Пивні банки
Історія, Цікаві факти

Цікаві факти про пивну банку

0

Вперше банкове пиво з’явилося в продажу 24 січня 1935 року в американському місті Річмонд. Компанія «KruegerBrewingCo» запропонувала покупцям популярний напій в незвичайній упаковці. Металева банка була альтернативою скляній тарі, яка легко розбивалася при падінні. Потрібно зауважити, що перші банки були досить важкими, так як виготовлялися не з алюмінію, а з заліза. Відкрити таку банку було зовсім не просто, тому до упаковки додавався консервний ключ, а на самій банку була написана інструкція щодо його застосування. Цікаво, що новинка швидко стала популярною, і до кінця 1935 більше 20 американських заводів розливали пиво в залізну упаковку.

У 1958 році з’явилися перші пивні банки, виготовлені з алюмінію. Упаковка стала не тільки міцною, але і легкою. При виготовленні тари використовувалися два листа алюмінію: з одного робили стінки і денце, а з іншого – кришку.

У 1975 році Ерман Фрейзен винайшов вушко, за допомогою якого відкривається банка. Воно застосовується до цих пір, і добре відоме всім любителям пива.

В даний час у світі щорічно виробляється близько 240 мільярдів пивних банок, з них майже половина в США.

Американець Джон Аренс зі штату Нью Джерсі зібрав колекцію з 15 000 пивних банок.

У місті Дарвін (Австралія) щорічно проводиться пивна регата. Учасники цих змагань будують різні плавальні засоби з порожніх пивних банок. У числі цікавих експонатів – галера довжиною 13 метрів і підводний човен, здатний занурюватися під воду на кілька хвилин.

Американський конструктор-самородок Боб Бішоб побудував з пивних банок літак, який літає на пристойну відстань. Для виготовлення такого незвичайного повітряного транспорту пішло 11 000 тисяч банок. А ось архітектор з США Майк Рейнольдс застосовує пивну тару для будівництва будинків. Вісім пивних банок зв’язуються в блоки, які з’єднуються між собою цементом. Споруди відрізняються не тільки міцністю, але і дешевизною.

Найлегші пивні банки виготовляє японська компанія «Кірін». Банку обсягом 350 мл важить всього 14 грам, що на 7% легша звичайних банок. Таким чином, фірма-виробник заощаджує близько 4 тисяч тонн металу щорічно.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Відкритий геніально простий механізм омолодження

  У лонгитюдном дослідженні вікових психологів Королівської лікарні Единбурга, що тривав понад десятиліття, брали участь 1000 осіб обох статей у віці від 35 до 50 років. Піддослідні давали відповіді на питання тесту про особливості власної особистого життя, а також повинні були оцінити приблизний вік один одного за зовнішніми ознаками. Зіставивши дані опитувальника і оцінку зовнішності респондента…

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама