1912 року, і ось кілька реальних фактів про неї, які розширять ваше уявлення про сумнозвісний Титанік:

 • Будівництво Титаніка тривало три роки і обійшлося в сім з половиною мільйонів доларів. Квиток у перший клас на ті часи коштував цілий статок – 4350 доларів.
 • Для зміцнення конструкцій судна використовувалося три мільйони заклепок, довжина корабля становила 268 метрів, а вага в момент відправлення бла 46 тисяч тонн. Корабель дійсно вважали непотоплюваним і абсолютно безпечним, тому шлюпок на Титанік було наполовину менше необхідної за статутом кількості. Власники Титаніка навіть не стали розбивати пляшку шампанського об корму, показавши тим самим, що ніякі забобони такому гіганту не загрожують.
 • У трагічний день загибелі лайнера на борту знаходилося 2224 осіб, з них врятувалися лише 711 чоловік. Основною причиною загибелі людей стало переохолодження у крижаній воді океану. Багато в паніці залишали корабель, навіть не діставшись до шлюпок, хоча поміститися туди могло б значно більше людей.
 • Зіткнувся Титанік з айсбергом через дві години сорок хвилин після виходу у відкритий Атлантичний океан, занурився лайнер під воду на глибину чотирьох кілометрів і дійсно розколовся на дві частини.
 • ЮНЕСКО чекала сто років, і тільки по їх закінченні оголосила відповідно до спеціальної конвенції, уламки «Титаніка» об’єктом культурної спадщини.
 • Остання з врятувалися пасажирок «Титаніка» померла в 2009 році у віці 97 років. Ні, її організм після пережитої катастрофи не отримав містичних здібностей, всупереч чуткам що ходили, просто на момент аварії корабля Міллвіні Дін було всього 2.5 місяці.
 • За точними підрахунками було врятовано 60% пасажирів першого класу і всього 25% пасажирів третього класу. Із загального числа членів екіпажу «Титаніка» вижили 32%.

Титанік на дні

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Загадкова природа АСМР: що таке брейнгазм і що його викликає

  Автономна сенсорна меридіональна реакція (АСМР) – такий термін був запропонований в 2010 році для позначення особливих відчуттів, які людина відчуває в області потилиці у відповідь на вплив певних сенсорних тригерів. Серед назв простіше зустрічаються «оргазм мозку» і «брейнгазм», однак секс в даному випадку не при чому. Що ж являє собою АСМР, чому її називають оргазмом…

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама