Лицарі на конях
Історія, Цікаві факти

Цікаві факти про лицарів

0

Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Лицарі дійсно були дуже сильні в боях, головний секрет їх численних перемог у битвах – їх озброєння, серед якого провідне місце займали арбалети – укорочені і потужні луки зі свинцевими стрілами або кулями.
 • Обмундирування, обладунки, зброя – це було візитною карткою лицарів, показником достатку, впливовості, робилися обладунки індивідуально для кожного лицаря. А от щоб донести все озброєння воїна до місця битв було потрібно три коні і кілька людей зброєносців.
 • Зміст всіх обладунків та інших лицарських регалій було дуже дорогим навіть у часи Середньовіччя, тому для утримання гідної армії правитель давав своїм воїнам ділянку землі і людей, що жили на цій землі, такий наділ називався «льон». Лицар ж виступав орендарем свого пана, і йому було дано право панувати на своїй землі, здавати її в оренду іншому, але за цей подарунок лицар мав бути готовий до участі в будь-яких військових походах на благо монарха і батьківщини.
 • Кожен лицар проходив обов’язкову підготовку і навчання, яке займало 14 років, причому починали готувати майбутніх воїнів змалку – з 7 років вони ставали зброєносцями, спостерігаючи і набираючись досвіду.
 • Лицарі тісно пов’язані з кіньми, без бойового підготовленого коня в бою лицар не лицар, звідси виникла думка, що поняття лицарства походить від стародавніх кавалерійських військ. На думку істориків, поняття лицарства з’явилося в період розквіту Римської імперії і безпосередньо пов’язано з елітним Орденом вершників Ordo Equestris, які мають багато спільного з лицарством Середньовіччя.
 • Кодекс честі лицаря – не міф, звичайно, деякі не надто прагнули його дотримуватися, але все ж такі поняття як віра і дотримання посту, щедрість і патріотизм, повагу до дами серця – існували в часи лицарства.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Які захворювання донька може успадкувати від матері

  Світовими фахівцями був позначений список хвороб і недуг, що передаються по жіночій лінії. Проте, не дивлячись на те, що багато захворювання вже закладені генетично від народження, запобігти їх розвиток можливо, вчасно звернувшись за допомогою до фахівців. Рак грудей Генетична зв’язок становить 15%. Підвищення ризику успадкування мутують генів зростає у випадку, якщо хвороба наздогнала кровного родича…

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів. Лицарі дійсно були дуже сильні в боях, головний секрет їх численних перемог…

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама