Пес
Тварини, Цікаві факти

Цікаві факти про собак

0

Собака – безсумнівно, кращий друг людини. Напевно, складно сперечатися з цим фактом, і з цим погодиться кожен собачник. А хтось із великих казав, що собаки – це ангели, що зійшли з небес. Але що ж ми знаємо про ці дивовижні істоти, крім того, що вони віддані і доброзичливі? Ось деякі цікаві факти про собак.

Собаки несуть патика

 • Стародавні єгиптяни вважали собак божественними тваринами. Тому втрата вихованця сприймалася як покарання небес. А сім’ї, що втратили чотириногого друга, страшно переживали цю трагедію. Чоловіки збривали брови, а жінки навмисно бруднили брудом волосся і ридали добу безперервно. Це означало найвищу скорботу.
 • У Середньовіччі датські доги і мастиффи брали участь у боях нарівні з воїнами. Їм одягали потужні обладунки та нашийники з шипами. Собаки разом із людьми йшли в атаку або захищали місто від ворога.
 • Майя й ацтеки кожен десятий день місяця вважали Днем Собаки. Ці тварини здавна шанувалися. А той, хто був народжений під цим знаком, вважався вродженим лідером і користувався масою привілеїв. Такі люди частіше за інших ставали вождями.
 • Відчуття дотику – це перше, що з’являється у цуценят, адже при народженні вони глухі і сліпі. Нервові закінчення знаходяться по всьому тілу, особливо чутливі подушки лап. Але з часом їх чутливість зменшується в процесі ходьби і бігу. А слух у собаки в 4 рази краще, ніж у людини. Пес може з легкістю визначити, звідки виходить звук за 1/600 секунд.
 • Те твердження, що всі собаки гавкають – міф. Є у світі така порода, яка в принципі цього робити не може. Це басенджи.
 • Люди, які займалися дресируванням собак і виведенням нових порід в Китаї вважалися мало не чарівниками. Їм покладалися різні привілеї, і навіть повагу з боку правителів. Особливо китайцям було цікаво виведення мініатюрних порід.
 • Цікавий факт про собак: стандартні такси були виведені для полювання на лисиць і борсуків, щоб ті їх діставали прямо з нір. Карликові такси також виведені для ніркового полювання, але вже на зайца.
 • Деякі індіанські племена вважали, що під землею також живуть люди, які періодично вибираються на поверхню. А собаки їм допомагають як вибратися, викопуючи їх, так і повернутися назад, зариваючи.
 • Після того, як впала Візантія, люди рятували свої життя і забули про тварин. Здичавілі собаки, що блукали в пошуках їжі, наводили жах. У цей період стали з’являтися міфи про перевертнів, які розбрелися по всьому світу.
 • Предки всіх нині живих собак – вовки. Як тільки людина стала постійно жити на одному місці, почалося одомашнення. Сталося це більше 12 тис. років тому.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Оголошуємо бій! Гормон стресу: кортизол, адреналін, норадреналін

  Боятися можна багато чого: темряви, комах, світла, снігу, дзеркала. Але яким чином наш організм знає, що треба боятися? Які процеси відбуваються в організмі, коли наш мозок кидає імпульс і кричить «бійся», «не переживай»? З приводу страху або стресу існує багато питань, але найголовніше, що слід розібратися, це вплив гормону стресу кортизолу на наш організм. Кортизол…

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама