Намальований мозок
Анатомія, Люди та суспільство, Цікаві факти

Цікаві факти про пам’ять людини

0

Ще на початку двадцятого сторіччя вчені вважали, що немовля, з’являється на світ з чистою пам’яттю, але вже сьогодні численні дослідження доводять, що пам’ять ембріона формується приблизно через двадцять тижнів після зачаття.

Людська пам’ять – воістину унікальний феномен, дар, який до цих пір до кінця не вивчений, але сучасні наукові відкриття можуть розповісти безліч цікавих фактів про пам’ять людини.

 • Професія впливає на пам’ять. Доведено, що краще за інших вона зберігається у артистів, дикторів, викладачів (завдяки постійним тренуванням – заучування текстів, відтворення цих уривків), вчених (оскільки напружено працюють всі відділи мозку, клітини і ділянки, відповідальні за запам’ятовування постійно активні) і, як не дивно , бджолярів (правда, тільки якщо вони вживають продукти бджільництва, які багаті мікроелементами, що допомагають поліпшенню пам’яті). Таким чином, щоб зберегти пам’ять як можна довше, необхідно, постійно її тренувати, і закріплювати результати правильним харчуванням;
 • Феномен «дежавю», що виникає, якщо ми потрапляємо в ситуацію, коли виникає думка: «це вже було», – пов’язаний з генетичною пам’яттю. Вчені підтвердили, що такі фокуси пам’яті насправді дійсно могли відбуватися з нами в минулому житті, або ж «записалися» в пам’яті від досвіду наших предків;
 • Вчені з’ясували, що одноманітна, убога їжа з повторюваним день у день меню уповільнює роботу пам’яті.
 • Вважається, що пам’ять розвивається по висхідній до 25 років. Пік роботи мозку та процесу запам’ятовування припадає на 19-20 років. Потім настає стабільний період. Після 50 років функція пам’яті починає згасати.
 • Людський мозок здатний зберігати за комп’ютерними мірками від 1 до 7 млн. мегабайт інформації.
 • Пам’ять людини буває двох видів – короткочасна (оперативна) і довготривала. Приклад першого виду – феноменально швидке запам’ятовування інформації студентами в ніч перед сесією, але така пам’ять не довговічна, результати зберігаються в пам’яті не довго. Довготривала пам’ять часто проявляється у хворих, які в силу віку страждають розладами в запам’ятовуванні інформації на даному періоді, але зате безпомилково відтворюють уривки віршів, завчених в школі, або згадують епізоди з дитинства.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Титанік

  Цікаві факти про Титанік

  Багато хто знає про Суперлайнер під назвою Титанік тільки те, що доніс до глядацької аудиторії знаменитий режисер однойменного американського фільму. Катастрофа сталася 14 квітня 1912 року, і ось кілька реальних фактів про неї, які розширять ваше уявлення про сумнозвісний Титанік:

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Восьминіг

  Цікаві факти про молюсків

  Молюски – це один з видів тварин, які мають незвичайну форму. На даний момент існує велика кількість різновидів цього виду тварин. Загалом, існує приблизно від 100 до 300 тисяч видів молюсків.

Реклама