Дмитро Менделєєв
Хімія, Цікаві факти

Цікаві факти про Менделєєва

0

Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Менделєєв брав активну участь не тільки в науковому житті, будучи одним з головних організаторів Російського хімічного товариства, але також виявляв інтерес до громадського життя, виступаючи у пресі, читаючи публічні лекції, виступаючи за просвітництво студентів.
 • У 1892 році Менделєєв налагодив виробництво винайденого ним самим бездимного пороху, що дозволило вирішити багато проблем не тільки в промисловості, але і у військовій справі.
 • Ще одним цікавим фактом є те, що Д.І. Менделєєв – організатор і перший директор Головної палати мір і ваг.
  За даними істориків саме Дмитро Менделєєв брав у Петра Столипіна іспит з хімії і поставив тямкуватому майбутньому політику «п’ять».
 • За існуючою думкою таблицю хімічних елементів учений побачив у сні, а на ранок просто зафіксував деталі на папері, а ось історики, що щільно займаються біографією Менделєєва, це думка оскаржують, кажучи про те, що це всього лише легенда.
 • Достеменно відомо, що одного разу на запитання, як вченому вдалося розробити таку важливу періодичну систему, Менделєєв відповів: «Я над нею, мабуть, двадцять років думав, а ви думаєте: сидів і раптом … готово».
 • У 1865 Менделєєв захистив докторську дисертацію під назвою «Про з’єднання спирту з водою», чим заслужив ім’я батька російської горілки, розробивши стандарт хімічної формули для виробництва горілки. Треба сказати, що в Росії його за це шанують куди більше, ніж за інші геніальні відкриття в галузі хімії.
 • І у великих учених є свої цілком буденні хобі, наприклад, за спогадами сусідів великого вченого, той любив у вільні хвилини займатися виготовленням валіз.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Зухвале мале

  Формуємо позитивну самооцінку У ДИТИНИ

  У дітей різного віку може змінюватися самооцінка. Це залежить від багатьох чинників – і від атмосфери в сім’ї, і від оточення, і від характеру дитини. Як же розвинути в дитини позитивну, об’єктивну і здорову самооцінку? Вам на допомогу сім простих правил.

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва. Менделєєв брав активну участь не тільки в науковому житті, будучи одним з головних організаторів Російського хімічного…

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама