Дека гітари
Музика

Цікаві факти про музику

0

Я в музику ввійду як в океан… (Шарль Бодлер)

Слово «музика» походить з давньої Греції. Музами називали дочок Зевса – богиню, що патронують витонченим мистецтвам і наукам.

 • У Бетховена була дивна звичка – опускати голову в таз з крижаною водою перш ніж сісти за твір музики. Можливо, саме так до нього приходило натхнення.
 • Енріко Карузо широко відомий у світі як неперевершений оперний тенор. Однак не всі знають, що діапазон його голосу був настільки широкий, що він з легкістю виконав арію замість баса який забув слова. Публіка навіть нічого не помітила.
 • «Голосно і тихо» – саме так перекладається назва інструменту «Фортепіано».
 • Найдорожчими скрипками у світі є творіння великого Страдіварі. На думку фахівців вони володіють самим чистим звучанням. Проте в 2010 році в результаті подвійного сліпого прослуховування 21 музикант зазначив, що більш чистим звучанням володіють творіння сучасних майстрів.
 • Знаменитий вірш «Я помню чудное мгновенье …», написаний в 1825 році, О.С.Пушкін присвятив Ганні Керн. Глінка, який написав музику до нього через 15 років, зробив подарунок її дочці – Катерині.
 • У 1833 році Міланська консерваторія відмовила в прийомі самому Джузеппе Верді, мотивуючи це тим, що він позбавлений музичного таланту. Зараз вона носить його ім’я.
 • Імператор Микола I настільки не любив композитора Глінку, що запропонував замість гауптвахти відправляти офіцерів що проштрафилися в оперу. Прослуховування «Руслана і Людмили» повинно було навіювати тугу і сприяти вихованню.
 • У країнах, які сповідують іслам, заборонено свистіти. Це вважається «музикою диявола».

Такі цікаві факти про музику.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Зірка в лобі

  Те, що ви не знали про вашу інтуїцію

  Всі про неї говорять, але мало хто нею володіє, як думаєте, про що це? Про інтуїцію! Часто інтуїцію порівнюють з надприродними здібностями, наддаром, вчені розуміють інтуїцію як нелогічне пізнання. Що ж насправді являє собою інтуїція, як і де вона може проявитися, що ви можете зробити для її розвитку?

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама