Медицина

Цікаві факти про лоскоту: від задоволення до тортур

0

Чи замислювалися Ви коли-небудь про те, чому ми сміємося, коли нас лоскочуть? Команда німецьких дослідників вважає, що неконтрольований сміх під час лоскоту не має нічого спільного з веселощами. На думку вчених з Університету Тюбінгена, лоскіт активує область мозку людини, яка відповідає за очікування болю. Саме тому деякі люди, коли їх лоскочуть, ведуть себе досить агресивно.

Сміх від лоскоту як захисний механізм

Дослідники вважають, що сміх, викликаний лоскотання, є частиною захисного механізму, яким «жертва» оголошує про свою капітуляцію. В ході дослідження добровольцям справами МРТ мозку, щоб визначити схожість сміху від лоскоту зі сміхом, який є реакцією на жарт або веселу ситуацію. Як з’ясувалося, як лоскіт, так і сміх, як правило, призводить до активації частину мозку, яка контролює руху особи, а також голосові та емоційні реакції. Однак при лоскоту активується також гіпоталамус, який контролює температуру тіла, відчуття голоду, втоми і сексуальну поведінку, інстинктивні захисні реакції. Тому, як вважають вчені, деякі люди починають сміятися тільки від однієї загрози лоскоту.

Цікаві факти про лоскоту: від зближення до тортур

 • Лоскіт зближує

Лоскіт відіграє важливу роль у соціальному зближення, наприклад, вона допомагає у спілкуванні матері і дитини, зміцненні зв’язків між друзями. Психологи вважають, що лоскіт є частиною соціальної гри, яка допомагає людям зблизитися.

 • Парадокс самощекотки

Коли ми намагаємося полоскотати самі себе, мозочок в курсі, що ми збираємося доторкнутися до себе, і тому ефект несподіванки при самощекотке відсутня, а наші відчуття відповідно знижуються по команді мозку.

 • Лоскіт допомагає визначити найбільш уразливі місця

Як правило, найбільш гостро ми реагуємо на лоскіт в області пахв, шиї, геніталій, грудей і підошов ступнів. Існує припущення, що така реакція обумовлена прагненням захистити найбільш вразливі ділянки тіла, у яких проходять важливі вени, артерії, а також знаходяться важливі органи, зв’язки і сухожилля.

 • Існує кілька видів лоскоту

Книсмесис – так називають легкий лоскіт (пір’їнкою, травичкою і т. д.) – притаманний як людям, так і тваринам. Вчені припускають, що такі відчуття схожі з тими, які ми відчуваємо, коли нам повзе комаха. Так нам легше помітити дрібного жучка на шкірі і позбутися від нього, не піддаючись потенційно небезпечних укусів. Гаргалезисом називають лоскіт із застосуванням сили.

 • Лоскіт як катування

Катування щекоткой була поширена в Китаї при допитах ув’язнених. «Принадність» такий тортури в тому, що вона не залишає слідів на тілі. Стародавні римляни вдавалися до лоскоту, коли треба було покарати людину. Для цього на ступні винного завдавали спеціальний сольовий розчин, який з ніг людини слизывала коза. Від такої лоскоту деякі люди вмирали.

Дізнайтеся себе краще: 38 маловідомих фактів про людське тіло

 • Лоскіт і оргазм

Лоскіт може бути як частиною любовних ігор, так і способом досягнення оргазму. Деяким людям, що володіють мистецтвом лоскоту, вдається довести партнера до піку блаженства. Такі випадки зустрічаються нечасто і підходять не всім – деякі вже дуже гостро реагують на делікатні дотику. Деякі ж від лоскоту порушуються. Таке явище називають кисмолагнией.

 • Чому не всі однаково чутливі до лоскоту

Як і больовий поріг, поріг роздратування варіюється в залежності від людини. Вважається, що у людей, які більше бояться лоскоту, нервова система більш сприйнятлива. З віком (приблизно після 40 років) чутливість до лоскоту знижується.

 • Як зупинити лоскіт

Лікарі знають прийом, який допомагає знизити чутливість до лоскоту. Цей трюк виручає їх під час огляду чутливих областей тіла пацієнта: лікар просить пацієнта покласти руку на свою. Синхронізація рухів руки пацієнта з рухами руки лікаря змушує мозок повірити, що пацієнт лоскоче сам себе, в результаті чого відчуття від таких дотиків притупляються. До цієї хитрості можна вдатися, коли Вас хтось лоскоче, якщо Вам вдасться схопити руку щекочущего Вас людини.

 • Лоскіт для схуднення

Для сильного сміху під час лоскоту необхідні калорії. Звичайно, ефекту схуднення від такого способу Ви не побачите, оскільки за 10-15 хвилин сміху спалюється все 10-40 калорій.

 • У щурів лоскіт також викликає сміх

Правда, щурячий сміх настільки високочастотний, що людське вухо його не сприймає, але хихикання щурів під час лоскоту доводить їх здатність переживати емоції.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Оплески клакерів

  Скільки коштують оплески

  А Ви знаєте, що на професійній сцені є “наймані глядачі”, які займається створенням штучного успіху або провалу артиста чи цілого спектаклю. Говорячи сучасною мовою – це піарники в театральному мистецтві, і називають їх клакери (фр. Claqueur, від фр. Claque – хлопок долонею).

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама