Динозавр
Історія, Тварини, Цікаві факти

Цікаві факти про динозаврів

0

Динозаври існували на Землі дуже давно, але інтерес до них не згасає і в даний час.

З грецької мови слово «динозавр» перекладається як жахливий ящір, але це і зрозуміло, варто лише поглянути на цю істоту. Учені всього світу досі вивчають походження і життя динозаврів. На даний момент часу вченими було встановлено близько 500 різних видів динозаврів.

При дослідженні вченим дуже складно визначити колір шкірного покриву динозаврів, так як за стільки століть шкіра не збереглася, а знаходять лише тільки зуби і кістки. Існує припущення, що колір шкірного покриву динозаврів залежав від їхнього середовища існування. За стільки років спеціалістам ще не вдалося встановити той факт, чи були динозаври холоднокровними чи все-таки теплокровними. За дослідженнями кісток температура тіла динозаврів була рівна температурі людського організму. Середня тривалість життя динозаврів становила 100 років.

Титанозаврів вважаються найбільшими динозаврами, так як їх вага досягає 100 тонн. Однак, найвищими вважалися брахіозаври, зростання яких перевищував 20 метрів. А важив він не так багато як попередній представник – всього лише близько 40 тонн. Самими маленькими були космогнатуси. Їх довжина складала трохи менше метра, а вага становила 3 ​​кілограми, тобто його вагу на практиці можна порівняти з однією куркою.

Найактивнішими і швидкими з представників динозаврів були представники орнітомінів. Вони могли розвивати швидкість до 70 км / год. Крім швидкості вони могли похвалитися і великою кількістю зубів, яких налічувалося близько 220 штук.

Теризінозаври володіли найдовшими кігтями, довжина яких доходила до 90 сантиметрів, а ось зубів у них не було. При цьому вони не харчувалися тваринною їжею, тобто не були хижаками. У їжу теризінозаври використовували комах.

Птеродактилі відносилися до виду літаючих динозаврів. У них, як і у птахів було два крила. Однак, в Китаї вченими був знайдений динозавр з чотирма крилами. Плезіозавр мешкав у водному середовищі і мав дуже довгу шию і харчувався в основному рибою.

Хижаки з представників динозаврів відрізнялися меншим розміром і пересувалися в основному на двох задніх ногах. Найбільшим представником таких хижаків був тиранозавр, висота якого була до 6 метрів, а довжина до 12 метрів. А ось паща була величезною і досягала 1 метра, тобто він був здатний проковтнути приблизно 200 кілограм їжі. Самі тиранозаври важили близько 6 тонн.

Основною причиною зникнення динозаврів, на думку геологів, стало зіткнення Землі з дуже великим астероїдом. Тобто повітря наповнилося великою кількістю пилу, відбулася зміна клімату, до якої динозаври не змогли пристосуватися, і це призвело до їх зникнення.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Кручі Мохер

  5 дивовижних місць в Ірландії

  1. Кручі Мохер Кручі Мохер – мабуть, найзнаменитіша після Дороги гігантів природна пам’ятка Ірландії. Навіть бувалі мандрівники переконують, що ніде в світі не зустрічали такої незвичайної берегової лінії: суша не переходить плавно в океан, а врізається в нього велетенськими вертикальними кручами.

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама