Молоко та молокопродукти
Їжа та напої

Цікаві факти про молоко

0

Всі з дитинства пам’ятають повчання батьків про те, що якщо пити молоко, то обов’язково будеш здоровим, а що ще цікавого ви знаєте про такий, здавалося б, звичайний продукт як молоко?

Користь від молока науково доведена, виявляється, цей натуральний напій містить максимальний набір природних поживних речовин, такі як кальцій, калій, фосфор, рибофлавін, вітаміни, В12, D, клітковину, вуглеводи, магній і цинк. Маленьким дітям молоко просто необхідно, оскільки це єдиний у світі натуральний продукт, здатний дати всі поживні речовини для формування кісткової системи дитячого організму. До речі, те, що молоко – продукт дитячого харчування, підтверджують генетики та археологи. Справа в тому, що ген, відповідальний за засвоєння лактози, у дорослих людей епохи неоліту був відсутній, тому організм спочатку відкидав лактозу. Але люди все одно намагалися його пити, що призвело до появи генетичної мутації, і організм дорослих став засвоювати молоко, хоча і в наші дні лактозу можуть засвоювати менше половини дорослого населення.

Корова не дає молока, поки не отелиться – адже, по суті, молоко їй потрібно, щоб годувати теляти. У виробничих умовах важливо отримувати молоко безперервно, тому корові дають один раз народити, а потім до кінця життя безперервно доять, щоб лактація не припинилася.

Часто радять випити склянку теплого молока перед сном, щоб добре засинати, але насправді особливих заспокійливих речовин молоко не містить, просто воно уповільнює роботу кишечника і процес травлення, обволікаючи стінки шлунка.

Білки коров’ячого молока здатні зв’язувати токсини в організмі. Тому досі люди, що працюють на шкідливих виробництвах, отримують безкоштовне молоко.

Крім молока в чистому вигляді, корисно вживати в їжу і молочні похідні. Для того, щоб отримати кілограм натурального вершкового масла, знадобиться 21 літр молока. Кілограм сиру виходить з 10 літрів молока.

А чи існує молоко в природі в іншому вигляді? Виявляється, це реальний факт! По берегах Амазонки росте дерево сорвейри, сік якого нагадує молоко, трохи солодкуватий, і придатний для вживання в їжу. А якщо сік трохи гірчить, то місцеві жителі позбавляються від цього присмаку звичайним кип’ятінням.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Дізнайтеся себе краще: 38 маловідомих фактів про людське тіло

  У світі багато цікавого і незвіданого. Незважаючи на те, що вченим з кожним днем вдається робити нові відкриття, поповнювати запас знань і розтлумачувати, як влаштований світ, залишається ще багато загадок, які належить розгадати в майбутньому. І людське тіло в даному разі не є винятком. Ми знаємо, як працює організм, проте поки нам зрозумілі далеко не…

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама