Слон підняв хобота
Тварини, Цікаві факти

Цікаві факти про слонів

0

Слони є найбільшими представниками ссавців. За різновидами слони поділяються всього лише на кілька видів. У природі мешкають тільки азіатські та африканські слони. Азіатських слонів називають ще індійськими слонами.

Ці два види також відрізняються один від одного. Їх головна відмінність полягає в наступному: африканські слони набагато більші і вищі азіатських. Їх маса досягає дванадцяти тонн. Зате у самок азіатських слонів немає бивнів, а от у самців навпаки є і в довжину вони досягають 1,5 метра.

Однак, в даний час достатньо важко зустріти слонів з такими довгими бивнями. Вони існували раніше, але через діяльність мисливців зникли. Тому зараз можна зустріти слонів з короткими бивнями, або взагалі без них.

Незважаючи на те, що у слонів є великі вуха, за допомогою яких вони можуть чути за кілометри, також вони вловлюють звуки і ногами. Серце слона важить близько тридцяти кілограм і за хвилину здійснює 30 ударів, а людське серце за цей же час здійснює близько 70 ударів.

Маленькі слоненята не відразу після народження здатні керувати своїм хоботом. Їм потрібно досить багато часу, щоб навчитися керувати хоботом, в основному для цього потрібно близько двох років.

У середньому слони в день з’їдають близько 300 кг їжі, а випивати води можуть від 100 до 300 літрів на добу. Місткість хобота слона досягає восьми літрів рідини. П’є слон наступним чином: він набирає необхідну кількість води в хобот, а потім підносить його до рота, а з хобота видуває воду і таким чином слон втамовує спрагу.

Якщо слонам не вистачає їжі, тобто виникає голод, то настає час самостійного виживання. Слони ходять окремо в пошуках свого прожитку.

Що стосується потомства, то репродуктивність самок триває до 50 років їхнього життя, це при тому, що середня тривалість життя слонів становить 80 років.

Вагітність у самок протікає 22 місяці, а вага новонародженого слоненяти становить 100 кг. Слоненя народжується без бивнів, потім у нього відростають молочні бивні і через деякий час вони змінются на постійні бивні.

У людському середовищі прийнято поділ на правшів і лівшів. Для слонів цей поділ теж властивий, тільки діляться вони по бивнях. Якщо придивитися за життєдіяльністю слона, то можна визначити до якого типу він відноситься. Визначається це дуже легко, якщо слон риє землю при пошуку харчування, вступає в боротьбу або ще щось робить правим бивнем, то можна сміливо сказати, що він правша.

Цікавий той факт, що ватажками в стаді слонів є самки.

При зустрічі слони вітають один одного. Жест привітання у слонів виражається в обвиваннях хоботами.

Маленькі слоненята за допомогою хобота тримаються за своїх матерів, щоб іти з ними поруч і не загубитися, або просто так. У цьому й полягає велика дружелюбність слонів, вони, як і люди здатні допомагати один одному. Крім цього слони вміють проявляти знаки радості, тобто можуть навіть посміхатися, а також вміють і сумувати.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Кросівки

  Як і коли з’явилися кросівки

  Перші подібності кросівок з’явилися ще наприкінці XVIII століття, коли поширилися взуття з підошвою з каучуку. Через сторіччя історія спортивного взуття двічі зробила крок вперед: англієць Джозеф Фостер винайшов перше шиповане взуття, а «Американська гумова компанія» створила перші кеди з гумовою підошвою і тканинним верхом. Коли в 1917 році кеди надійшли в продаж, покупці прозвали їх…

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама