Стародавня Греція
Країни, Цікаві факти

Цікаві факти про Стародавню Грецію

0

Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами.

Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу на світовий рівень їй знадобилося близько 3-х століть. Відправною точкою розвитку Греції став 776 рік – це рік зародження та проведення головних Олімпійських ігор в світі. Геометричний художній стиль Греції почався формуватися в цьому ж році. Про нього можна дізнатися тільки лише по розписному глиняному посуді.

Основою грецької літератури є міфологія. Міфи Давньої Греції, як правило, відображають матеріалістичні ідеї розвитку і характер мислення того часу. Наприклад, всі знають формулювання «взяти бика за роги», але не всі знають, що воно взято з грецького міфу, в якому Геракл рятує від оскаженілого бика острів Крит, взявши бика за роги.

У сучасну епоху Греція славиться оливковими деревами не просто, бо їх там росте велика кількість. В одному з міфів сказано, що виникла суперечка між Посейдоном і Афіною, які повинні були принести в дар Греції найцінніше, на їхню думку, той і стане покровителем. Афіна принесла в дар – оливкове дерево, а Посейдон – воду, якщо подумати то вода завжди була всім необхідно, без неї неможливо обійтися в повсякденному житті, але богами оливкове дерево, принесене в дар Афіною, було розцінено як більш цінний дар.

З історії відомо що, релігія і мова були загальними у греків, і там існував в ті роки давній племінний поділ. І саме це призвело до утворення у них автономних міст-держав, а згодом конкуренцію між цими містами-державами, безперервне їх суперництво за забезпеченість, владу і вплив служили стимулюючими фактами діяльного формування ідей і державних організацій.

Якщо звернутися до справжнього, сучасного розвитку Греції, то в першу чергу варто відзначити те, що завдяки настільки насиченому історичному процесу формування давньогрецької цивілізації, на території Греції, порівняно з іншими країнами світу, розташована величезна кількість археологічних музеїв. А також Греція омивається Егейським, Іонічним, Критським, фракійські, Середземноморським морями. На території Греції проживає більше 10 млн осіб, при цьому кожне її місто приймає близько 17 млн ​​туристів щорічно.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Великобританія

  Цікаві факти про Великобританію

  Великобританія – одна з найбільших країн Європи. Її територія займає острови на північному заході Європи. Великобританію називають ще Сполученим Королівством. Форма правління в цій країні – конституційна монархія. Сполучене Королівство утворилося в 1707 р як союз Англії і Шотландії. Пізніше до цієї унії приєдналася Ірландія і Уельс. Великобританію називають ще «Туманним Альбіоном». Ще за часів…

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама