Лицарі на конях
Історія, Цікаві факти

Цікаві факти про лицарів

0

Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Лицарі дійсно були дуже сильні в боях, головний секрет їх численних перемог у битвах – їх озброєння, серед якого провідне місце займали арбалети – укорочені і потужні луки зі свинцевими стрілами або кулями.
 • Обмундирування, обладунки, зброя – це було візитною карткою лицарів, показником достатку, впливовості, робилися обладунки індивідуально для кожного лицаря. А от щоб донести все озброєння воїна до місця битв було потрібно три коні і кілька людей зброєносців.
 • Зміст всіх обладунків та інших лицарських регалій було дуже дорогим навіть у часи Середньовіччя, тому для утримання гідної армії правитель давав своїм воїнам ділянку землі і людей, що жили на цій землі, такий наділ називався «льон». Лицар ж виступав орендарем свого пана, і йому було дано право панувати на своїй землі, здавати її в оренду іншому, але за цей подарунок лицар мав бути готовий до участі в будь-яких військових походах на благо монарха і батьківщини.
 • Кожен лицар проходив обов’язкову підготовку і навчання, яке займало 14 років, причому починали готувати майбутніх воїнів змалку – з 7 років вони ставали зброєносцями, спостерігаючи і набираючись досвіду.
 • Лицарі тісно пов’язані з кіньми, без бойового підготовленого коня в бою лицар не лицар, звідси виникла думка, що поняття лицарства походить від стародавніх кавалерійських військ. На думку істориків, поняття лицарства з’явилося в період розквіту Римської імперії і безпосередньо пов’язано з елітним Орденом вершників Ordo Equestris, які мають багато спільного з лицарством Середньовіччя.
 • Кодекс честі лицаря – не міф, звичайно, деякі не надто прагнули його дотримуватися, але все ж такі поняття як віра і дотримання посту, щедрість і патріотизм, повагу до дами серця – існували в часи лицарства.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Тарас Григорович Шевченко

  Цікаві факти про великого Кобзаря

  На честь дня народження великого українського поета Тараса Шевченка сьогоднішня замітка присвячена цікавим фактам з життя цього знаменитого діяча мистецтва. Отже, почнемо, власне, з дня народження. Народився він, як вже відомо, 9 березня, а ось помер – 10-го. Прожив рівно 47 років і один день. Тарас Шевченко прославився як поет, але насправді сфера його діяльності…

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів. Лицарі дійсно були дуже сильні в боях, головний секрет їх численних перемог…

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама