Пінгвіни
Птахи

Цікаві факти про пінгвінів

0

Пінгвіни це сімейство морських птахів. Вони є одними з найудовіших істот на землі. Неперевершені плавці, що пірнають без спеціальних ластів. Ще зовсім недавно вчені вважали їх тваринами.

Середовище проживання цих особливих пернатих – південна півкуля, в основному – прибережні води Антарктики, Нової Зеландії, південної частині Австралії, Південної Африки, узбережжя Південної Америки. Ці птахи практично єдині хто пристосувався до холоду Антарктиди і незважаючи ні на що – вижили. Однак це не єдина їхня особливість. Розміри пінгвінів варіюють від 1 – 2,5 кг і 30-45 см до 46 кг і 110-120 см в довжину. Найдрібніші – це малі пінгвіни, а найбільші – імператорські.

Пернаті у воді нагадують своєрідного дельфіна, і вони дуже швидко плавають, іноді швидкість досягає 36 км/год. Щоб дістатися до води і як слід поплавати, пінгвіни лягають на живіт і незграбно ковзають. Це не особлива розвага чи гра, просто лапки пернатих провалюються в сніг. До того ж вони вміють глибоко пірнати. Імператорські, наприклад, до 200 м. Ще однією невдачею мешканців південних широт, є, те, що вони не вміють літати.

Крім таких, всім відомих фактів про пінгвінів, є ще безліч інших цікавих. Маленькі пінгвінчикі народжуються абсолютно голими. Пір’я з’являється протягом декількох тижнів. Однак, водонепроникний “одяг” може не з’являтися протягом року. Весь цей час, пігвінчик живе з батьками. Модельною ходою “з ноги на ногу”, пінгвіненя обростає підшкірним жиром, регулюючим тепло. До речі, така хода і вертикальне ходіння пернатого, пов’язані з тим, що його короткі і товсті лапки розташовані не прямо по центру, а трохи позаду. До всього згаданого, можна додати, що всі пінгвіни раз на рік “лисіють”. Вони скидають старе оперіння і відрощують нове.

Не дарма мультфільм “Мадагаскар” представив пінгвінів, як справжніх розвідників. Багато хто з пінгвінових дуже вперті. Заради своєї мети можуть пробути в водній подорожі близько 3-х тижнів. Деякі особини настільки агресивні, що кидаються відразу в атаку на неприємний їм об’єкт. Так що фраза з мультика, який раніше був згаданий – “Посміхаємося і махаємо, хлопці, посміхаємося і махаємо”, чітко відображає характер милих, але агресивних і вмілих птахів.

Розповіді про пінгвінів-одинаків не такі вже й цікаві. Набагато цікавіше вивчати “подружні пари”. В таких союзах, пінгвін-чоловік навряд чи скаже своїй другій половині – “Мовчи, жінка, твій день – 8 Березня”. У сім’ях пінгвінів панує “матріархат”. Самка відкладає яйця і залишає їх висиджувати дбайливому самцеві. Сама при цьому ретельно шукає їжу, що б прогодувати своє сімейство. Коли пташенята з’являються на світ, то у батька-пінгвіна в стравоході з’являється, щось типу молока, яким він і годує маленьких пернатиків. До речі, організм пінгвінів не тільки в цьому унікальний. Ці птахи можуть втамовувати спрагу солоною водою. В їхньому організмі є спеціальні залози, які переробляють солону воду і перетворює її в прісну.

Подружні пари пінгвінів є найвірнішими в усьому тваринному світі, вченими було доведено, що деякі з них не розлучалися протягом 16 років. Висловлюють самці свою любов, ніжно погладжуючи самку по голові.

У пінгвінів своєрідний стиль – смокінг на всі випадки життя. Насправді – це відмінне маскування, знову згадалися пінгвіни з мультфільму “Мадагаскар”. Зверху чорні спини пернатих зливаються з темною океанської водою, а знизу їх білі животи відповідають блискучій поверхні, освітленій сонячним світлом. Це допомагає їм уникнути нападу хижаків, таких як морський леопард, під час пірнання у воду і непомітно полювати на риб. Спілкуються пінгвіни тільки на суші, причому криками, це частенько заважає людям прибережних місцевостей.

Пінгвіни – надзвичайні істоти. У незграбному на перший погляд птахові – ховається граціозна, вміла, спритна і витривала особа. З 17 видів пінгвінів, 13 – на межі вимирання. Людство здатне і повинне це зупинити. Наприклад, австралійський фонд порятунку тварин в’яже пінгвінам, які потрапили в розлив нафти, светри, так як вони не можуть зігріти себе самі. Це хоч і маленький, але дуже впевнений крок вперед.

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Як і чому місяць народження впливає на здоров’я людини

  Дата Вашого народження може не тільки розповісти про те, хто Ви за знаком зодіаку. Існують відомості, що місяць народження впливає на здоров’я людини в подальшому. Estet-portal.com зібрав для своїх читачів інформацію про те, до яких проблем зі здоров’ям схильні народжені в той чи інший місяць діти і чому. Народжені восени Хороша фізична форма. Дослідження, опубліковане…

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама