Восьминіг
Біологія

Цікаві факти про молюсків

0

Молюски – це один з видів тварин, які мають незвичайну форму. На даний момент існує велика кількість різновидів цього виду тварин. Загалом, існує приблизно від 100 до 300 тисяч видів молюсків.

Цікаво, що найбільший за всю історію молюск, спійманий в 1956 році в Японії – він важив приблизно 340 кілограм. Також був знайдений найстаріший представник роду, вік якого 405 років. На думку вчених, можливо, цей молюск був найстарішою твариною в морях. Вік молюска визначається за кількістю кілець, розташованих на раковині. Основний вид харчування – планктон, фільтрують з води.

Молюски можуть розмножуватися де завгодно, будь це земна поверхня або підводна, тобто практично скрізь можна зустріти представників цього роду. До молюсків можна віднести самого звичайного равлика, з яким знайомий практично кожен. Равлик має на собі невелику черепашку і досить повільно пересувається.

У світі можна зустріти молюсків абсолютно різних розмірів – одні мають крихітні розміри і здатні паразитувати на організмах інших тварин, інші ж можуть досягати в довжину до одного метра – це кальмари або восьминоги.

У деяких молюсків є ноги, за допомогою яких вони, природно, пересуваються. Наприклад, зустрічаються головоногі молюски – у них нога знаходиться в районі щупальців. Існує величезна кількість молюсків, у яких на тілі розташована раковина, яка грає роль захисту і в разі небезпеки, молюск може сховати туди своє тіло, власне це і рятує йому життя.

Деякі з молюсків занесені в червону книгу, тому що перебувають під загрозою вимирання. Причиною такого неприємного факту стала людська діяльність, після якої молюски почали поступово вимирати. Крім того, молюски – це відмінне джерело живлення і джерело корисних ферментів для організму людини. У них знаходиться велика кількість білка, який вкрай необхідний людині.

З оболонок молюсків, можна отримати цінні матеріали, такі як: перли, перламутр і багато іншого, загалом – це відмінне джерело дорогих матеріалів. У молюсків є досить незвичайний набір органів, він нагадує свого роду мішок, в якій розташовані такі органи – шлуночок, ліве і праве передсердя, радула та інше.

Більшість молюсків досить слизькі – вони буквально вислизають з рук, все це завдяки великій кількості слизу, яку молюски активно витісняють при русі.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Слон підняв хобота

  Цікаві факти про слонів

  Слони є найбільшими представниками ссавців. За різновидами слони поділяються всього лише на кілька видів. У природі мешкають тільки азіатські та африканські слони. Азіатських слонів називають ще індійськими слонами. Ці два види також відрізняються один від одного. Їх головна відмінність полягає в наступному: африканські слони набагато більші і вищі азіатських. Їх маса досягає дванадцяти тонн. Зате…

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама