Скелет людини вигулює скелета пса
Анатомія, Цікаві факти

Цікаві факти про кістки

0

Пропонуємо Вашій увазі деякі цікаві факти про кістки.

 • У тілі дорослої людини кісток менше, ніж в скелеті дитини. Виявляється, що якщо порахувати всі кістки в скелеті середньостатистичного дорослого, виключаючи так звані сезамоідіти – особлива група малих круглих кісток, число яких варіюється, то загальна кількість налічуватиме близько 206, а ось в скелеті дитини кісток 300. Цей феномен пояснюється тим, що по мірі зростання і дорослішання, остов людини зазнає численних змін, і багато кісток, особливо дрібних, зростаються, утворюючи більш великі формування.
 • Найдовшою у людини є так звана стегнова кістка, яка складає 27% від його зростання. А от самою маленькою кісткою є стремечко, і розташоване воно в середньому вусі, це одна з трьох слухових кісточок, приблизні розміри всього лише від 2 до 3,5 мм в довжину. Власне, саме вушні кістки спочатку розвинені і у дітей, надалі вони не зазнають змін, на відміну від інших кісток людини.
 • Одним з цікавих фактів про кістках є те, що більше 50% від всієї кісткової маси людини доводиться на кінцівки, саме в руках і ногах розташовується основна маса кісток.
 • Кісткова маса дорослої людини складає близько 15% від загальної маси тіла.
 • Чи відомо вам, що наш скелет постійно оновлюється? Кожні 7 років наші кістки зазнають повне оновлення.
 • Всі кістки в скелеті людини взаємопов’язані, і тільки одна кістка, так звана під’язикова, яка розташована в горлі, не пов’язана з іншими і розташована, обмежено від остова. До речі, вчені з’ясували, що люди і жирафи мають деяку подібність у будові скелета, і не дивуйтеся що тварина довгошия, адже в його така ж кількість кісток. як у нас, людей.
 • Кістки людини насправді, при всій своїй крихкості, здатні утримати вагу подібно граніту. Кістковий блок розміром із сірникову коробку може витримати вагу в 9 тонн. Найсильніші і міцні кістки в людському тілі – стегнові кістки, це дивовижний факт, адже вони порожнисті!

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Ericsson 5G

  Ericsson розігнав 5G-мережу до 5 Гбіт/с

  Компанія Ericsson здійснила тестування своєї 5G-мережі на швидкості в 5 Гбіт/сек. У демонстрації взяли участь представники південнокорейського оператора SK Telecom і японської компанії NTT DOCOMO, які також проводять власні випробування технології 5G.

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Восьминіг

  Цікаві факти про молюсків

  Молюски – це один з видів тварин, які мають незвичайну форму. На даний момент існує велика кількість різновидів цього виду тварин. Загалом, існує приблизно від 100 до 300 тисяч видів молюсків.

Реклама