Наполеон Бонапарт
Історія, Цікаві факти

Цікаві факти про Наполеона Бонапарта

0

Наполеон Бонапарт – це видатний полководець і блискучий дипломат, державний діяч, який став відомий завдяки не тільки непересічному розуму, а й своїм всепоглинаючим амбіціям і запаморочливій ​​кар’єрі. Пропонуємо Вашій увазі декілька цікавих фактів про Наполеона Бонапарта.

Військову службу Наполеон почав у 16 років, і вже в 24 роки став генералом, а в 34 роки великим імператором. А в 1788 році, будучи у званні лейтенанта, він пробував вступити на російську службу, але в результаті отримав відмову, тому Росія втратила видатного полководця. Існує думка, що Наполеон соромився свого маленького приземистого зросту 157 см. Але це всього лише домисли, які виникли через показники різниці величини європейських футів, так якщо перевести зріст Наполеона Бонапарта з французьких футів, то він складе 170 см, що є нормальним для тієї епохи. Примітно, що сучасники Бонапарта не рахували його низькорослим.

Імператор мав незвичайні таланти. Він читав з неймовірною швидкістю 2000 слів на хвилину. До всього іншого, Наполеон був пристрасним шанувальником математики, і вніс певний внесок у розвиток науки, існує навіть Теорема Наполеона.
Завдяки своїм дослідженням він був обраний академіком Французької академії наук, став магістром математики.

Тривалість сну Наполеона становила 3 – 4 години, спав він пізніми вечорами, а вночі не спав. Але в найбільш вирішальні і важливі моменти свого життя, такі як битва під Ваграмом або Аустерліцем, в стресових ситуаціях, Бонапарт без зусиль засинав.

Дуже цікавим фактом про Наполеона Бонапарта є те, що він був хороброю і рішучою людиною, але відомо, що він панічно боявся кішок.

Крім того, Наполеон обожнював капелюхи. За час свого правління він зносив 170 унікальних капелюхів. Більше того, імператор особисто придумав модель свого капелюха, невелика, зроблена з фетру, з триколірною кокардою, яка, за іронією долі, збігалася із забарвленням прапору сучасної Росії.

Одного разу Наполеон Бонапарт побачив сплячого на посту солдата, але натомість того, щоб віддати його під суд, узяв зброю солдата і змінив його на посту. Цей вчинок свідчить про тверезі розрахунки і розум Наполеона, так як допоміг здобути йому повагу і популярність серед солдатів.
Всім відомо припущення, що імператора отруїли миш’яком, але ця гіпотеза піддалася сумнівам, тому що Наполеон міг систематично користуватися ліками які містять миш’як. У той час миш’як широко використовували в промислових і медичних цілях.

З Наполеоном Бонапартом пов’язано безліч легенд і фактів.

“Моє ім’я буде жити стільки ж, скільки ім’я Бога”, саме цими словами Імператор Наполеон Бонапарт передбачив свою роль у світовій історії.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Нейромедіатор ацетилхолін: на варті здорового розуму і твердій пам’яті

  Нейромедіатори відіграють важливу роль у належному функціонуванні нервової системи людини. Одним з таких речовин є ацетилхолін – органічна молекула, наявність якої характерне для мозку різних ссавців, птахів і, звичайно ж, людини. Яку роль нейромедіатор ацетилхолін грає в організмі людини, чому він так важливий і чи існують способи підвищення рівня ацетилхоліну в організмі – читайте у…

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама